Нові надходження

Шановні користувачі, просимо звернути увагу!!!

 

У 2017 році наша книгозбірня поповнила свої фонди новими цікавими виданнями різноманітної тематики.

 

 Лефевр П. Історії для неквапливого читання / П. Лефевр ; [пер. з фр. І. Дух]. – Львів : Свічадо, 2017. – 184 с.

Любов до читання у дітей проявляється з раннього дитинства, якщо їхні батьки також читають, ба більше читають своїм дітям. Малеча любить розглядати кольорові малюнки та слухати, коли їй розказують і показують, що у книжці зображено. Але для найменших краще вибирати книжечки зі щільного картону вони прослужать їм довший час.

Нещодавно у видавництві Свічадо вийшла ілюстрована картонна Біблія для наймолодших. Моя перша Біблія розрахована для дітей віком 3-6 років. Коротенькі біблійні історії описані тут простою мовою.

Читання цієї Біблії стане для вашої малечі захопливим світом. Тут вони дізнаються про створення землі та ковчег Ноя, про пригоди Йони в животі кита і Мойсея у кошику, про відважного Давида і доброго Даниїла у ямі з левами, про народження Божого Сина в бідній стаєнці й ослика, що в'їжджав з Ісусом в Єрусалим.

Яскраві ілюстрації художниці Наталі Шморгун приваблять не лише маленьких дітей. Дорослим також буде цікаво розглядати зображення з уже відомих їм біблійних сюжетів. Загалом Біблія містить 30 ілюстрованих сторінок, у ній подано 15 сюжетів зі Старого і Нового Завітів.

Ця Біблія закладе у малечі паростки любові й доброти з раннього дитинства та допоможе батькам розказати дітям про Бога.

 

 

Бачинський А. Детективи в Артеку, або команда скарбошукачів : [повість : для серед. шк. віку] / А. Бачинський. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2017. – 191 с.

Ті, хто хоч раз побував у дитячому таборі, читатимуть книгу Андрія Бачинського з ностальгічною посмішкою на обличчі. Бо ж за ранковими зарядками, вечірніми дискотеками і обмазуванням зубною пастою ховається багато хороших спогадів та вражень. Для інших ж ця історія може здатися веселою пригодою.

На сторінках книги перед читачем постає вереснева зміна дитячого табору «Артек». Оленка, Сашко, Антон та Сергій – головні персонажі, кожен із яких «виборов» путівку туди. Усі вони різні, з різних куточків країни, з різними інтересами. Але об’єднує їх жага до пригод.

І ось, після випадкового нічного знайомства, ці діти стають компаньйонами у захопливій справі – пошуку втрачених діамантів Міледі, а згодом й розкритті інших таємниць. Все би було добре, якби на території табору не переховувались злочинці. Але коли поруч є друзі, з будь-якої халепи можна знайти порятунок.

Здавалося б, а чому одна юна дівчина товаришує з хлопцями? Насправді саме склад такої команди збільшує читацьку аудиторію (бо ж книгу можуть читати усі), і, водночас, розбивають гендерні стереотипи, бо ж захоплюватися різними загадками й таємницями можуть і дівчатка

  

Галайчук В. Українська мофологія / В. Галайчук. – Харків : Кн. Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2016. – 288 с.

 

На сторінках цієї книжки постають легенди про потерчат і мавок, чортів і русалок, вовкулаків і чугайстрів, упирів та відьом, домовиків і лісовиків – демонологічних істот світу наших пращурів. Українці населяли дивними істотами хату і хлів, подвір’я, поле і ліс. У такий спосіб наші предки складали уявлення про Всесвіт і визначали місце людини в ньому. 

Ви поринете в багатий і цікавий, пов­ний переказів і легенд світ української міфології! І раптом може здатися, що то не старі половиці скриплять, а тихо крадеться домовик, серед темних водоростей блисне зелене пасмо русалчиного волосся, а з темного лісу долине моторошне виття вовкулаки… 

Джерельну основу видання здебільшого склали етнографічні матеріали автора з Полісся, Волині, Бойківщини, Гуцульщини та Покуття.

 

Кодак М. П. Авторська свідомість і класична поетика : монографія / М. П. Кодак ; НАН України, Ін-т літ. ім. Тараса Шевченка. – Луцьк : Твердиня, 2014. – 276 с.


Від романтизму Л. Боровиковського і раннього Т. Шевченка через неоромантизм Лесі Українки й неореалізм І. Франка, експресіонізм В. Стефаника й імпресіонізм М. Коцюбинського, включаючи модернізм Б. Лепкого й П. Карманського – так автор розгледів ритми української класики.  

 

Лущик П. М.  Таємниця зошита без палітурок : роман / П. М. Лущик. – Луцьк : Твердиня, 2017. – 224 с.


Екстравагантна англійська школярка українського походження Орися ніколи не думала, що вимушена поїздка до невідомої їй України так докорінно змінить її життя. Позаду залишаться безтурботне життя та ненадійні друзі; попереду - нові пригоди,розгадка таємниці діда і... нерозділене кохання.

А почалося все зі щоденника діда, що випадково потрапив їй до рук

 

Собчук В. Д.  Історична Волинь = Historical Volyn : Північний захід України в регіон. та лок. вимірах минулого / В. Д. Собчук. – Кременець : [б. в.], 2017. – 316 с.

Книжка становить спробу подивитися на Волинь у регіональному та локальному вимірах минулого.

У ній ідеться про формування території цього історичного краю Центрально-Східної Європи, наймогутнішу з розташованих тут середньовічних твердинь, витоки, склад і долі володінь низки аристократичних родів, окремі аспекти функціонування двох крупних осередків культурного життя, одну з помітних свого часу етноконфесійних спільнот та поміщиків і селян групи взаємопов’язаних поселень.

 

Процюк  С. В. Сорок цистерн любові / С. В. Процюк. – Вінниця : Теза, 2017. – 155 с.


Звідки береться зло? Чому одні не можуть і мухи образити, а інші здатні на насильство, психічне і фізичне, над іншою людиною? Я розгорнув перед тобою, юний читачу, динамічну історію людської деградації та гідності, які вступили проміж собою у непримиренний поєдинок. Цей поєдинок у психологічній і трохи детективній повісті «Сорок цистерн любові» триває від першої до останньої сторінки.

 


Для студентів вищих навчальних закладів цікавими будуть підручники за різними галузями знань.

   

502:087.5

Л25

Ларіна О. В. Дивовижні явища природи / О. В. Ларіна, Г. М. Мошенська. - Харків : Ранок, 2011. - 200 с.

