Тарасенко Геннадій – український художник

Народився взимку 1943 року в с. Студениця Коростишівського району Житомирської області. Його батько, військовий льотчик, пілот-винищувач, загинув у 1944 при визволенні України. Мати працювала стрілоч­ницею в Житомирському вагонному депо. Геннадій – потомок понищеного в 1917 році дворянського роду Скуратовичів. Вже у шкільному віці писав вірші, малював, грав на музичних інструментах, багато читав.

Г. Тарасенко обрав малярство як вид творчості. Перші фахові знання отримав у Московському університеті самодіяльногомистецтва ім. Н. Крупської, де була заочна форма навчання. Наступним кро­ком у формуванні Тарасенка-художника було навчання на монументальному відділенні живописного факультету Київського художнього інституту (1976- 1981), по закінченні якого поїхав за направленням у Житомир. Працював у Житомирських майстернях Художнього фонду УРСР. Виконував творчі за­мовлення монументального характеру.

1988 року переїжджає на Волинь і живе в Луцьку. Через два роки одру­жується з Оксаною Бальбузою, донькою актриси Лідії Бальбузи. Тепер художник віддає перевагу станково­му живопису.

У доробку художника - натюрморти, пейзажі («Калиновий вітер», «Троянди», «Польові маки», «Цвіт калини», «Соняшники»). Але найбільше реалізував він себе у портреті. Ритмічна, колористична і тональна зорганізованість визначили індивідуальне «я» митця. Тут портрети відомих людей Волині: народної артистки України Людмили Приходько в ролі Кочубеїхи з вистави «Гетьман Мазепа»; заслуженого діяча мистецтв України Товія Рівця - «Печаль Ізраеля», поетеси Олени Мороз - «Елегія»; експресивна серія тво­рів «Іспанська симфонія»; дитячі і жіночі портрети («Етюд», «Іванна», «Таня», «Галина», «Антоніна Петрівна», «Пантера»).

27 серпня 2000 року раптова смерть обірвала життя художника.

 

Література

 

Левицька Т. 10 січня 70 років від дня народження Г. П. Тарасенка (1943-2000) - українського художника / Т. Левицька // Календар знаменних і пам’ятних дат Волині на 2013 рік / [ред.-упоряд. Є. І. Ковальчук, А. А. Панагайба] ; Упр. культури і туризму Волин. ОДА ; Волин. краєзн. музей ; Волин. ДОУНБ ім. О. Пчілки. – Луцьк, 2012. – С. 17–18.

Меліхова І. Малював музику та душу / І. Меліхова // Віче. – 2013. – № 6. – С. 9.

Остапчук І. Художник Геннадій Тарасенко / І. Остапчук // Телегазета. – 2013. – № 9. – С. 4 ; Папка № 20.- С. 655.

Додаткова інформація