Історична академія «У лавах вічного безсмертя»

До Дня пам’яті та примирення в рамках краєзнавчого проекту «Історичні фрески» 10 травня у нашій книгозбірні відбулось відкрите засідання методичного об’єднання вчителів історії шкіл сіл Баїв, Боратин та Рованці Луцького району.

 

Вчителі та учні, які стали ініціаторами цієї зустрічі, дізналися, що День пам’яті та примирення і День перемоги символізує не тріумф переможців над переможеними, а є нагадуванням про страшну катастрофу і застереженням, що не можна розв’язувати складні міжнародні проблеми збройним шляхом, ультиматумами, агресією, анексією.

Засідання складалось з двох зустрічей, темою яких була Друга світова війна, війна як трагедія, українсько-польське протистояння та розмова про всіх тих, хто боровся з нацизмом у різних арміях під час Другої світової війни.

 

Перша зустріч – з письменником журналістом, видавцем Андрієм Криштальським, який розповів про свої книги та презентував новий роман «Неситий». Між письменником та старшокласниками відбувся діалог про сюжетні лінії всіх його пригодницьких романів, про його краєзнавчі дослідження.

 

Друга зустріч – з науковцями, професорками Інституту соціальних наук СНУ ім. Лесі Українки Оксаною Каліщук та Людмилою Стрільчук, які виступили з відкритою лекцією « Волинська трагедія: історія та простори спогадів». Присутні зацікавлено слухали про українсько-польські взаємини ХХ - поч. ХХІ ст., про українсько-польське протистояння у роки Другої світової війни.

Відбулась змістовна і щиро толерантна розмова про тих, хто боровся з нацизмом та комунізмом в різних арміях під час Другої світової війни.

Доповнювали захід – перегляд книг з фонду відділу краєзнавства.

 

Додаткова інформація