 

Книга містить цікаві розповіді про таємниці Світового океану, рослинного й тваринного світів, про унікальні можливості людини та про багато інших загадкових явищ природи. Чи розумні дельфіни? Чи мислять рослини? Що або хто хо- вається у Бермудському трикутнику? У цьому своєрідному пу- тівнику по таємничим явищам минулого й сьогодення нашої планети зібрані факти, яким учені доки що не знайшли одно- значного трактування, та різні версії їх пояснення. Видання призначене для учнів 5–11 класів загальноосвітніх навчальних закладів, студентів, педагогів та всіх тих, хто праг- не знати більше.

 

821.161.2’06-32(081)

А65

Андрейчикова О.Таємне понеділкування : [зб. оповідань] / О. Андрейчикова. - Київ : Book Chef, 2017. - 224 с.

 

Іронічна, мрійлива і дуже спостережлива українська письменниця Олена Андрейчикова представляє свою збірку оповідань. Коротко і легко ці кумедні і несподівані історії розповідають про подруг, коханок, дружин, колег, про тих, хто за сотні кілометрів, і тих, хто в сусідній кімнаті... Її розповіді викликають посмішку і симпатію до героїв, які їх населяють; дають можливість поіронізувати над буденними, часто вигаданими, проблемами; замислитися про душевну гармонію і про те, що дійсно є важливим і цінним в нашому житті.

 

94(477)

Г70

Горобець В.Зірки та терени козацької революції : Історія звитяг і поразок / В. Горобець. - Харків : Кн. Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2017. - 479 с.

 

Книга розкриває одну з найславетніших сторінок української історії – період Козацької революції. Останні десятиліття ХVІ – перша половина ХVІІ століття – тяжкий період набуття козацтвом безцінного воєнного досвіду й міжнародного авторитету, спроби пошуку політичного компромісу з владною елітою Речі Посполитої та потужні антиурядові козацькі повстання. Вони, врешті-решт, підготували вибух Козацької революції 1648 року, в результаті якої на політичній мапі Європи постала нова держава — Військо Запорозьке. 

Детальний та неупереджений аналіз Козацької революції, відтворення славних звитяг під Жовтими Водами, Корсунем, Пилявцями, Зборовом і Батогом, походів на Замостє, Люблін і Варшаву, докладний опис тяжких поразок під Берестечком і Охматовим, дипломатичних перемог і невдач у перемовинах з Варшавою, Бахчисараєм, Стамбулом, Москвою і Стокгольмом… У вирі цих подій як у тиглі карбувалась соціальна свідомість козацтва, відчуття відповідальності за долю України, усвідомлення потреби розбудови власної держави.

 

159.922.1

Г79

Грей Д.

За межами Марса та Венери = Beyond Mars and Venus : магія стосунків у бурхливому сьогоденні / Д. Грей ; [пер. з англ. Т. Микитюк]. - Харків : Кн. Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2017. - 352 с.

 

«За межами Марса та Венери» - світовий бестселер, перекладений 30 мовами, продовження мегахіта «Чоловіки з Марса, жінки з Венери», що допоміг тисячам пар налагодити свої стосунки та перенести їх на інший, якісніший, щасливіший рівень.

Чоловіки з Марса, а жінки – з Венери. Як часто доводиться чути таке твердження, чи не так? Але ж традиційні, усталені й нерідко стереотипні ролі в парах змінилися, еволюціонували, тому здатність пристосуватися до цих змін – це ключ до успішних стосунків. Джон Грей описує ситуацію з обох сторін і запевняє: призвичаївшись до нових ролей, ми всі зможемо бути коханими, поміченими й почутими в особистих стосунках. Ця книжка навчить вас розуміти свою половинку, досягати взаємного щастя, граничної відвертості та справжнього кохання.

 

91.44.071.1(092)

М61

Мимрук О. Олег Сенцов / О. Мимрук ; [худож.-оформ. О. А. Гугалова]. - Харків : Фоліо, 2017. - 396 с.

 

Книжка складається зі спогадів людей, які добре знали Олега, з уривків його книжок та сценаріїв до фільмів, а ще з витягів протоколів допитів свідків, які проходять у його сфабрикованій справі.

Рідні та друзі кримського режисера зазначають, що він ніколи не любив говорити про себе - за нього говорять його твори.

 

821.161.2'06-3-93

М34

Матіяш Б. Казки Різдва / Б. Матіяш ; іл. В. Штанка. - Львів : Вид-во Старого Лева, 2016. - 123 с.

 

Різдво це час, повний таємниці, радості й дива. Казки Різдва нагадують про зміст цього свята чудесне Боже народження, повне довіри й ніжності, і теж можемо, зачудовані, перед цією таємницею зупинитися, побути малими дітьми, з їхньою вірою і простотою прийти привітати новонародженого Месію. Пережити безліч див, які стаються, коли віримо.

Книжка різдвяних казок Богдани Матіяш, повна спокою і лагідності, вчить, як почуватися вдячно у світі, в якому народився добрий Бог.

 

821.161.2’06-31

В48

Винничук Ю. П. Лютеція : роман / Ю. П. Винничук. - Харків : Фоліо, 2017. - 314 с.

 

Роман «Лютеція» – черговий постмодерний витвір Юрія Винничука з елементами містики, детективу, еротики, гумору і смутку. Автор зупиняється, як колись Данте, «на півдорозі», щоб озирнутися назад і довідатися, хто він насправді, прагнучи звести порахунки зі своїм молодечим бунтом проти навколишньої совєтської дійсності, розкопати щось більше про свою родину. І все це на тлі нестримних любовних пригод не тільки автора, але й львівського Дон Жуана 1840-х років Івана Вагилевича.

Таємничу Лютецію, дівчину зі снів, розшукують герої роману. На перепоні цих пошуків стоїть не менш таємнича організація, члени якої носять імена карт. А десь поза цим світом триває Велика Битва, звістки про яку приносять ціною свого життя мужні Листарі, до яких належить і Лютеція.

 

159.922.7

С34

Сігел Д. Секрети мозгу = The Whole Brain Child : 12 стратегій розвитку дитини / Д. Сігел, Т. Брайсон ; пер. з англ. І. Борщ. - Київ : Наш формат, 2017. - 192 с.

 

Видання розраховане на батьків, вихователів, учителів, однак книжку можна читати разом із дітьми: як зауважують видавці, воно допоможе навіть дошкільнятам зрозуміти себе, свої почуття та поведінку, а отже – вони зможуть навчитися самоконтролю.

