Патріотична година «Ой у лузі червона калина похилилася» відбулася у бібліотеці

 

 «Ой у лузі червона калина похилилася» – сьогодні це чи не найпопулярніша в Україні пісня. І саме таку назву мала патріотична година, яка відбулася 05 вересня у бібліотеці.

Розмова зі студентками четвертого курсу факультету педагогічної освіти та соціальної роботи Волинського національного університету імені Лесі Українки, природно, йшла про стрілецький славень. І, гадаємо, що для більшості присутніх було повною несподіванкою, що пісня та зовсім не обмежується лише однією строфою. Власне, саме те і спонукало нас до такого пасіонарного чину.

Головний бібліотекар відділу читальних залів Лілія Бондарук відмітила, що історія написання цього музичного твору, який зовсім невипадково за свою візитівку взяли Українські Січові Стрільці, наповнена цікавими фактами. Пісня має своїх авторів. Корінням своїм сягає аж у добу козацтва, у 17-те століття, хоча світлини і композитора, і поета – зроблені на початку 20-го. Це особливо заінтригувало слухачів, як поринули в історію створення цього музичного твору.

І нині, у столітті 21-му, не вщухає інтерес до стрілецького славня, не втрачає актуальності його текст та не линяють закладені в ньому ідеї. Адже наша національно-визвольна війна триває. Але навіть довівши її до цілком логічного переможного кінця, ми будемо співати «Ой у лузі червона калина похилилася», бо історія – це те, що завжди і без неї не будемо мати гідного майбутнього.

Додаткова інформація