Нові надходження

Шановні користувачі, зверніть увагу! 

 Браун Д. Джерело : роман / Д. Браун ; пер. з англ. Г. Яновської. - Харків : Кн. клуб "Клуб сімейн. дозвілля", 2018. - 528 с.

 

Століттями релігії світу намагалися пояснити походження людини. І ось Кірш – колишній учень Роберта Ленґдона, відомий мільярдер та винахідник – здійснює приголомшливе відкриття, яке здатне не просто похитнути, а й спростувати постулати всіх релігій. На сенсаційну лекцію в музеї Ґуґґенгайма запрошено і професора Роберта Ленґдона. Але Кірш не встигає викласти свою неймовірну теорію його вбивають. Матеріали лекції Кірша захищені 47-значним паролем… Тепер від професора Ленґдона та директорки музею Амбри Відаль залежить, чи дізнається світ таємницю свого походження. 

Складні головоломки, втеча від іспанської поліції, смертельні сутички, загадки, схожі на химерні будівлі славетного Ґауді, запаморочливі сплетіння вуличок Барселони - і десь серед цього виру сховане воно, джерело

 


Гесслер К. Маніфест двадцятирічних : Маніфест тих, хто прожили чверть життя: двадцят. про те, хто вони, чого хочуть і як це отримати / К. Гесслер ; пер. з англ. А. Любас. - Львів : Вид-во Старого Лева, 2018. - 424 с.

 

Коли тобі двадцять з чимось, можеш одночасно відчувати захоплення цим періодом і намагатися зрозуміти, що ж робити зі своїм життям. Трепет від особистої незалежності та відкриття нових можливостей притлумлюються переживаннями, розчаруваннями чи втратою ілюзій. Як і тисячі інших двадцятьзчимосьлітніх, ти, можливо, пережив те, що лайф-коуч Крістін Гесслер називає «похмілля від очікувань». Цей маніфест про надзвичайно важливі питання та життєві вибори цих турбулентних та захопливих років.

Усі двадцятилітні можуть переживати схожі проблеми, але дуже мало книжок дають практичні уроки чи поради, як їх подолати. На цих сторінках ті, хто прожили чверть віку, розповідають історії про власний успіх та поразки, діляться мріями та розчаруваннями, які, можливо, стануть для тебе натхненням і допоможуть змінити життя на краще.

 

 

Макущенко М. Темний бік будинку : для серед. шк. віку / М. Макущенко. - Львів : Вид-во Старого Лева, 2018. - 326 с.

 

Люди покинули красиві столичні маєтки, але забули забрати Духів Будинків. Голодні, самотні та невидимі мешканці продовжують захищати оселі та понад усе шанують споконвічні традиції. Яра донька звичайного київського домовика завжди підозрювала, що вона не така, як усі. Дівчина опиняється у вирі потойбічних інтриг і дізнається страшну таємницю свого народження. Та саме її інакшість допомагає їй протистояти злу, знайти кохання та зрештою порозумітись із батьками.

Історію записала письменниця та мисливиця за враженнями після того, як особисто обійшла усі кімнати, зазирнула в пічки та кутки Будинків. Провела інтерв'ю з істориками та попрацювала в архівах, вивчаючи історію та міфи Києва. За збереження історичної архітектури авторка боролася як телевізійний журналіст, та як мрійниця вона бореться за те, щоб старі Будинки жили заради нових ідей і нових Духів.

 

 

  Гарсія Е. (Кіраї). Ікігаї = Ikigai : яп. секрети довгого і щасливого життя / Е. (. Гарсія, Ф. Міральєс ; [пер. з ісп. О. Ігнатової]. - Харків : Vivat, 2018. - 192 c.

 

На думку японців, у кожного свій ікіґаї, сенс існування. Дехто знайшов його, дехто вже відчуває, але не припиняє пошуків. У чому ж секрет довгого, повноцінного та щасливого існування мешканців Окінави, острова найбільшої кількості довгожителів у світі? 

Можливо, не тільки у сприятливих кліматичних умовах, здоровому харчуванні, гарному настрої, правильному режимі праці та руху, а й у ставленні до інших людей та – справжня таємниця – пошуках ікіґаї, що надає сенс їхньому існуванню й дарує добре самопочуття?

 

Бадділь Д.  Ґеймпад для керування людиною / Д. Бадділь ; іл. Джима Філда ; [пер. з англ. А. О. Кійко]. - Харків : Ранок, 2018. - 352 с.

 

Двійнята Фред та Еллі справжні ботани (хоч їм і прикро це визнавати). Вони залюбки проводять вільний час за читанням коміксів, вивченням математики та грою у відеоігри. Здається, таким, як вони, ніколи не стати зірками у школі. Проте все змінюється, коли до їхніх рук потрапляє чарівний Ґеймпад, здатний керувати людьми, наче ігровими персонажами. «ФІФА», «Майнкрафт», «Вуличний боєць» - укожній ситуації своя гра.

 

 

Власенко І. В. Чужі скарби : роман / І. В. Власенко. - Харків : Vivat, 2018. - 320 c.

 

Знайшовши на занедбаному горищі французького замку скарб,Анні Щербініна спершу вважає це подарунком долі. Здається, бляшанка з діамантами допоможе здійснити всі заповітні мрії й змінити сумне післявоєнне сирітське життя. Та дівчина й гадки не має, як вплине на її долю чужий скарб зі своєю трагічною історією. Українській парижанці доведеться перегорнути безліч важких сторінок у книзі життя, щоб зрештою повернутися на Батьківщину, віднайти себе справжню й істинні скарби. 


Гримич М. Ажнабія на червоній машині : роман / М. Гримич. – Київ : Нора-Друк, 2018. – 176 с.