 

821.161.2’06-94

З-63

    Зіненко Р.  Іловайський щоденник / Р. Зіненко. - Харків : Фоліо, 2017. - 282 с.

«Іловайський щоденник» Романа Зіненка  - чесна і відверта книжка, написана безпосереднім учасником подій, бійцем добровольчого батальйону «Дніпро-1», який пройшов «Іловайський котел» від початку до кінця. Розповідь про маловідомі події в оточеному Іловайську та вихід бійців «кривавим коридором» дозволяє читачеві пережити разом з українськими солдатами одну з найтрагічніших сторінок в історії сучасної України, відчути все те, чого зазнали бійці добровольчих батальйонів, а численні фотографії дають можливість краще уявити описані події.

 

159.947+159.955/.56

К19

    Канеман Д.  Мислення швидке й повільне = Thinking, fast and slow / Д. Канеман ; з англ. пер. М. Яковлев. - Київ : Наш формат, 2017. - 480 с.

Зазвичай ми вважаємо, що діємо раціонально. Але чи справді це так На основі досліджень із когнітивної та соціальної психології Деніел Канеман розкриває таємниці роботи людського мозку, описує неусвідомлені упередження, властивості інтуїтивного та усвідомленого мислення, роль емоцій в оцінних судженнях. Без цих знань ви ризикуєте зробити неправильний вибір у магазині, інвестувати в неуспішні проекти й загалом приймати неправильні рішення. «Мислення швидке й повільне» навчить вас ефективно користуватися обмеженим ресурсом уваги, ухвалювати рішення в умовах невизначеності й удосконалювати власні судження. Утім книжка не є сухою інструкцією з експлуатації мозку. Це психологічна драма з двома дійовими особами у вашій голові інтуїтивним та усвідомленим мисленням.

        Для найширшого кола читачів; для тих, хто прагне зрозуміти поведінку мозку у процесі прийняття рішень і навчитися розпізнавати власні помилки й упередження; для тих, кого цікавить маркетинг і поведінкова економіка.

 

821.161.2’06-31

К59

Кокотюха А. А. Офіцер із Стрийского парку : [роман] / А. А. Кокотюха ; [худож.-оформ. В. М. Карасик]. - Харків : Фоліо, 2017. - 283 с.

Львів, осінь 1918 року. Австро-Угорська імперія за крок до руй­нації. Поляки та українці ведуть боротьбу за владу, кожна сторона претендує на Східну Галичину. Йдуть важкі політичні переговори. Українцям вигідно затягувати процес  єнадія знайти сильного союзника. Аж раптом у Стрийському парку знаходять труп офі­це­ра-поляка, який був членом таємного військового товариства. Пе­ре­говорам кінець, і Климентій Кошовий, не так давно  відомий адвокат, а нині  особа без певних занять, має два дні, аби довести: вбивство не має стосунку до політики. Вбитий мав безліч ворогів, звести з ним рахунки міг хто завгодно. Але правда вже нікого не цікавить, збройне протистояння у Львові неминуче... І все одно Кошовий, під кулями листопадових вуличних боїв, вперто шукає істину. Відкриття приголомшить. А події тих буремних днів змі­нять його долю, вплинуть на погляди його друга Йозефа Шацького та можуть розвести по різні боки вуличних барикад Клима і його ко­хану Магду Богданович.

 

271.4-726.1(092)

Щ92

    Щоткіна К. Любомир Гузар. Хочу бути людиною / К. Щоткіна. - Харків : Vivat, 2017. - 272 с.

Україні доби Незалежності дуже пощастило, що в неї є Блаженніший Любомир Гузар. Він майже півстоліття жив спочатку в США, потім в Італії, багато подорожував із місіями, і тепер став прикладом яким може бути українець, сформований в умовах вільного світу. Прийнявши управління Українською греко-католицькою церквою на тому етапі, коли її називали «регіональною» чи навіть «закордонною», і довівши до статусу церкви для всієї України, патріарх Гузар добровільно передав владу молодому наступнику, щоб мати ще час бути корисним країні, якій не щастить на правителів. Стати добрим порадником за гамбурзьким рахунком. Дороговказом. Гордістю нації.

46.3(477.83)(084)

С59

    Сокальська вишивка : із фондів Музею нар. архітектури та побуту у Львові : [альбом]. - Львів : АПРІОРІ, 2015. - 28 с.

В альбомі  представлено фотографії, схеми орнаментів і кроїв давніх сокальських сорочок з фондової збірки Музею народної архітектури та побуту у Львові. Видання розраховане на викладачів і студентів художніх навчальних закладів, дослідників української вишивки, майстринь і широкого кола шанувальників народного мистецтва.

УДК  821.161.2’06(477.82)-3

Л63

    Лис В. С.

    Місяць, обмитий дощем : кн. малої прози : [збірка] / В. С. Лис. - Харків : Кн. Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2017. - 352 с.

         Ця збірка різнобарвних, але водночас таких споріднених есеїв і новел про життя - немов букет зібраного восени листя. Серйозні, а інколи й іронічні роздуми про сенс щоденного буття й плин часу, про історичну долю України й таємниці людського серця… Як відпустити минуле та не боятися нових зустрічей? Де черпати наснагу на кожен день? Як розпізнати поворотні моменти і навчитися не шукати підтексту у випадковостях? Треба просто радіти життю і дихати на повні груди! Натхненні історії з добрим гумором, прості, але такі важливі для кожного цінності, звичні й рідні для нас слова… 

    Більшість есеїв і новел, що увійшли до цієї збірки, - автобіографічні. Це твори, над якими письменник працював протягом багатьох років передусім для того, аби увічнити події, що вразили його.

 

УДК  821.161.2’06-31-93

    Зубченко О.

    Перемагаючи долю : пригодн. роман : [для серед. і ст. шк. віку]. Кн. 1,2 : Під чужим небом / О. Зубченко. - Львів : Вид-во Старого Лева, 2017.

 

                                                          

      Перша половина XVII сторіччя... Україна потерпає від татарських набігів: у полон потрапляють тисячі українців, ламаються долі, розлучаються рідні серця. Так і наші герої – брати Іванко та Юрась опиняються у різних кінцях цього багатостраждального світу.

       Перебуваючи на чужині – один в Китаї, другий – в Туреччині, брати не забувають того щастя, яке дали їм люблячий батько та ласкава мати, і хоча чужинські звичаї та віра мали вбити цю пам’ять, та поклик рідної землі є сильнішим. Як би не випробовувала жорстока доля їх на міцність, які б пригоди не довелося їм пережити, брати долають усі перешкоди, поки не зустрічаються по різні боки ворожих таборів, щоб разом піти дорогою визвольної боротьби нашого народу, примножуючи козацьку славу та надихаючи інших героїчною вдачею та майстерним володінням зброєю.

