Квест «Схід і Захід разом!» для підлітків з Волновахи

Доброю традицією для Луцька стало запрошувати у гості на одне з найбільших свят у році дітей зі Східної України. У рамках меморандуму про співпрацю між містами Луцьком та Волновахою вже другий рік поспіль школярі зі Сходу святкують Великдень на Волині. Цьогоріч, аби стати учасником програми, учні писали есе про Україну. Переможців нагородили поїздкою до Луцька.

Гості з Волновахи поспілкувалися зі своїми однолітками з загальноосвітніх навчальних закладів обласного центру, оглянули Старе місто, Луцький замок, розважались у СОК «Адреналін-Сіті», побували у Свято-Троїцькому кафедральному соборі, відвідали Жидичинський монастир Святителя Миколая Чудотворця. У монастирі ієромонах отець Никодим провів екскурсію, повідав цікаві історичні епоси храму, ознайомив з бібліотекою та цінними релігійними книгами, від яких черпають натхнення усі монахи. Дітей благословили та окропили свяченою водичкою, яка дасть здоров’я та достаток на весь рік. Гостей цікавило життя і повсякденні турботи ченців. Багато питань задавали підлітки і про церковні свята та звичаї.

2 травня діти з міста Волновахи побували в готельно-ресторанномукомплексі «Острів», який знаходиться в селі Озерце Ківерцівського району. Працівники Волинської обласної бібліотеки для юнацтва підготували та провели для них квест «Схід і Захід разом!». Гра додала позитивних емоцій: діти із завзяттям змагалися у швидкості виконання інтелектуальних завдань, ретельно розшифровували ребуси, грали в рухливі ігри. Вони мали змогу долучитись до багатств української культури: відгадували народні загадки, розшифровували приказки, гортали книги.

Учасники квесту разом складали за допомогою шифру головне гасло, розгорнули прапор України та проскандували: «Схід і Захід разом!».

Модератор заходу, головний бібліотекар Любов Фрадинська підсумувала: «Приємно долучитись до спільної та благородної справи. Завдяки квесту підлітки зі Сходу не лише отримали порцію позитиву, можливість активно відпочити, а й дізнались багато нового та цікавого. Було радісно від їх посмішок та завзяття. Загальна думка: «Було класно, хочемо ще!». А солодощі, котрі вони отримали, як приз, сподобались усім».

 

 

Додаткова інформація