Словом «ажнабія» називають в арабських країнах іноземок. Дія роману Марини Гримич відбувається в сучасному Лівані, відомому своїм міжконфесійним розмаїттям, і перегукується з середньовічними арабськими оповідками з «Тисячі й однієї ночі». В центрі сюжету опиняються дві ажнабії-українки – Павлина, заміжня за сунітом Ахмадом, та Віра (лагідно – Вірунчик), дружина шиїта Жаввада. Павлина береться допомогти Жавваду порозумітися з дружиною, однак та несподівано зникає, і в пошуках Вірунчика Ахмад, Жаввад, Павлина, а також таємничий дуруз Зіяд, що несподівано приєднався до компанії, об’їжджають червоною машиною увесь Ліван.

Книга пронизана делікатним гумором, який допомагає уявити специфіку міжетнічних шлюбів на Близькому Сході і розкрити секрети міжконфесійного та міжкультурного порозуміння.


Корній Д. Сузір’я Дів / Д. Корній. – Харків : Віват, 2018. – 288 с.

Є таке сузір’я, в якому кожна жінка від народження має свою зорю. Є така й у Василини – представниці давнього шляхетного роду Коморовських. Мабуть, ця зоря й оберігає дівчину в складні моменти. А може, її захист – то старовинний оберіг, подарований бабусею Терезою? Чи то сама бабуся, яка душею-зіркою-птахою прилинула до онучки, щоб уберегти її від чогось лихого? «Сузір’я Дів» - то плетиво жіночих доль, пов’язаних давнім амулетом, фатальним прокляттям і родинною історією, яка рясно скроплена моторошними таємницями, лукавими інтригами, безневинною кров’ю, підступними зрадами, безоглядною самопожертвою, справжнім коханням, що густим шлейфом тягнеться за Василиною від XVІІІ століття і до наших днів.


Волков О. Шпиталь : роман / О. Волков. – Київ : Нова-Друк, 2018. – 400 с.

Таємниці старого монастиря, на території якого розміщується звичайна районна лікарня, не дають спокою колективові хірургічного відділення, адже в цих стінах в різні епохи побували і лицар-тамплієр, і особистий хірург Наполеона, і польський магнат… Чи стане медикам сил та наснаги розплутати ці таємниці і дістатися захованого скарбу?
Олексію Волкову вдалося майстерно поєднати в новому романі драматизм людських стосунків, заплутаний сюжет, щирий добрий гумор та злу іронію
.


Кокотюха А. Останній контракт : роман / А. Кокотюха. – Тернопіль : Навчальна книга-Богдан, 2018. – 192 с.

Київський «авторитет» наймає двох професійних убивць – Антона й Віту – виконати замовлення на ліквідацію непоступливого бізнесмена у Сполучених Штатах. Пара майстерно «розв’язує» проблему, однак лише імітує загибель товстосума. Коли замовники-мафіозі дізнаються про це, професійні «мисливці» самі опиняються в ролі дичини, на яку полюють. Застосовуючи всю свою винахідливість, кмітливість і зухвалість, головні герої розправляються із переслідувачами, але й самі зазнають утрат…


Сидоренко Т. Ольга, дружина Пікассо : повість / Т. Сидоренко. – Київ : А-БА-БА_ГА-ЛА-МА-ГА, 2018. – 160 с.

У липні 2018 року минає 100 років з часу одруження геніального іспанського художника Пабло Пікассо та відомої балерини, українки з Ніжина, Ольги Хохлової. Повість «Ольга, дружина Пікассо» - перша в Україні художня книга про Ольгу Хохлову, балерину трупи Сергія Дяґілєва «Російський балет», та її сімейне життя з Пабло Пікассо, яке тривало 18 років. Окрім головних персонажів, у канву повісті відомої письменниці з Ніжина Тетяни Сидоренко вплетено складні й цікаві постаті найближчого мистецького оточення Пабло і Ольги – непересічних особистостей в історії світової культури ХХ століття – С. Дяґілєва, І. Стравинського, Ж. Кокто, А. Матісса, Г. Апполінера, Л. Араґона, М. Брака, Гертруди Стайн та інших. А вдало винайдена форма «есхатологічного інтерв’ю» надає повісті відчуття безпосереднього спілкування з головними персонажами твору.


Бутченко М. 1918. Місто надій : роман / М. Бутченко. – Харків : Клуб сімейного дозвілля, 2018. – 224 с.

1918 рік. Павло Вітко, офіцер армії УНР, мав тільки дві любові у своєму житті: до України та до дружини Ганни. Та тепер дружина далеко, а мрія про незалежність України ще далі. Неймовірними зусиллями Павлові та його бойовому товаришеві вдається вирватися з оточення більшовиків. А тим часом «червоні» встановлюють свої порядки в Києві. Усіх незгодних кидають за ґрати. Ганні також загрожує небезпека. Але давній ворог Павла, командир загону Муравйова Віктор Примаков рятує її від безчестя. Він закоханий у Ганну до нестями… На полі бою невблаганна доля зіштовхне запеклих ворогів – Павла і Віктора. Хто вийде живим зі смертельного герцю? Чи доля дасть Ганні шанс знову побачити Павла?


Мензатюк Зірка. Дике літо в Криму / Зірка МЕнзатюк. – Київ : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2018. – 192 с.

Герої нового твору відомої української письменниці Зірки Мензатюк уже відомі читачам з її повісті «Таємниця козацької шаблі» (цей твір увійшов до шкільної програми за 5-й клас). І ось вони знову вирушають у мандрівку... «Дике літо в Криму» – гостросюжетна повість про літні канікули на кримському узбережжі, про дружбу київської школярки Наталочки з татарськими ровесниками. Оселившись у наметі на дикому березі моря, допитлива п’ятикласниця зіткнеться з несподіваними небезпеками й загадками, втраплятиме у моторошні пастки. Та найбільшою таємницею стане коштовний срібний пояс, схований 1944 року, коли татарів насильно вивозили з рідного Криму. Однак Наталочка та її нові друзі ще не знають, що цю реліквію розшукують не тільки вони...