 

УДК  159.923.2(0.062)

З-91

    Зубчик Р.

    Підкори себе - і підкориться світ / Р. Зубчик. - Луцьк : Надстир’я, 2017. - 347 с.

        У книзі розглядаються психологічні, поведінкові, ін- телектуальні, фізіологічні та соціальні аспекти особи. Це висвітлюється в науковому і побутовому поясненнях. Є при- сутній опис – світової системи, в якій ми сьогодні живемо у ХХІ столітті. Розглядаються елементи історії, догляду за фізичним і ментальним здоров’ям і багато іншого. Найбільший акцент спрямований на людину як особистість і її життя у суспільстві. Також значна увага приділяється тому, як змінювати існуючі небажані та розвивати правильні на думку читача якості характеру на зразок: цілеспрямованості, самодостатності, впевненості, ефективності, здобування свого і інших. Ключове слово цієї книги – УСПІХ і СВОБОДА.

 

 

УДК  821.131.1-343

Ф43

    Ферреро Б.

    Казки для душі / Б. Ферреро ; [пер.: Т. Різун, Е. Главацька]. - Львів : Свічадо, 2017. - 296 с.

 

     Усім нам хочеться повернутися у дитинство, у той благословенний час, коли нам читали казки, а ми їх так захоплено слухали. Пропонуємо Вам і Вашим дітям знову поринути у дивовижний казковий світ від знаного автора Бруно Ферреро. У кожній оповіді йдеться про головні християнські правди віри та моральні цінності. Користайте з невичерпного джерела вмілої оповіді, адже вона - справжнє мистецтво, благородна справа, яка вимагає щирої любові до дітей.

 

УДК  004.43:087.5](072)

Б87

    Бріггс Дж. Р.

    Python для дітей : веселий вступ до програмування / Д. Р. Бріггс ; з англ. пер. О. Гординчук. - Львів : Вид-во Старого Лева, 2017. - 400 с.

       Програмуйте із задоволенням! Ця книжка легко та невимушено допоможе вивчити основи однієї з найпопулярніших сучасних мов програмування – Python, що завдяки простому і зрозумілому синтаксису особливо пасує для новачків. Крок за кроком, на простих та дотепних прикладах та з допомогою смішних завдань ви зможете пізнати тонкощі мови Python. Навчитеся використовувати основні елементи цієї мови – списки, функції, модулі, малювати вбудованими інструментами Python та анімувати зображення і навіть зможете написати дві справжні комп’ютерні гри: забавку з м’ячем «Скок!» та бродилку «Містер Руки-палички біжить до виходу».Розв’язки до завдань з програмування можна знайти тут. 

 

УДК 821.161.206-31

В75

Воронина Л.

    Таємне товариство Ботанів, або Екстрим на горі Підстава / Л. Воронина. - Київ : Знання, 2017. - 141 с.

 

 

        На світі є люди, котрі не уявляють свого життя без драйву. От і герой нової фантастичної повісті Лесі Ворониної «Таємне Товариство Ботанів» миттєво відгукується на запрошення взяти участь в екстремальних пригодах, що відбудуться на горі з дивною назвою Підстава. Адже після неймовірних подій, які довелося пережити Климові Джурі, рятуючи людство від хижихприбульців-синьомордів, він, здається, назавжди позбувся страху і готовий сторчголов кинутися у вир найнебезпечніших випробувань.

    Хіба ж хлопець міг запідозрити, що листа із за­прошенням йому прислали не його побратими з Таємного Товариства Боягузів — Жук і Заєць, а в таборі «Екстремал» його підстерігає пастка? Що ж насправді відбувається на вершечку Підстави? Невже синьоморди залишили на Землі свої секретні бази? І врешті — що заховано у «місцях сили» серед прадавніх кам’яних мегалітів-кромлехів?


Галета О.

 Від антології до онтології : антологія як спосіб репрезентації укр. літ. кінця ХІХ-поч. ХХІ ст. : монографія / О. Галета ; М-во освіти і науки України, Львів. нац. ун-т ім. Івана Франка. - Київ : Смолоскип, 2015. - 640 с.

 

 Монографія присвячена дослідженню літературної антології як метажанру й антологізації як процесу формування читацьких спільнот, об’єднаних спільною культурною пам’яттю, цінностями й уявленнями. Зміщення уваги з тексту до колекції у теорії літератури дозволяє розглянути на прикладі антологій історію нової української літератури від формування національної традиції й канону у ХІХ столітті до викликів постмодернізму, посттоталітаризму й постколоніалізму у кінці ХХ – на початку ХХІ століття. Антологійні колекції показано як свідчення про історичний, мовний, естетичний, поколіннєвий, ціннісний, соціальний, міметичний і смислотворчий аспекти літератури. Для фахівців у галузі теорії й історії літератури, викладачів, аспірантів, студентів та всіх, хто цікавиться найновішими тенденціями розвитку літератури й літературознавства.

 

 

Шкляр В. М.

 Троща : роман / В. М. Шкляр. - Харків : Кн. Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2017. - 417 с.

 

 «Троща» - роман про УПА, про перемогу людини над обставинами і над собою. Сам автор каже, що книга написана для того, аби показати світові, що українці не змирилися з режимом, і продовжують боротьбу, як і раніше.

 Для головного героя, вояка УПА, війна вже минула, проте боротьба не забулася. Та раптом він бачить на цвинтарі недавню могилу свого бойового товариша, і спогади наринають на нього з новою силою. «Свої» і «чужі», дружба та розбрат, кохання і зрада, помилування й помста, свобода й неволя… Перед його очима знов розгортаються бої та тривають допити, постають обличчя різних людей, та ніяк не з’являється личина зрадника…

 

Талан С.

 Спокута : роман / С. Талан. - Харків : Кн. Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2017. - 304 с.

 

 Що робити, коли життєва стежина веде нас до труднощів та незгод? Як їх долати? Як витримати баланс і пережити негаразди? Ця книга — про найдорожчих, про найрідніших, про найближчих – сім’ю. Вчинки наших батьків і дідів мають безпосередній вплив на наше сьогоднішнє життя. Часто діти несуть хрест заміть своїх батьків і, опиняючись у скрутних ситуаціях, змушені спокутувати гріхи рідних. Книга про сімейні зв’язки, складні взаємини, переплетіння доль, надію на краще майбутнє і силу любові. 

 

 

 

Талан С.

