Юнацька бібліотека + партнери на захист прав дітей

 

Особливо насиченим вдався Міжнародний день захисту дітей – 1 червня. Цей день був заснований в листопаді 1949 року у Парижі рішенням конгресу Міжнародної демократичної федерації жінок. В Україні День захисту дітей святкують відповідно до Указу Президента України від 30 травня 1998 року. Захід в читальному залі бібліотеки для школярів гімназії №4 імені Модеста Левицького розпочав голова правління громадської організації «Велес +» Віктор Вальчук. Спільно з представниками Патрульної поліції діти переглянули презентацію «Розірви_ланцюг_мовчання». Ведучий запитував та розповідав дітям про їх права згідно законодавства України, що вони вважають насильством та дав поради як його уникнути, навів алгоритм дій в разі, куди звертатися, якщо щось сталося непередбачуване.

Особливо невимушеним було спілкування з поліцейськими. Ольга Шмігель та Олена Лесь, старший інспектор ювенальної превенції Луцького ВП ГУНП у Волинській області відповідали на питання дітей: чи є у вас з собою пістолет, як підтвердити, що ви справжній поліцейський, чи є у Луцьку мотоциклетна поліція, навіть, чи приходилося вам стріляти зі справжньої зброї, про образи, та чи будуть покарані батьки, які ображають дітей тощо.

Найголовніший меседж проведених заходів – дати зрозуміти дитині, що вона має право на те, щоб: допускати помилки, і не бути покараним, приймати самостійні рішення, побути наодинці, просити про допомогу та захист, протестувати проти несправедливості, висловлювати свої почуття, змінювати свої рішення.

Спільні акції підтвердили те, що кожна дитина має право на багато речей, вільно говорити і щоб дорослі прислухалися до її думки, але в разі порушення усталених норм та правил, навіть сама нести відповідальність, або її батьки.

Підсумком акції сталостворення слогану на фліп-чарті «Насильству СТОП» та проведення флешмобу «Розірви ланцюг мовчання». Заходи були спрямовані на те, щоб діти винесли урок «Найголовніше – не боятися, і щоб не сталося, знати, що справедливість на твоєму боці. Не мовчи».

 

Додаткова інформація