Тисовська Н. Київські канікули : роман / Н. Тисовська. – Київ : Нора-Друк, 2018. – 224 с.

Американська аспірантка Дженні Бартон навіть уявити не могла, що її мандрівка до Києва замість приємних закордонних канікул перетвориться на нескінченний вихор небезпечних пригод. Це ж треба було примудритися стати свідком пограбування й опинитися в полоні десь за містом, у заґратованому будинку, разом з такою самою сестроюзаручницею! І що тепер робити – покірливо чекати смерті? Так міг би вчинити хто завгодно, тільки не Дженні.

Фелловз Дж. Мітфордські вбивства : роман / Дж. Фелловз. – Харків : Клуб сімейного дозвілля, 2018. – 352 с.

 

Сідаючи в купе потяга, військова медсестра Флоренс Шор не здогадувалася, що вбивця вже чекає на неї… Проте поліція не змогла знайти злочинця. Луїза Кеннон ніколи не була знайома з Флоренс, натомість доля звела її з поліціянтом залізниці Ґаєм Салліваном. Він присягнувся, що доведе розслідування до кінця. Луїза стає покоївкою в родині Мітфордів і допомагає поступово розплутувати злочин. Жінка стає свідком того, як юна Ненсі Мітфорд закохується в загадкового чоловіка на ім’я Роланд. Здавалося б, нічого дивного, але чому в нічних кошмарах Роланд вигукує ім’я Флоренс Шор?.. Луїза і Ґай потрапляють у вир приголомшливих таємниць. Несподівано кожен опиняється під підозрою…

 

Львів. Пані. Панянки : збірка / [уклад. Н. Нікалео]. - Харків : Кн. клуб "Клуб сімейн. дозвілля", 2018. - 320 с.

 

Львів – місто, відоме своєю давньою історією, яка пахне кавою, шоколадом та… вишуканими парфумами львівських пані. Тих надзвичайних жінок, які прославляли свою Батьківщину далеко за її межами. Але, будучи відомими акторками, співачками, мисткинями, кожна з них залишалася в душі звичайною жінкою, яка прагне бути коханою та щасливою.

Про це мріяла зірка українського театру ХІХ століття Марія Заньковецька, закохана у Миколу Садовського. Ніжністю дихали листи Соломії Крушельницької до Володимира Лісницького. А легендарна воячка Олена Степанів йшла в бій, окрилена безмежним коханням до свого Іванка. І так само, як і сотні років тому, сучасні львів’янки поринають у химерне сплетіння любовних тенет. Адже епохи минущі, а кохання вічне.

 

Воронина Л. Пригоди голубого папуги / Л. Воронина ; мал. К. Штанко. - Київ : Знання, 2018. - 56 с.

 

Якщо ви любите історії, сповнені шалених пригод і небезпек, дивовижних таємниць та зустрічей, - ця книжка для вас! Адже разом із героями фантастичного оповідання­ “Хлюсь та інші” ви опинитеся всередині карколомної комп’ютерної гри, придуманої підступним чаклуном Подвійним-Оселедцем, з якої, здається, немає виходу­. Але вихід неодмінно­ треба знайти, бо від цього залежить доля цілого світу. З оповідання “Пригоди голубого папуги” дізнаєтеся про секретну підземну схованку, де живуть тварини, що втекли від своїх господарів, і до якої випадково потрапив балакучий­ папуга Антось. І, врешті, зрозумієте, чому хижий кіт Чак раптом став вегетаріанцем. А ще ви познайомитеся з двома космічними прибульцями на ім’я Круць і Дрон, котрі, пролі­таючи повз нашу планету, потерпіли­ аварію й опинились на дні Чорного озера. Чи пощастить міжгалактичним мандрівникам повернутися додому і якими таємницями поділяться­ прибульці з мешканцями Землі, стане відомо лише тим, хто прочитає оповідання «Таємниця Чорного озера!.

 

Мафі Т. Знищ мене : роман / Т. Мафі ; [пер. з англ. В. Зенгви]. - Харків : Кн. клуб "Клуб сімейн. дозвілля", 2018. - 256 с.

 

 

Світ змінився. Проте йому як і раніше байдуже до звичайних людей. Таких, як сімнадцятирічна Джульєтта. Щоправда, стосовно її нормальності можна посперечатися: вона вміє вбивати дотиком. Цей дар став для дівчини прокляттям. Саме через нього її кинули в камеру, виправдовуючись «шляхетною метою». Джульєтту вважають монстром. Вона — ідеальна зброя, якою так мріють заволодіти спецслужби. Але дівчина вперто відмовляється ставати знаряддям убивства в чужих руках. Тому ті, хто прагне використати її, вдаються до брудних маніпуляцій: у камеру до дівчини саджають друга її дитинства, Адама. Та все йде не за планом. Бо ці двоє вирішують здійснити дещо божевільне і смертельно небезпечне… 

 

Наша книгозбірня поповнила свої фонди новими цікавими виданнями різної тематики. Підліткам пропонуємо такі видання

 

Рижко О. Знає тільки Мару : повість / О. Рижко. – Київ : Академія, 2018. – 128 с.

Таємниче міське підземелля спокушує кількох підлітків на нічну екскурсію. Їхні наївні очікування романтичних пригод і вражень майже відразу були розтрощені вщент – вони опинилися у смертельній пастці. Безвихідь жорстоко випробовує і розкриває сутність  кожного з них.

