Січень 2024

ПАМ’ЯТІ ЮНАКІВ – ГЕРОЇВ КРУТ

 

Українці – нація із складною, славною та давньою історією, яку повинен знати кожен. У багатьох народів є події, що обростають легендами, стають темами досліджень, літературних сюжетів, поезії. Бій під Крутами є саме такою подією в українській героїчній історії.

29 січня, у День пам’яті героїв Крут, у Хабі Мераба бібліотеки для учнів 7-В класу Комунального закладу загальної середньої освіти «Луцький ліцей № 4 імені Модеста Левицького Луцької міської ради» організували квіз «Пам’яті юнаків – Героїв Крут». Кадри документальної хроніки допомогли поринути присутнім у вихор тих подій, а питання 2 раундів квізу закріпити отримані знання.

31 січня учні 10-А класу цього ж ліцею взяли участь у квізі «Час історичного вибору» на знання історії періоду національно-визвольних змагань. Перший раунд квізу допоміг перевірити знання школярів про бій юнаків за українську державність. Питання наступних раундів систематизували знання учнів про інші вагомі події Української революції 1917-1921 років, зокрема проголошення Акта злуки УНР та ЗУНР в єдину незалежну державу.

Усі учасники квізу виявили кмітливість та уміння працювати в команді. Школярі чітко вирішували усі завдання, підтвердили важливість та необхідність вивчати героїчну історію своєї країни. щоби вшанувати подвиг тих, кого зараз називають першими кіборгами. Особливо вдало проявила себе команда «Історики» – набрала найбільшу кількість балів, показала глибокі знання.

Проведені квізи дозволили краще зрозуміти значення бою, який відбувся у далекому 1918 році, коли молоді захисники зробили неможливе – на чотири доби зупинили більшовицьку армію, яка сунула на Київ, щоб задушити молоду Українську державу. Саме сила національної ідеї покликала молодь і студентство стати на захист рідної країни.

«Чим вищий п’єдестал побудуємо для тих, що стали символом наших визвольних змагань, тим далі падатиме роз’яснююче світло від цього символу». Ці слова Олени Теліги про героїку і трагедію Крут є, мабуть, найадекватнішим означенням національно-історичної ваги того, що сталося 29 січня 1918 року, тому, що Крути – це про відвагу та перемогу!  



25 лютого світова спільнота українців відзначає день народження Лесі Українки - відомої української письменниці, перекладачки та культурної діячки.

Волинська обласна бібліотека для юнацтва запрошує долучитись до онлайн-марафону #Лісова_пісня_перепрочитання та разом прочитати драму-феєрію.

Для участі Вам необхідно зареєструватись за посиланням: https://docs.google.com/.../1Uj1Xk.../edit

Отримати від організаторів уривок тексту.

Записати художню читку даного уривку на відео.

Надіслати відеофайл на електронну адресу:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. , або на телеграм за номером телефону 050-337-86-89 до 20 лютого.

Підсумок онлайн-марафону #Лісова_пісня_перепрочитання відбудеться 23 лютого 2024 року.

Усі учасники онлайн-марафону отримають пам'ятні дипломи. 

Учасники, відео яких наберуть найбільшу кількість охоплення допису отримають пам'ятні сувеніри від Волинської обласної бібліотеки для юнацтва. 


ЗУСТРІЧ-БЕСІДА ДЛЯ МОЛОДІ З ЗАХИСНИКОМ ОЛЕСЕМ-ЮРІЄМ ВДОВИЧЕНКОМ

17 січня у Хабі Мераба бібліотеки за сприяння Департаменту культури молоді та спорту Волинської ОДА відбулася третя з циклу зустріч-бесіда для молоді з воїном Олесем-Юрієм Вдовиченком.

Теплу та відверту розмову захисника з вихованцями 10.8 класу Волинського обласного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Небесної Сотні модерувала завідувачка відділу читальних залів Тетяна Швай.

Заради щасливого майбутнього Олесь-Юрій в складний для країни час став на її захист. В бібліотеці з Олесем-Юрієм Вдовиченком знайомі давно, з часів його роботи у відділі зв’язків з громадськістю управління патрульної поліції у Волинській області, коли разом втілювали в життя цікаві проєкти.

Присутні в залі з хвилюванням слухали розповідь захисника про його навчання та роботу, складні будні, побратимів на війні, про якості, знання та навики, які необхідні там, за горизонтом мирного життя, про важливість підтримки волонтерів, усіх небайдужих українців, кожного дитячого листа, малюнку та оберегу.

Спілкування з Олесем-Юрієм було наскрізь пронизане любов’ю до України, прагненням захистити рідну землю і вірою в Перемогу!

