Всеукраїнська бібліотечна ЕКОТОЛОКА відбулася!

 

08 грудня на платформі MEET відбулася Всеукраїнська бібліотечна ЕКОТОЛОКА, зініційована бібліотекою.

Відкрила подію директорка бібліотеки Алла Єфремова, яка підкреслила актуальність теми зустрічі, котра ніколи не стояла так гостро, як у наші дні, коли військова загроза викликає екологічну кризу, а може, й катастрофу, яка нависла над людством.

Проблема екологізації матеріальної і духовної діяльності людини стала життєвою необхідністю. Цей постулат підтвердили у цікавих виступах та презентаціях начальниця відділу екології Луцької міської ради Оксана Лисак – «Екологічна культура та збереження ресурсів, як важливі європейські цінності», zero waste блогерка та голова ГО «Нуль відходів Луцьк» Катерина Демидюк – «Впровадження компостування через міські городи», координаторка молодіжного простору «НОТА», що функціонує при читальному залі Рівненської обласної бібліотеки для молоді – «Бібліотека. Молодь. Сортування сміття».

Оксана Коба, заступниця директорки Волинської обласної бібліотеки для юнацтва, розповіла про проєкти з метою формування свідомого ставлення молоді до навколишнього середовища, які втілила книгозбірня  спільно з партнерами. Колег зацікавили заходи у межах ініціатив «Екофабрика», «Кульок, тобі торба», інформаційного лонгріду «KEEP CALM & Бережи природу!», серії екоквестів тощо.

Марія Медведська, заступниця директорки з менеджменту та проблемно-аналітичних питань Харківської обласної бібліотеки для юнацтва, глибоко проаналізувала вплив війни на навколишнє середовище держави Україна, що випливає із попереднього моніторингу екологічних організацій, шляхи і перспективи відновлення природного балансу.

Цікавим досвідом формування екозвичок засобами бібліотечної роботи,

діяльності в межах проєктів поділилися колеги: Анастасія Чередник, головна бібліотекарка відділу популяризації книги та організації змістовного дозвілля молоді Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Є. Маланюка «Екологічна культура молоді засобами анімаційної комунікації»; Вікторія Кравчина, провідна бібліотекарка відділу інформаційних технологій та електронних ресурсів Вінницької обласної бібліотеки для юнацтва «Екосвідомість: вплив бібліотеки на екологічну комунікацію»; Юлія Аркушин, бібліотекарка Луцької центральної бібліотеки для дітей «Зелений кейс бібліотеки-студії ДіМ».

Як підсумувала модераторка заходу Зоя Корчинська, завідувачка науково-методичного відділу Волинської обласної бібліотеки для юнацтва: «На нашій ЕКОТОЛОЦІ ми отримали можливість зрозуміти, як згубно впливає війна на стан навколишнього середовища та, що варто зробити бібліотекам, щоби покращити наше спільне майбутнє. Ми усвідомили нові ролі, можливості бібліотек та презентували свій внесок в екологічний розвиток громад. Щиро дякуємо колегам та партнерам за участь у події та чудові ідеї екологічних заходів».

PS. Через відсутність електроенергії не змогла вийти на зв’язок Мар'яна Лашта, завідувачка читального залу Івано-Франківської обласної бібліотеки для юнацтва. Однак її надісланий у записі виступ «Збережемо довкілля заради життя. Бібліотека як промоутер екологічної свідомості молоді» буде розміщено на нашій сторінціFacebook Волинської обласної бібліотеки для юнацтва. Все буде Україна! Все буде екологія!

Додаткова інформація