 

Загоровська Л.  Коли були ми... : [роман] / Л. Загоровська. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2018. - 160 с.  

Літні канікули можуть перетворитися на щоденні абсолютно несподівані пригоди з непередбачуваними наслідками, якщо поруч найкращі друзі, та ще й вреднюча сусідка.

Роман «Коли були ми...» нагадає багатьом дорослим про те, якими вони були в дитинстві, а дітям відкриє таємниці, як росли, гралися та розважалися їхні батьки. Це книжка для сімейного читання. А ще книжка, яка обов’язково викличе у читача усмішку.

 

Лачина А. Фактор кохання : [для ст. шк. віку] / А. Лачина ; [пер. з пол. Н. Зотової]. – Харків : Школа, 2018. – 304 с. - (Серія "Сучасна європейська підліткова книга").

Головні героїні книги дівчата Патриція і Магда мріють про палке романтичне кохання. Кожна з них знаходить собі хлопця-друга по-своєму: хто в реальному житті, фактично по сусідству, а хто в неозорому інтернет-просторі. І хоч події, подеколи бурхливі й таємничі, розвиваються по-різному, проте дівчат, як і сучасних підлітків, хвилюють ті самі гострі питання: як «розгадати» свого друга? Як побороти власні страхи та комплекси і виявити почуття? Як бути самими собою і сприймати всіх такими, якими вони є?

 

Гарфорд Т.  Шкереберть / Т. Гарфорд. – Київ : Наш формат, 2018. – 272 с.

Де народжуються геніальні ідеї: за чистими столами бездоганних офісів чи серед творчого безладу? Яких рис вам бракує, щоб написати неповторну мелодію, винайти ліки, змінити хід історії, створити потужну бізнес-імперію, знайти справжнє кохання чи досягти вершин у політиці? Відповідями на ці та інші запитання Тім Гарфорд ділиться у книжці «Шкереберть».

Проаналізувавши сотні експериментів, досліджень і ситуацій, він зрозумів, як розвинути креативність і створити щось дивовижне. А цікаві історії з життя Джобса, Безоса, Франкліна та інших видатних осіб переконають вас у дієвості його ідеї. 

На прихильників зарубіжної та української літератури чекають твори авторів: Д. Гнатко «Мазуревичі», Б. Трейсі «Максимум успішності», М. Дочинця «Світло семи днів», «Старовинна магія українців» та ін.

 

 

Гнатко  Д. Мазуревичі / Д. Гнатко. – Харків : Кн. клуб "Клуб сімейн. дозвілля", 2018. – 336 с.

Рід Мазуревичів споконвіку був знаний своєю жорстокістю. Усупереч волі батьків юна Марфа вийшла заміж за Уласа Мазуревича, та щастя з ним не пізнала. Усі надії покладала на сина Тихона, але й він удався у своїх жорстоких предків: жадібний та безсердечний, він крокує кривавою стежиною. Він перетворив на пекло життя не тільки численних коханок, а й своєї дружини, багатої спадкоємиці Софії Льохвицької. Їхня спільна донька Ярина ненавидить батька-тирана. Вона покохала Степана, батько якого загинув від рук Тихона. Тепер понад усе Ярина хоче розірвати коло страждань та спокутувати гріхи роду Мазуревичів. Але ціна може виявитися зависокою для неї.

Крізь революцію та війну, утрати і пристрасть, ненависть і любов шях п’яти поколінь одного роду.

 

Старовинна магія українців. – Харків : Кн. клуб "Клуб сімейн. дозвілля", 2018. – 256 с.

Споконвіку людина намагалася пояснити все, що відбувається, через магію. В змінах пір року, зливах та посухах, вдачах та невдачах вбачався вплив чарів, неземних сил. Народження, зростання, шлюб, праця, смерть  всі етапи життя пращурів супроводжувалися обрядами, віруваннями, забобонами.

Ця книжка розповість про те, у що вірили наші предки, які замовляння та ритуали проводилися на честь календарних свят й інших важливих життєвих подій, чому ім’я людини мало магічний сенс, ким були волхви, знахарі, відьми, мольфари та ворожбити, які предмети наділялись магічними властивостями та яким було їхнє призначення, як лікували хвороби та недуги силою слів та трав, кого шанували та боялися давні українці.

 

Дочинець М. Світло семи днів / М. Дочинець. – Мукачево : Карпатська вежа, 2018. – 203 с. 

Письменник, лауреат Шевченківської премії Мирослав Дочинець сповідує кредо свого вчителя Григорія Сковороди – звидимого пізнавати невидиме. Щоби наблизитись до людського образу, який залишається для нас найбільшою таємницею. Неосяжним словом проникнути у Всесвіт душі. Це маленькі історії про велике, значуще, вічне. Це – наближення до істин, огорнутих у живе слово, які не просто щось виражають, а направду вражають. Це – спроба в хаосі життя пізнати заповідану нам радість. Це – наповнення світлом наших днів і трудів, нашого тривку в цьому незбагненному світі.

 

 Лефевр П. Історії для неквапливого читання / П. Лефевр ; [пер. з фр. І. Дух]. – Львів : Свічадо, 2017. – 184 с.

Любов до читання у дітей проявляється з раннього дитинства, якщо їхні батьки також читають, ба більше читають своїм дітям. Малеча любить розглядати кольорові малюнки та слухати, коли їй розказують і показують, що у книжці зображено. Але для найменших краще вибирати книжечки зі щільного картону вони прослужать їм довший час.

Нещодавно у видавництві Свічадо вийшла ілюстрована картонна Біблія для наймолодших. Моя перша Біблія розрахована для дітей віком 3-6 років. Коротенькі біблійні історії описані тут простою мовою.