 Ракурс : роман / С. Талан. - Харків : Кн. Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2017. - 320 с.

 

 Такі різні, але рівні перед війною, перед лихом герої однаково намагаються випросити у долі ще трохи щасливого життя. Якщо не для себе, то для наступних поколінь. Ця книга - про долі людей, чиє життя тепер матиме чіткі «до» і «після», про надії та втрати, про боротьбу й силу волі, про помилки, вічне шукання істини і непереборне бажання жити далі. 

Східна Україна, 2014 рік. Активістка Еліна не залишає Луганськ, вона виконує розвідувальні завдання. Але вона потрапляє під підозру… Євген - прибічник ЛНР. Він щиро підтримував ту сторону і пішов воювати. Але він побачив правду…

 

Гриб В. П.

 Спадок для польової русалки : [роман] / В. П. Гриб. - Луцьк : Надстир’я, 2017. - 176 с.

 

 Успішного менеджера та київського викладача, сільську вчительку й дільничного інспектора раптовий поворот долі примушує вирішувати одне завдання – навіщо бандити викрадають молоду жінку? Двадцять п’ять днів перипетій – і вони дізнаються. І одразу починаються проблеми особистого життя головних героїв нового кінороману Василя Гриба «Спадок для польової русалки». Шанувальникам пригодницького роману.

 

 

Основи екології та профілактична медицина: підручник / Д.О. Ластков, I.В. Сергета, О.В. Швидкий, А.Ю. Сергієнко, О.Д. Нужна, Т.В. Міхайлова, Т.А. Вихованець, О.О. Лаврік. – К. : ВСВ “Ме­дицина”, 2017. – 472 с.

 У підручнику подано сучасні знання з питань екології та профілактичної медицини з таких тем: гігієна повітря, гігієна води і водопостачання населених пунктів, гігієна ґрунту й очищення населених пунктів, гігієна житла, гігієна харчування, гігієна праці, гігієна дітей і підлітків, гігієна лікувально-профілактичних закладів, особиста гігієна.

Висвітлено соціальні умови, природні й антропогенні чинники навколишнього середовища, які впливають на здоров’я і працездатність людини, а також заходи, спрямовані на усунення несприятливого впливу середовища, його оздоровлення, запобігання виникненню захворювань, зміцнення здоров’я і збільшення тривалості життя людини.

 Підручник відповідає програмі, затвердженій Міністерством охорони здоров’я України, зі спеціальностей “Лікувальна справа”, “Акушерська справа”, “Сестрин­ська справа”, “Лабораторна діагностика”. Для студентів вищих медичних навчальних закладів I-III рівнів акредитації.

 

 Левкова А. Старшокласниця. Першокурсниця : [роман] / А. Левкова. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2017. – 336 с.

 У житті Лілії переламний період: завершення школи та вступ в університет. У цей час відбувається стільки всього: кохання й «сотворення кумирів», перипетії взаємин із друзями та вчителями, розчарування передусім у собі, але врешті-решт прийняття себе та інших такими, як вони є. Це час, коли обираєш професію, що визначатиме вектор твого життя; коли починаєш розуміти, в якій країні живеш, і усвідомлюєш себе її громадянкою... Тільки все це відбувається не зараз Ліля переживала це на початку нашого століття, коли ще не було соцмереж, а мобільні телефони та комп’ютери вважали розкішшю. Про те, як це бути підлітком на початку 2000-х, читай у щоденнику Лілії Маринник.

 

 Волков О. Не проси пощади у тіні : роман / О. Волков. - Тернопіль : Навч. кн. - Богдан, 2017. - 288 с.

 Трилер «Не проси пощади у тіні» – це сучасна версія роману «Виконавець» – першої книги Олексія Волкова, яка у 2002 році виборола гран-прі відомого літературного конкурсу «Золотий Бабай». Автор запропонував нову редакцію цього твору, в якій він набув інше стильове обличчя, став ще динамічнішим психологічно напруженішим, а відтак – читабельнішим. Що ж до суті – усе незмінно: гостра захоплююча інтрига, карколомні пригоди, неповторний дух мисливської атмосфери і старовини. Тому, хто живе щасливо, важко уявити, що завтра несподівано насунеться біда – страшна, невідворотна та незрозуміла, зустріч з якою змушує лише приречено чекати загибелі. Та сильна людина, перебувши шоковий стан, здатна свідомо рушити краєм прірви у пошуках її закінчення з бажанням не тільки вижити, а й перемогти. І тоді відкривається таке, про що у спокійному повсякденному житті навіть не здогадуєшся. Відчайдушно рятуючись, герой роману несамохіть втручається у вічну суперечку сил добра та зла, вплинувши таким чином на долі інших людей – живих і не тільки…

 

 Вовк, Ю. Доки смерть не розлучить нас : [роман] / Ю. Вовк. - Харків : Кн. Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2016. - 192 с.

 Володимир і Марія… Нащадки двох родів землеробів зі Сходу та Заходу… Але бурі ХХ століття зірвуть їх з місця і кинуть у вир кривавих подій.

 Гайдамаччина Холодного Яру і смерть від голодомору 30-х років, бої у лавах УПА, палкі зізнання і юнацька клятва любові до рідної землі. «Доки смерть не розлучить нас» – ці слова Володимир промовить до Марійки. Будуть кохання і зрада, перемоги і зневіра, полон і визволення. А потім буде чужина і закритий шлях на батьківщину, де на них чекає смерть. Лише вистраждане кохання одне до одного все життя буде доводити: про майбутнє таки варто мріяти…

 

 Винничук Ю. Місце для дракона : [повісті] / Ю. П. Винничук ; [худож.-оформ. В. М. Карасик]. - Харків : Фоліо, 2015. - 313 с.

 «Місце для дракона» - напрочуд дивна історія, в якій усе навпаки: дракон на ім’я Грицько – це не лютий і кровожерливий хижак, що поїдає молодиць, а добрий травоїдний мрійник та романтик, натомість лицарі на чолі з володарем королівства – підступні та трусливі. Дракон милується метеликами, пише вірші та читає Біблію. Отож, чи зможе зрозуміти він закони людського світу, а головне – виправдати їх? Чи знайдеться місце драконові-метелику серед придворних інтриг, королівських змов, лицарських поєдинків і боротьби за принцесу та Люботинське королівство?..Про все це ви дізнаєтеся, прочитавши книгу.

 

 Дімаров А. Друга планета : фантастичні повісті / А. Дімаров ; худож. О. Воронкова. - Київ : КМ-БУКС, 2017. - 272 с.