На завершення зустрічі воїн дав поради і невеличкі настанови ліцеїстам. А усі присутні висловили йому щиру подяку за мужність, силу волі, витривалість, побажання міцного здоров’я, сили та Перемоги! 

Захід організовано спільно з Департаментом молоді та спорту Луцької міської ради. 


Вечір-портрет Марії Мах

 

9 січня у хабі Мераба бібліотеки відбувся вечір-портрет Марії Мах «З вдячністю за добрий слід!»

Марія Михайлівна - перша директорка книгозбірні, керувала нею 37 років. З грудня 2014 року вона перебуває на заслуженому відпочинку, проте не пориває зв’язків з колективом, який організувала.

Заступник директора Департаменту-начальник управління культури облдержадміністрації Дудар Тетяна Олександрівна тепло привітала ювілярку, нагородила Подякою Волинської облдержадміністрації.

Спільно пригадали уже далекий 1978 рік, коли Волинська обласна бібліотека для юнацтва відкрила свої двері для читачів.

Марія Михайлівна зуміла за короткий час укомплектувати штат бібліотеки висококваліфікованими фахівцями та ефективно використати кошти, призначені для внутрішнього ремонту приміщення пам’ятки архітектури та створення ядра книжкового фонду. Не шкодуючи сил, Марія Михайлівна разом із колегами – Ольгою Сергіївною Шурмою, Галиною Іванівною Демичевою виїжджала в бібліотеки республік Прибалтики, аби придбати цінні видання. Завдяки її енергії бібліотека відчинила гостинно двері для відвідувачів в листопаді 1978 року. Гості відкриття – учасники Республіканського семінару інспекторів управлінь культури облвиконкомів та головних бібліотекарів із координації обласних наукових бібліотек України – були вражені дизайном інтер’єру та наповненням нового бібліотечного закладу Волині.

За роки керівництва бібліотекою (1977-2014) Марія Михайлівна Мах утвердила за собою імідж сміливого управлінця-новатора, здатного до прийняття нестандартних рішень. Уперше в стінах керованого нею закладу в 1970-1990-і роки були запропоновані якісно нові форми організації дозвілля підростаючого покоління – музичні диско-вечори, під час яких відбувалося гуртування молодіжного середовища Луцька. Бажання йти в ногу з життям, прагнення якісних змін в обслуговуванні користувачів Марії Михайлівні вилилося в прийнятті рішення щодо комп’ютеризації бібліотеки, читачі якої тепер користуються перевагами дистанційного обслуговування. Про громадянську патріотичну позицію Марії Мах свідчить її участь в громадському житті. Вона очолювала обласний осередок організації «Жіноча громада», у 1994-1998 рр. була помічником народного депутата Миколи Григоровича Жулинського. У вересні 1998 року під час відзначення Всеукраїнського дня бібліотек Марії Михайлівні Мах присвоєне звання Заслуженого працівника культури України.

Чудові музичні номери подарували ювілярці викладачі та учні Луцької музичної школи № 1 імені Фридерика Шопена, поетичну присвяту прочитала Лілія Бондарук. Усіх присутніх зворушили пам’ятні світлини та відео, щирі слова привітань від нинішньої директорки Алли Єфремової, колег Катерини Прийми, Людмили Стасюк, Ніни Фурдило… 

Модераторкою заходу була завідувачка краєзнавчого відділу Любов Фрадинська. Було тепло, затишно та приємно від зустрічі з давніми друзями бібліотеки.  


ЗУСТРІЧ З УКРАЇНСЬКОЮ МАЙСТРИНЕЮ, АВТОРКОЮ БРЕНДУ ARTPRESENT_UA ЛЮДМИЛОЮ ПОРФІЛЕНКО

 

9 січня у Хабі Мераба бібліотеки в рамках проєкту «Цікаві розмови у бібліотеці з Наталка Андрощук» відбулась зустріч з відомою українською майстринею, авторкою бренду Artpresent_ua Людмилою Порфіленко.

Пані Людмила розповіла про свою творчу діяльність спочатку на Донеччині, а після повномасштабного вторгнення на Волині, де родина знайшла прихисток. Розповіла майстриня про те, звідки черпає ідеї для своїх витворів мистецтва, про техніки, в яких любить працювати найбільше, а також про те скільки часу проходить від ідеї до її реалізації.

Людмила Порфіленко привезла з собою свої чудові роботи, які неабияк припали до душі нашим читачам. Її прикраси, ляльки, національно забарвлені, оригінальні та зворушливі дарують розраду не лише майстрині, а й поціновувачам. Тому замовлення пані Людмилі надходять з різних куточків світу. 

Наостанок домовились про ще одну зустріч у стінах нашої бібліотеки, на якій майстриня проведе майстер-клас з улюбленої техніки – скульптурного валяння вовни. 


 

Додаткова інформація