Читання цієї Біблії стане для вашої малечі захопливим світом. Тут вони дізнаються про створення землі та ковчег Ноя, про пригоди Йони в животі кита і Мойсея у кошику, про відважного Давида і доброго Даниїла у ямі з левами, про народження Божого Сина в бідній стаєнці й ослика, що в'їжджав з Ісусом в Єрусалим.

Яскраві ілюстрації художниці Наталі Шморгун приваблять не лише маленьких дітей. Дорослим також буде цікаво розглядати зображення з уже відомих їм біблійних сюжетів. Загалом Біблія містить 30 ілюстрованих сторінок, у ній подано 15 сюжетів зі Старого і Нового Завітів.

Ця Біблія закладе у малечі паростки любові й доброти з раннього дитинства та допоможе батькам розказати дітям про Бога.

 

 

Бачинський А. Детективи в Артеку, або команда скарбошукачів : [повість : для серед. шк. віку] / А. Бачинський. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2017. – 191 с.

Ті, хто хоч раз побував у дитячому таборі, читатимуть книгу Андрія Бачинського з ностальгічною посмішкою на обличчі. Бо ж за ранковими зарядками, вечірніми дискотеками і обмазуванням зубною пастою ховається багато хороших спогадів та вражень. Для інших ж ця історія може здатися веселою пригодою.

На сторінках книги перед читачем постає вереснева зміна дитячого табору «Артек». Оленка, Сашко, Антон та Сергій – головні персонажі, кожен із яких «виборов» путівку туди. Усі вони різні, з різних куточків країни, з різними інтересами. Але об’єднує їх жага до пригод.

І ось, після випадкового нічного знайомства, ці діти стають компаньйонами у захопливій справі – пошуку втрачених діамантів Міледі, а згодом й розкритті інших таємниць. Все би було добре, якби на території табору не переховувались злочинці. Але коли поруч є друзі, з будь-якої халепи можна знайти порятунок.

Здавалося б, а чому одна юна дівчина товаришує з хлопцями? Насправді саме склад такої команди збільшує читацьку аудиторію (бо ж книгу можуть читати усі), і, водночас, розбивають гендерні стереотипи, бо ж захоплюватися різними загадками й таємницями можуть і дівчатка

  

Галайчук В. Українська мофологія / В. Галайчук. – Харків : Кн. Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2016. – 288 с.

 

На сторінках цієї книжки постають легенди про потерчат і мавок, чортів і русалок, вовкулаків і чугайстрів, упирів та відьом, домовиків і лісовиків – демонологічних істот світу наших пращурів. Українці населяли дивними істотами хату і хлів, подвір’я, поле і ліс. У такий спосіб наші предки складали уявлення про Всесвіт і визначали місце людини в ньому. 

Ви поринете в багатий і цікавий, пов­ний переказів і легенд світ української міфології! І раптом може здатися, що то не старі половиці скриплять, а тихо крадеться домовик, серед темних водоростей блисне зелене пасмо русалчиного волосся, а з темного лісу долине моторошне виття вовкулаки… 

Джерельну основу видання здебільшого склали етнографічні матеріали автора з Полісся, Волині, Бойківщини, Гуцульщини та Покуття.

 

Кодак М. П. Авторська свідомість і класична поетика : монографія / М. П. Кодак ; НАН України, Ін-т літ. ім. Тараса Шевченка. – Луцьк : Твердиня, 2014. – 276 с.


Від романтизму Л. Боровиковського і раннього Т. Шевченка через неоромантизм Лесі Українки й неореалізм І. Франка, експресіонізм В. Стефаника й імпресіонізм М. Коцюбинського, включаючи модернізм Б. Лепкого й П. Карманського – так автор розгледів ритми української класики.  

 

Лущик П. М.  Таємниця зошита без палітурок : роман / П. М. Лущик. – Луцьк : Твердиня, 2017. – 224 с.


Екстравагантна англійська школярка українського походження Орися ніколи не думала, що вимушена поїздка до невідомої їй України так докорінно змінить її життя. Позаду залишаться безтурботне життя та ненадійні друзі; попереду - нові пригоди,розгадка таємниці діда і... нерозділене кохання.

А почалося все зі щоденника діда, що випадково потрапив їй до рук

 

Собчук В. Д.  Історична Волинь = Historical Volyn : Північний захід України в регіон. та лок. вимірах минулого / В. Д. Собчук. – Кременець : [б. в.], 2017. – 316 с.

Книжка становить спробу подивитися на Волинь у регіональному та локальному вимірах минулого.

У ній ідеться про формування території цього історичного краю Центрально-Східної Європи, наймогутнішу з розташованих тут середньовічних твердинь, витоки, склад і долі володінь низки аристократичних родів, окремі аспекти функціонування двох крупних осередків культурного життя, одну з помітних свого часу етноконфесійних спільнот та поміщиків і селян групи взаємопов’язаних поселень.

 

Процюк  С. В. Сорок цистерн любові / С. В. Процюк. – Вінниця : Теза, 2017. – 155 с.


Звідки береться зло? Чому одні не можуть і мухи образити, а інші здатні на насильство, психічне і фізичне, над іншою людиною? Я розгорнув перед тобою, юний читачу, динамічну історію людської деградації та гідності, які вступили проміж собою у непримиренний поєдинок. Цей поєдинок у психологічній і трохи детективній повісті «Сорок цистерн любові» триває від першої до останньої сторінки.

 


Для студентів вищих навчальних закладів цікавими будуть підручники за різними галузями знань.

   

502:087.5

Л25

Ларіна О. В. Дивовижні явища природи / О. В. Ларіна, Г. М. Мошенська. - Харків : Ранок, 2011. - 200 с.