 Хто з нас не любить фантастику, не мріє дізнатися про сві-тові таємниці, зазирнути в майбутнє? І як не дивно, чимало письменників-фантастів зуміли дійсно передбачити винаходи, від-криття, про реальність яких раніше не могло бути й мови. Відомий нам письменник А. Дімаров відправив своїх героїв на Венеру тоді, коли до цієї планети не міг долетіти навіть космічний супутник. Хто знає, можливо, через якісь десять-двадцять років ця фантазія письменника стане реальністю? Тож давайте уважніше читати фантастичні твори, адже це своєрідна «машина часу».

 

 Кокотюха А.А. Втікач із Бригідок / А. А. Кокотюха ; [худож. - оформ. В. М. Карасик]. - Харків : Фоліо, 2017. - 283 c.

 Кокотюха А.А. Київські бомби / А. А. Кокотюха ; [худож.-оформ. О. А. Гугалова]. - Харків : Фоліо, 2017. - 315 c.

 «Втікач із Бригідок». Львів, осінь 1916 року. Героя війни, українського січового стрільця Захара Ладного підозрюють у вбивстві через ревнощі. Його взяли під варту і тримають у тюрмі Бригідки. Звинувачення кидає тінь на всіх добровольців. Захистивши стрільця, Климентій Кошовий може врятувати честь Легіону. І хоча Клим через війну покинув адвокатську практику, він погоджується спробувати. Далі події розвиваються стрімко: Ладний робить відчайдушну спробу втекти з в’язниці, захопивши Кошового в заручники. Почавши приватне розслідування, Клим і його друг Йозеф Шацький знову занурюються у світ криміналу, де вже наново поділили владу, ближче знайомляться із січовими стрільцями та стикаються з хитрощами російських шпигунів. А розбрат, який таємний ворог сіє довкола, вперше ставить під загрозу кохання українця Кошового і полячки Магди Богданович…

 «Київські бомби» – гостросюжетний твір на історичну тематику. Ще його можна назвати історико-пригодницьким. Але, говорячи про новий роман, автор визнає: «сюжетні перипетії виходять за окреслені ним самим жанрові рамки».«На завершальному етапі я сам не сподівався отримати повноцінну драму. При тому, що герої традиційно не рефлексують, а діють. – зізнається письменник в коментарі «Українській літературній газеті». – Сам же сюжет – динамічний, з неодмінною стріляниною та навіть наявністю певних детективних елементів. Герої та сюжет – вигадка, але події мали місце».

 1907 рік. У Російській імперії – конституційний переворот. Влада широким фронтом наступає на громадянські права та свободи людей. У відповідь звучать постріли та летять саморобні бомби. Київ тих часів стає ареною бойових дій. Тут, немов гриби, виростають бойові організації, чиї дії вже не підпорядковані єдиному центру. Андрій Волох, молодий українець, вигнаний з університету за участь у протестах, теж бере до рук зброю. Тепер він – Полтава. І його подальша доля тісно переплітається з радикальним ватажком бойовиків Залізняком, професійним терористом Штерном, жандармським ротмістром Підвисоцьким та Фаїною — вдовою страченого революціонера, котра прагне помсти. Але чи в повній мірі прийнятні ідеї тотального терору для таких, як Полтава? Тим більше якщо терор – зброя не лише бойовиків, а й влади, яка з ними бореться…

 

 

Крістенсен К. Як ви збудуєте своє життя? / К. Крістенсен, Д. Олворт, К. Діллон ; пер. з англ. О. Любарської. - Львів : Вид-во Старого Лева, 2015. - 192 с. 

Ця книжка – спроба крізь призму бізнес-ідей показати можливості для досягнення цілей, які ставить перед собою кожна людина: побудова кар’єри, щасливі сімейні стосунки, гармонійне виховання дітей. Автори не обмежуються загальними теоріями, а на конкретних прикладах розглядають стратегії для досягнення успіху.

«Як ви збудуєте своє життя?» − книжка для тих, хто хоче знайти відповідь на важливі життєві питання та готовий брати на себе відповідальність за отримані результати.

 

Мартен-Люган А.  Влюбленные в книги не спят в одиночестве : роман / А. Мартен-Люган ; пер. с фр. Н. Добробабенко. - М. : АСТ : CORPUS, 2016. - 288 c.

Коли роман «Щасливі люди читають книжки і пють каву» зявився в інтернеті, молода француженка Аньєс Мартен-Люга миттєво стала знаменитою. В одній тільки Франції книга розійшлася накладом понад 300 тисяч. Її перевели в 18 країнах, а права на екранізацію придбав знаменитий Харві Вайнштейн, продюсер фільмів Тарантіно, «Закоханого Шекспіра», «Володаря кілець». І ось нарешті довгоочікуване продовження бестселера. Діана, героїня обох романів, повертається з Ірландії, де мовчазний красень Едвард і його сім’я допомогли їй впоратися з горем після тяжкої втрати. У Парижі вона з захопленням займається своїм літературним кафе, і в її житті зявляється людина, з яким вона готова почати все заново. Однак випадкова зустріч на фотовиставці змушує її зрозуміти, що за рік вона так і не зуміла забути Едварда, і Ірландія знову знаходить над нею владу. Чи вистачить у Діани сміливості піти до кінця?

 

Зростаємо українцями / [уклад.: Г. С. Тетельман, К. В. Шаповалова]. - Харків : Юнісофт, 2015. - 128 с. : іл + 1 мапа. - (Серія "Енциклопедія для допитливих").

Культура українців надзвичайно багата, і розглядати її можна з різного погляду. Ми вирішили показати звичаї та вірування українського народу очима дитини і так, ніби маленький читач мандрує крізь віки й спілкується з нашими прабабусями та прадідусями, коли ті самі були дітьми. Який одяг вони носили? Якими забавками гралися? Як дражнили друі?в? Яких пісень співали? Як? подарунки готували на свята?..

Книга вводить дитину в захоплюючий ? мудрий світ етнографії. Ми познайомимося з ритуалами і традиціями, якими керуємося і зараз, навіть не підозрюючи, наскільки вони древні. А також дізнаємося багато цікавого про звичаї і побут українського народу, його фольклор та давню історію.

 

Цікаві. Дивовижні : [іл. енциклопедія для дітей] / [авт.-упоряд. Г. С. Тетельман]. - Харків : Septima, 2013. - 304 c. : іл. - (Серія" Хочу все знати").

Ця чудова енциклопедія розповідає про цікаві факти з життя тварин, комах, рослин. Ви дізнаєтесь, яка тварина найвища, найшвидша, найрозумніша, а також хто будує найміцніше житло, хто глибше пірнає, хто краще піклується про своїх діточок.

