Вересень 2016

З нагоди святкування Всеукраїнського дня бібліотек до нашої книгозбірні дружньо завітали студенти-першокурсники ТК Луцького НТУ.

І зрозуміло, розмова велася про книгу, читання, про справжні перлини світової  та української літератури. А ще – про дивовижні екранізації, в основі яких художні тексти. Для більшості стало неочікуваним відкриттям, що улюблені фільми, виявляється, відзнімковані не просто за сценарієм, а в основі своїй мають перлини літератури. Під час зустрічі були переглянуті уривки з кінострічок, які отримали найвищу нагороду в кіноіндустрії – премію Оскар.

 


Літературно-музичний вечір «Ми мусимо навчитися чути себе українцями…»

27 вересня ця імпреза красиво презентувалась в древніх стінах нашої завше юної душею бібліотеки. Ми вели щиру, невимушену та вельми пізнавальну розмову на літературно-музичному вечорі «Ми мусимо навчитися чути себе українцями…»,  присвяченому 160-річчю від уродин воістину Великого сина українського народу: письменника, поета, філософа, вченого, громадського та політичного діяча – Івана Яковича Франка в цей ювілейний рік.

 


Відкриття благодійної виставки «Сармат. Другий фронт» відбулося!!! 

26 вересня читальний зал бібліотеки був переповнений. Відбулося відкриття благодійної виставки «Сармат. Другий фронт» та збір коштів на лікування бійця батальйону «Айдар» Олега Твердохліба («Сармата»). Лікарі діагностували в нього онкозахворювання. Олегу вже зробили важку операцію в Черкасах. Попереду ще операції та важкий курс лікування.

Ця подія згуртувала мужніх, загартованих, обпалених війною, усіх побратимів Олега із славнозвісного «Айдару». Були присутні і бійці з інших бригад та добровольчих батальйонів.

 


Великий українець Михайло Грушевський

Саме про Великого Українця йшлося під час історичної години, яку 21 вересня провели працівники читального залу книгозбірні для вихованок Волинського обласного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою.

У кожного народу є свої історичні постаті першої величини. Для нас, українців, таким велетнем є Михайло Грушевський, 150-річчя від дня народження якого виповнилося 17 вересня 2016 року. Він належить до тих громадських діячів, які сповна пізнали велич і насолоду тріумфу і гіркоту поразки, але до кінця залишилися вірними ідеї усього життя – самоствердженню свого народу.


Рапсодія життя Ференца Ліста

21 вересня в читальному залі бібліотеки вчителі музичного мистецтва, слухачі курсів при ВІППО, насолоджувались музикою угорського композитора та виконавця  Ференца Ліста. Саме для них працівники відділу культури та мистецтв бібліотеки провели в рамках засідання мистецької вітальні музичний вечір «Рапсодія життя»,  приурочений 205-ій річниці з дня народження композитора.

 

 


Головна мета Docudays UA — сприяння підвищенню рівня української кінодокументалістики, становленню в Україні відкритого діалогу про моральні проблеми суспільства, права людини. Засобами кіномистецтва сприяти зміцненню почуття людської гідності у громадян України, надихати їх на активні відповідальні дії задля побудови демократичного суспільства.

Сьогодні на кіноперегляді у Волинські обласній бібліотеці для юнацтва у кіноклубі «На Волі, 2», завдяки учасникам STUDIO N.Zh. всі ці завдання було виконано.

Молоді люди активно обговорювали проблеми висвітлені у фільмі, запитували все, що їх цікавило у регіонального координатора фестивалю Docudays UA Богдани Стельмах. 

Фільм «Мова» (режисер С. Лисенко, Україна, 2016 рік) про діяльність активісток, які організували безкоштовні курси української мови на Сході та Півдні України та привозять у міста й містечка книжкові ярмарки, музичні гурти, проводять зустрічі з письменниками. Модераторами кінопоказу була Л. Фрадинська та Д. Філюк.

До нових зустрічей на кіносеансах!

 


1 вересня в Україні – свято зустрічі зі школою, зі своїми вчителями та однокласниками. День знань цього року особливий, адже ми відзначаємо ювілей – Україна святкує 25 років своєї Незалежності. 

Школярі гімназії №4 імені Модеста Левицького та гімназії №14 імені Василя Сухомлинського нашого міста свій перший урок на тему: «Від проголошення Незалежності до нової України» провели в стінах нашої книгозбірні. 


 

Додаткова інформація