 

Книга містить цікаві розповіді про таємниці Світового океану, рослинного й тваринного світів, про унікальні можливості людини та про багато інших загадкових явищ природи. Чи розумні дельфіни? Чи мислять рослини? Що або хто хо- вається у Бермудському трикутнику? У цьому своєрідному пу- тівнику по таємничим явищам минулого й сьогодення нашої планети зібрані факти, яким учені доки що не знайшли одно- значного трактування, та різні версії їх пояснення. Видання призначене для учнів 5–11 класів загальноосвітніх навчальних закладів, студентів, педагогів та всіх тих, хто праг- не знати більше.

 

821.161.2’06-32(081)

А65

Андрейчикова О.Таємне понеділкування : [зб. оповідань] / О. Андрейчикова. - Київ : Book Chef, 2017. - 224 с.

 

Іронічна, мрійлива і дуже спостережлива українська письменниця Олена Андрейчикова представляє свою збірку оповідань. Коротко і легко ці кумедні і несподівані історії розповідають про подруг, коханок, дружин, колег, про тих, хто за сотні кілометрів, і тих, хто в сусідній кімнаті... Її розповіді викликають посмішку і симпатію до героїв, які їх населяють; дають можливість поіронізувати над буденними, часто вигаданими, проблемами; замислитися про душевну гармонію і про те, що дійсно є важливим і цінним в нашому житті.

 

94(477)

Г70

Горобець В.Зірки та терени козацької революції : Історія звитяг і поразок / В. Горобець. - Харків : Кн. Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2017. - 479 с.

 

Книга розкриває одну з найславетніших сторінок української історії – період Козацької революції. Останні десятиліття ХVІ – перша половина ХVІІ століття – тяжкий період набуття козацтвом безцінного воєнного досвіду й міжнародного авторитету, спроби пошуку політичного компромісу з владною елітою Речі Посполитої та потужні антиурядові козацькі повстання. Вони, врешті-решт, підготували вибух Козацької революції 1648 року, в результаті якої на політичній мапі Європи постала нова держава — Військо Запорозьке. 

Детальний та неупереджений аналіз Козацької революції, відтворення славних звитяг під Жовтими Водами, Корсунем, Пилявцями, Зборовом і Батогом, походів на Замостє, Люблін і Варшаву, докладний опис тяжких поразок під Берестечком і Охматовим, дипломатичних перемог і невдач у перемовинах з Варшавою, Бахчисараєм, Стамбулом, Москвою і Стокгольмом… У вирі цих подій як у тиглі карбувалась соціальна свідомість козацтва, відчуття відповідальності за долю України, усвідомлення потреби розбудови власної держави.

 

159.922.1

Г79

Грей Д.

За межами Марса та Венери = Beyond Mars and Venus : магія стосунків у бурхливому сьогоденні / Д. Грей ; [пер. з англ. Т. Микитюк]. - Харків : Кн. Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2017. - 352 с.

 

«За межами Марса та Венери» - світовий бестселер, перекладений 30 мовами, продовження мегахіта «Чоловіки з Марса, жінки з Венери», що допоміг тисячам пар налагодити свої стосунки та перенести їх на інший, якісніший, щасливіший рівень.

Чоловіки з Марса, а жінки – з Венери. Як часто доводиться чути таке твердження, чи не так? Але ж традиційні, усталені й нерідко стереотипні ролі в парах змінилися, еволюціонували, тому здатність пристосуватися до цих змін – це ключ до успішних стосунків. Джон Грей описує ситуацію з обох сторін і запевняє: призвичаївшись до нових ролей, ми всі зможемо бути коханими, поміченими й почутими в особистих стосунках. Ця книжка навчить вас розуміти свою половинку, досягати взаємного щастя, граничної відвертості та справжнього кохання.

 

91.44.071.1(092)

М61

Мимрук О. Олег Сенцов / О. Мимрук ; [худож.-оформ. О. А. Гугалова]. - Харків : Фоліо, 2017. - 396 с.

 

Книжка складається зі спогадів людей, які добре знали Олега, з уривків його книжок та сценаріїв до фільмів, а ще з витягів протоколів допитів свідків, які проходять у його сфабрикованій справі.

Рідні та друзі кримського режисера зазначають, що він ніколи не любив говорити про себе - за нього говорять його твори.

 

821.161.2'06-3-93

М34

Матіяш Б. Казки Різдва / Б. Матіяш ; іл. В. Штанка. - Львів : Вид-во Старого Лева, 2016. - 123 с.

 

Різдво це час, повний таємниці, радості й дива. Казки Різдва нагадують про зміст цього свята чудесне Боже народження, повне довіри й ніжності, і теж можемо, зачудовані, перед цією таємницею зупинитися, побути малими дітьми, з їхньою вірою і простотою прийти привітати новонародженого Месію. Пережити безліч див, які стаються, коли віримо.

Книжка різдвяних казок Богдани Матіяш, повна спокою і лагідності, вчить, як почуватися вдячно у світі, в якому народився добрий Бог.

 

821.161.2’06-31

В48

Винничук Ю. П. Лютеція : роман / Ю. П. Винничук. - Харків : Фоліо, 2017. - 314 с.

 

Роман «Лютеція» – черговий постмодерний витвір Юрія Винничука з елементами містики, детективу, еротики, гумору і смутку. Автор зупиняється, як колись Данте, «на півдорозі», щоб озирнутися назад і довідатися, хто він насправді, прагнучи звести порахунки зі своїм молодечим бунтом проти навколишньої совєтської дійсності, розкопати щось більше про свою родину. І все це на тлі нестримних любовних пригод не тільки автора, але й львівського Дон Жуана 1840-х років Івана Вагилевича.