Крім того, ви відкриєте для себе дивовижні факти з життя рослин: яка рослина найвища, а яка найлегша, які бувають рослини-хижаки, а також хто вперше придумав квітковий годинник.

 

      Курсінка М. Ш. Виховання надзвичайної  дитини. Порадник для батьків надто активних, емоційних, вразливих, чутливих і наполегливих дітей / М. Ш. Курсінка. – Київ : Наш формат, 2016 – 482 с.

                                               

       Що робити, якщо ваша дитина надто активна, емоційна, вразлива, чутлива… словом, надзвичайна? У цій книжці талановитий педагог і дбайлива мама Мері Шіді Курсінка ділиться з бать­ками унікальним досвідом, інформацією і стратегіями виховання, набутими за багато років роботи в дитячому центрі. Вона допоможе вам зрозуміти причини дивної поведінки дитини, знайти її сильні та слабкі сторони, гасити конфлікти й емоційні атаки, обрати школу, ви­рішити проблеми із засинанням і прокиданням тощо.

       Кредо авторки - «Розвиток, а не до­сконалість!» вже стало базовим принципом виховання у мільйонах сімей по всьому світі.

 

     

      Слапчук В. Поміж світів і сяяння світил / В. Слапчук. – Київ : Український пріоритет, 2016. – 280 с.

                                               

 

        Роман «Поміж світів і сяяння світил» -  історія чоловіка, одержимого жінкою. Учасник афганської війни, таємничий і містичний Немо (герой попереднього роману Василя Слапчука «Та сама курява дороги») попри зовнішню нездоланність, незламність і незворушність виявляється беззахисним перед коханням. Як умістити в собі таланти бездоганного логіка й філософа, неперевершеного воїна зі становищем звичайного підкаблучника? Хто ти, Немо (Марко Затока), якщо з-поміж перспектив стати світилом прикладної математики або ж зіркою-кілером вибираєш роль звичайної тріски в гірському потоці? Чи, може, все це нам тільки здається? Відповідь знає лише автор. Вона у Ваших руках!

 

      

      Дочинець М. Розрада – гора. Під Вороновим крилом / М. Дочинець. – Мукачево, 2017. – 184 с.

                                               

       Ця книжка – продовження циклу («Многії літа. Благії літа», «Вічник», «Світован», «Синій зошит») продивовижного карпатського старця Андрія Ворона. У ній – крихти його мудрих роздумів, спогадів, передбачень, одкровень і порад, як жити довго в здоров'ї, щасті, спокої і радості. Себто філософія життя для кожної людини і на кожен день.

 

       Хіз Ч. Приліпи! Ефективність ідей: чому одні досягають успіху, а інші зазнають невдач / Ч. Хіз. – Харків : Клуб сімейного дозвілля, 2017. – 320 с.

                                               

 

        Що підтримує поширення теорій змов, численних міських легенд та міфів? Чому деякі досить безглузді ідеї продовжують існувати, тим часом як безліч хороших задумів приречені на зникнення? У своєму провокаційному та пізнавальному дослідженні брати Хізи з’ясовують, що ж робить ідеї «липкими» і яка формула сприяє їхній успішності. Чи можна, вирахувавши формулу їхнього успіху, створити власну успішну ідею? Історії талановитої вчительки початкової школи, нобелівського лауреата та творців найуспішнішої комерційної реклами навчать, як створювати ефективні ідеї для успішного політичного, комерційного, освітнього чи волонтерського проекту. Ідеї, які сприймуть і запам’ятають надовго!

 

     Павлюк І. Поза зоною : повісті / І. Павлюк. – Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2012. – 268 с.

                                               

       Три повісті-притчі, об’єднані спільною назвою, що визначає суттєве: прорив із павутиння світу, де «трагедії відсвічують фарcами», де «дикий танець свободи» чи того,що свободою вважають – у понадcвіття творчості, кристалізації духу, визрівання душі.

 

     Николишин Ю. Там, де живе душа. Ель-сільбо Канар / Ю. Николишин. – Львів : Апріорі, 2016. – 328 с.

                                             

 

      Античні мислителі вважали, що після смерті людські душі оселяються на островах, які в той час називалися Благословенними, а Платон припускав, що вони є залишками Атлантиди. Та де ж все-таки живе душа? І що саме до нас промовляє Ель-сільбо Канар – ця таємнича мова-свист?! Ця книга створена для того, аби передовсім почути себе – свою душу… І де ж це потрібно побувати, щоб мати благословенну душу? Для широкого кола читачів від автора відомого роману «Бота-Фікс».

 

 

       Талан С. Замкнене коло : роман / С. Талан. -  Харків : Клуб сімейного дозвілля, 2017. – 320 с.

                                              

 

        Ще дитиною Мирослава втратила дім і бабусю єдину рідну людину та опинилася в дитячому будинку. Біда й людська жорстокість усе звалилося зненацька на дівчинку, яку не навчили боронитися від зла… І лише пам’ять про бабусину любов давала сили жити. Мирослава виросла, стала дружиною й матір’ю, і заприсяглася її родина ніколи не зазнає горя та нестатків. Але не вміла відрізнити невдачі від справжньої біди… Усе йде не так, як мріялося Мирославі. І одного дня вона вирішує послухатися поради примарної бабусі продати свої нещастя…

 


 

У січні фонд бібліотеки поповнився новими виданнями за програмами «Українська книга», «Щодо здійснення придбання україномовних книг для поповнення фондів публічних бібліотек» та Регіональної програми розвитку культури і мистецтва та охорони культурної спадщини. Це література з питань історії, мовознавства, літературознавства, мистецтва, твори художньої літератури. Особливо цікавими є такі видання:Палій О. «25 перемог України», Митрофаненко Ю. «Українська отаманщина 1918-1919 рр.», Яневський Д. «Загублена історія втраченої держави», Трофимович В. «Любов на лінії вогню», Чемерис В. «Марина – цариця московська», «Рогнеда», «Анна Київська»,  Положій Є. «Мері та її аеропорт» та «Потяг», Процайло А. «Мер сидить на смерті», Карпюк В. «Ще літо, але вже все зрозуміло»,  Андрухович С. «Сузіря Курки» та багато інших. 

Ознайомитись з цими виданнями можна у відділах  бібліотеки.