Таємничу Лютецію, дівчину зі снів, розшукують герої роману. На перепоні цих пошуків стоїть не менш таємнича організація, члени якої носять імена карт. А десь поза цим світом триває Велика Битва, звістки про яку приносять ціною свого життя мужні Листарі, до яких належить і Лютеція.

 

159.922.7

С34

Сігел Д. Секрети мозгу = The Whole Brain Child : 12 стратегій розвитку дитини / Д. Сігел, Т. Брайсон ; пер. з англ. І. Борщ. - Київ : Наш формат, 2017. - 192 с.

 

Видання розраховане на батьків, вихователів, учителів, однак книжку можна читати разом із дітьми: як зауважують видавці, воно допоможе навіть дошкільнятам зрозуміти себе, свої почуття та поведінку, а отже – вони зможуть навчитися самоконтролю.

 

821.161.2’06-94

З-63

    Зіненко Р.  Іловайський щоденник / Р. Зіненко. - Харків : Фоліо, 2017. - 282 с.

«Іловайський щоденник» Романа Зіненка  - чесна і відверта книжка, написана безпосереднім учасником подій, бійцем добровольчого батальйону «Дніпро-1», який пройшов «Іловайський котел» від початку до кінця. Розповідь про маловідомі події в оточеному Іловайську та вихід бійців «кривавим коридором» дозволяє читачеві пережити разом з українськими солдатами одну з найтрагічніших сторінок в історії сучасної України, відчути все те, чого зазнали бійці добровольчих батальйонів, а численні фотографії дають можливість краще уявити описані події.

 

159.947+159.955/.56

К19

    Канеман Д.  Мислення швидке й повільне = Thinking, fast and slow / Д. Канеман ; з англ. пер. М. Яковлев. - Київ : Наш формат, 2017. - 480 с.

Зазвичай ми вважаємо, що діємо раціонально. Але чи справді це так На основі досліджень із когнітивної та соціальної психології Деніел Канеман розкриває таємниці роботи людського мозку, описує неусвідомлені упередження, властивості інтуїтивного та усвідомленого мислення, роль емоцій в оцінних судженнях. Без цих знань ви ризикуєте зробити неправильний вибір у магазині, інвестувати в неуспішні проекти й загалом приймати неправильні рішення. «Мислення швидке й повільне» навчить вас ефективно користуватися обмеженим ресурсом уваги, ухвалювати рішення в умовах невизначеності й удосконалювати власні судження. Утім книжка не є сухою інструкцією з експлуатації мозку. Це психологічна драма з двома дійовими особами у вашій голові інтуїтивним та усвідомленим мисленням.

        Для найширшого кола читачів; для тих, хто прагне зрозуміти поведінку мозку у процесі прийняття рішень і навчитися розпізнавати власні помилки й упередження; для тих, кого цікавить маркетинг і поведінкова економіка.

 

821.161.2’06-31

К59

Кокотюха А. А. Офіцер із Стрийского парку : [роман] / А. А. Кокотюха ; [худож.-оформ. В. М. Карасик]. - Харків : Фоліо, 2017. - 283 с.

Львів, осінь 1918 року. Австро-Угорська імперія за крок до руй­нації. Поляки та українці ведуть боротьбу за владу, кожна сторона претендує на Східну Галичину. Йдуть важкі політичні переговори. Українцям вигідно затягувати процес  єнадія знайти сильного союзника. Аж раптом у Стрийському парку знаходять труп офі­це­ра-поляка, який був членом таємного військового товариства. Пе­ре­говорам кінець, і Климентій Кошовий, не так давно  відомий адвокат, а нині  особа без певних занять, має два дні, аби довести: вбивство не має стосунку до політики. Вбитий мав безліч ворогів, звести з ним рахунки міг хто завгодно. Але правда вже нікого не цікавить, збройне протистояння у Львові неминуче... І все одно Кошовий, під кулями листопадових вуличних боїв, вперто шукає істину. Відкриття приголомшить. А події тих буремних днів змі­нять його долю, вплинуть на погляди його друга Йозефа Шацького та можуть розвести по різні боки вуличних барикад Клима і його ко­хану Магду Богданович.

 

271.4-726.1(092)

Щ92

    Щоткіна К. Любомир Гузар. Хочу бути людиною / К. Щоткіна. - Харків : Vivat, 2017. - 272 с.

Україні доби Незалежності дуже пощастило, що в неї є Блаженніший Любомир Гузар. Він майже півстоліття жив спочатку в США, потім в Італії, багато подорожував із місіями, і тепер став прикладом яким може бути українець, сформований в умовах вільного світу. Прийнявши управління Українською греко-католицькою церквою на тому етапі, коли її називали «регіональною» чи навіть «закордонною», і довівши до статусу церкви для всієї України, патріарх Гузар добровільно передав владу молодому наступнику, щоб мати ще час бути корисним країні, якій не щастить на правителів. Стати добрим порадником за гамбурзьким рахунком. Дороговказом. Гордістю нації.

46.3(477.83)(084)

С59

    Сокальська вишивка : із фондів Музею нар. архітектури та побуту у Львові : [альбом]. - Львів : АПРІОРІ, 2015. - 28 с.

В альбомі  представлено фотографії, схеми орнаментів і кроїв давніх сокальських сорочок з фондової збірки Музею народної архітектури та побуту у Львові. Видання розраховане на викладачів і студентів художніх навчальних закладів, дослідників української вишивки, майстринь і широкого кола шанувальників народного мистецтва.

УДК  821.161.2’06(477.82)-3

Л63

    Лис В. С.

    Місяць, обмитий дощем : кн. малої прози : [збірка] / В. С. Лис. - Харків : Кн. Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2017. - 352 с.