 

Книга Олександра Палія «25 перемог України» популярно викладає історичні події, пов’язані з Україною, що справили найбільший вплив на світову, європейську та українську історію. Ця книга покликана допомогти по-новому поглянути на найбільш гучні історичні факти та усвідомити масштаб звершень наших предків. Крім безлічі звитяг у численних війнах і битвах, в історії України є перемоги, які вплинули на цілі регіони, а іноді – й на все людство. Для прикладу, українці та їхні предки за свою історію зіштовхувалися з трьома «Римами». Чим закінчувалися для імперій такі зустрічі, а також багато інших фактів з історії України, читач знайде у цій книзі. 

Перелічені в книзі факти визнані й підтверджені академічною наукою. Книга стане у пригоді студентам, викладачам, учням загальноосвітніх шкіл та всім, хто цікавиться вітчизняною історією.

 

 

У книзі висвітлюється явище отаманщини, яке було складовою процесів Української революції періоду Директорії доби третьої російсько-української війни1918-1919 рр. На основі значної кількості архівних документів уперше в українській історіографії подано цілісне бачення цього революційного феномену на теренах України, яке наближає до з’ясування характеру відносин лідерів УНР з військовими ватажками – отаманами. Дослідження сприяє розумінню того, чому отаманщина та повстанство – це явища подібні за формою, але відмінні за змістом. Книга розрахована на широке коло читачів: науковців, краєзнавців, студентів, а також всіх, хто цікавиться новітньою історією України.

 

 

 Нова книга журналіста, телеведучого, доктора історичних наук є навчальним посібником для політиків, журналістів, політологів та любителів з написання, переписування та удосконалювання Конституції України. На думку автора, вони – поза політичним зафарбуванням – не мають поняття, яку країну заповзято взялися робудовувати і якою керувати. Агресивне невігластво, неповага до опонентів та партнерів, клептоманія, безвідповідальність та принципова безпринципність – це головні риси сучасного українського політика. Країна колосальної та незбагненної культурної традиції, її громадяни, яких зневажливо називають «населенням», є лише ресурсом для задоволення їх первинних рефлексів, задовольнити які можна, лише викоренивши засадничі поняття: «БОГ», «ПРАВО», «ЗАКОН», «СОВІСТЬ», «КУЛЬТУРА», «ЛЮДИНА», «ОТЧИНА». 

 

Кшиштоф Зануссі (нар. 1939 р.) – видатний польський режисер, сценарист і письменник, лауреат багатьох кінофестивалів – Каннського (1980 р.), Венеціанського (1982 і 1984 р.), ХХІІ Московського (2000 р.) та ін., володар численних призів, серед яких – премія ім. Параджанова «за внесок у світовий кінематограф» на Єреванському міжнародному кінофестивалі (2005 р.). У видавництві «Фоліо» 2013 р. вийшла друком збірка спогадів митця «Час помирати». 

«Стратегії життя, або Як з’їсти тістечко і далі його мати» (2015) – нова книжка Кшиштофа Зануссі, в якій він розмірковує над ключовими питаннями людського буття, як-от любов, творчість, мораль, релігія. Автор посилається не лише на приклади із власного життя, але й оздоблює видання сюжетами зі своїх кінострічок. До кожного розділу додаються к’юаркоди, за якими можна подивитись в Інтернеті уривки з фільмів режисера, що ілюструють той чи інший сюжет, описаний у книжці.

 

Васіліса Трофимович – 26-річна письменниця з Дніпра. Випускниця Дніпропетровського національного університету ім. Олеся Гончара, магістр політичних наук. Одразу ж після закінчення університету розпочала професійну діяльність як прес-секретар у державних структурах. Звільнилася з держслужби на початку Революції гідності. З весни 2014 року обіймала посаду прес-офіцера добровольчого батальйону «Донбас», а згодом – полку «Дніпро-1». Після завершення військової служби продовжила займатися волонтерством та розпочала суто журналістську і письменницьку діяльність. Її твори знайомі читачам друкованих видань і слухачам Громадського радіо і ТРК «Галичина», де уривки з книги «Любов на лінії вогню» стали популярними серед широкого загалу. А також Васіліса Трофимович є одним із авторів книги «Добробати» – книги про історію подвигу батальйонів, що врятували країну. 

У збірці Васіліси Трофимович, чарівної дівчини зі сталевим характером бійця, сплелися разом реальні події, документальні факти і справжні почуття. Почуття на лінії вогню, які увібрали і високу любов – до жінки, родини, країни, і зраду, і розпач, і тугу за загиблим щастям. У кожному оповіданні книжки «Любов на лінії вогню» читачі знайдуть щирість, реальний патріотизм і дійсне прагнення до кращого майбутнього нашої України.

 

 

Свої листи на батьківщину вона підписувала: «Марина – цариця московська». І вона була нею – царицею московською. Щоправда, всього лише дев’ять (!) днів у році 1606-му. І потім вісім років неймовірних злетів і карколомних падінь.

Марина Мнішек, польська графиня, вісімнадцятирічна дочка воєводи з українських  Карпат, волею випадку (чи істо­рії) стала царицею і жоною двох царів тих лихих часів, які на Русі прозвали Смутними, а її – царицею Смути.

Про це й розповідається в романі Валентина Чемериса. А ще про кохання Марини до молодого царя Дмитрія, про останню її любов до козацького отамана Івана Заруцького, про криваву трагедію, що її спіткала, і про подальшу долю московської цариці, чиє життя так рано урвалося – у 26 років – у башті Коломенського кремля і яка вже після своєї смерті буде оголошена відьмою і чаклункою.

 

«Анна Київська – королева Франції». Новий роман В. Чемериса присвячений доньці Ярослава Мудрого, красуні Анні, першій королеві Франції. Вона подарувала Генріху І не тільки спадкоємця корони – Філіппа, а й значною мірою змінила хід французької історії. Смілива, розумна та освічена королева поступово стає співправителькою Генріха. Її підписи стоять поруч з підписами короля на важливих державних указах. Владна і мудра, вона розуміла свою роль в управлінні країною. Франція стала її державою, а французи назавжди запам’ятали її як королеву Франції – Анну Київську. Але чи була щаслива ця жінка і де вона закінчила свій земний шлях, про це не знає ніхто… 

 

«Рогнеда» – роман-сказання про вродливу та гордовиту полоцьку княжну. Все, здавалося б, обіцяло їй любов, обожнювання і щастя. Але ці надії рухнули в одну мить, коли красуня Рогнеда опинилася в потоці бурхливих подій та суперництва двох рідних братів – Ярополка і Володимира Святославичів, коли виклично-гордо відмовила Володимиру, ще й назвала його зневажливо «сином рабині». Таких образ Володимир не прощав нікому…

Додаткова інформація