         Ця збірка різнобарвних, але водночас таких споріднених есеїв і новел про життя - немов букет зібраного восени листя. Серйозні, а інколи й іронічні роздуми про сенс щоденного буття й плин часу, про історичну долю України й таємниці людського серця… Як відпустити минуле та не боятися нових зустрічей? Де черпати наснагу на кожен день? Як розпізнати поворотні моменти і навчитися не шукати підтексту у випадковостях? Треба просто радіти життю і дихати на повні груди! Натхненні історії з добрим гумором, прості, але такі важливі для кожного цінності, звичні й рідні для нас слова… 

    Більшість есеїв і новел, що увійшли до цієї збірки, - автобіографічні. Це твори, над якими письменник працював протягом багатьох років передусім для того, аби увічнити події, що вразили його.

 

УДК  821.161.2’06-31-93

    Зубченко О.

    Перемагаючи долю : пригодн. роман : [для серед. і ст. шк. віку]. Кн. 1,2 : Під чужим небом / О. Зубченко. - Львів : Вид-во Старого Лева, 2017.

 

                                                          

      Перша половина XVII сторіччя... Україна потерпає від татарських набігів: у полон потрапляють тисячі українців, ламаються долі, розлучаються рідні серця. Так і наші герої – брати Іванко та Юрась опиняються у різних кінцях цього багатостраждального світу.

       Перебуваючи на чужині – один в Китаї, другий – в Туреччині, брати не забувають того щастя, яке дали їм люблячий батько та ласкава мати, і хоча чужинські звичаї та віра мали вбити цю пам’ять, та поклик рідної землі є сильнішим. Як би не випробовувала жорстока доля їх на міцність, які б пригоди не довелося їм пережити, брати долають усі перешкоди, поки не зустрічаються по різні боки ворожих таборів, щоб разом піти дорогою визвольної боротьби нашого народу, примножуючи козацьку славу та надихаючи інших героїчною вдачею та майстерним володінням зброєю.

 

УДК  159.923.2(0.062)

З-91

    Зубчик Р.

    Підкори себе - і підкориться світ / Р. Зубчик. - Луцьк : Надстир’я, 2017. - 347 с.

        У книзі розглядаються психологічні, поведінкові, ін- телектуальні, фізіологічні та соціальні аспекти особи. Це висвітлюється в науковому і побутовому поясненнях. Є при- сутній опис – світової системи, в якій ми сьогодні живемо у ХХІ столітті. Розглядаються елементи історії, догляду за фізичним і ментальним здоров’ям і багато іншого. Найбільший акцент спрямований на людину як особистість і її життя у суспільстві. Також значна увага приділяється тому, як змінювати існуючі небажані та розвивати правильні на думку читача якості характеру на зразок: цілеспрямованості, самодостатності, впевненості, ефективності, здобування свого і інших. Ключове слово цієї книги – УСПІХ і СВОБОДА.

 

 

УДК  821.131.1-343

Ф43

    Ферреро Б.

    Казки для душі / Б. Ферреро ; [пер.: Т. Різун, Е. Главацька]. - Львів : Свічадо, 2017. - 296 с.

 

     Усім нам хочеться повернутися у дитинство, у той благословенний час, коли нам читали казки, а ми їх так захоплено слухали. Пропонуємо Вам і Вашим дітям знову поринути у дивовижний казковий світ від знаного автора Бруно Ферреро. У кожній оповіді йдеться про головні християнські правди віри та моральні цінності. Користайте з невичерпного джерела вмілої оповіді, адже вона - справжнє мистецтво, благородна справа, яка вимагає щирої любові до дітей.

 

УДК  004.43:087.5](072)

Б87

    Бріггс Дж. Р.

    Python для дітей : веселий вступ до програмування / Д. Р. Бріггс ; з англ. пер. О. Гординчук. - Львів : Вид-во Старого Лева, 2017. - 400 с.

       Програмуйте із задоволенням! Ця книжка легко та невимушено допоможе вивчити основи однієї з найпопулярніших сучасних мов програмування – Python, що завдяки простому і зрозумілому синтаксису особливо пасує для новачків. Крок за кроком, на простих та дотепних прикладах та з допомогою смішних завдань ви зможете пізнати тонкощі мови Python. Навчитеся використовувати основні елементи цієї мови – списки, функції, модулі, малювати вбудованими інструментами Python та анімувати зображення і навіть зможете написати дві справжні комп’ютерні гри: забавку з м’ячем «Скок!» та бродилку «Містер Руки-палички біжить до виходу».Розв’язки до завдань з програмування можна знайти тут. 

 

УДК 821.161.206-31

В75

Воронина Л.

    Таємне товариство Ботанів, або Екстрим на горі Підстава / Л. Воронина. - Київ : Знання, 2017. - 141 с.

 

 

        На світі є люди, котрі не уявляють свого життя без драйву. От і герой нової фантастичної повісті Лесі Ворониної «Таємне Товариство Ботанів» миттєво відгукується на запрошення взяти участь в екстремальних пригодах, що відбудуться на горі з дивною назвою Підстава. Адже після неймовірних подій, які довелося пережити Климові Джурі, рятуючи людство від хижихприбульців-синьомордів, він, здається, назавжди позбувся страху і готовий сторчголов кинутися у вир найнебезпечніших випробувань.

    Хіба ж хлопець міг запідозрити, що листа із за­прошенням йому прислали не його побратими з Таємного Товариства Боягузів — Жук і Заєць, а в таборі «Екстремал» його підстерігає пастка? Що ж насправді відбувається на вершечку Підстави? Невже синьоморди залишили на Землі свої секретні бази? І врешті — що заховано у «місцях сили» серед прадавніх кам’яних мегалітів-кромлехів?

 

Додаткова інформація