Вересень 2014

29 вересня в читальній залі нашої бібліотекивідбулася презентація першого збірника кращих матеріалів українсько-польського порталу співпраці "А4". Книгу випустили у читацький світ інформаційне агентство "А4-УА" та видавництво Національного університету "Острозька академія". Модератором проекту є Сергій Синюк. На презентацію були запрошені автори блогів порталу Олександр Іранець та Петро Кралюк, але, на жаль, запрошені похворіли, а професор Петро Кралюк був запрошений до Міністерства освіти в Києві. Тому юнацтво мало приємність спілкуватися тільки з модератором проекту Сергієм Синюком.

Інтернет – найактуальніший спосіб читати нове.

Книга – найкращий спосіб перечитувати потрібне.

А перечитувати написане навесні та влітку року дві тисячі чотирнадцятого доведеться часто і вдумливо.

Інформаційний потік електронної доби не тільки нестримний – але й нещадний. Якщо паперова газета (за давнішим визначенням) живе один день, то скільки тоді віку відміряно влучному зауваженню в соцмережі, вдумливому есеєві, на який зненацька для самого автора виростає запис у блогу, чи навіть і серія статей на інформаційному порталі? 

Саме з цієї причини редакція інформаційного порталу «А4» зібрала кращі матеріали весни 2014 року на паперових сторінках і нині пропонує увазі читачам нашої книгозбірні.


 

27 вересня за участю талановитих дітей Волині організовано бібліотекою спільно з творчою студією Наталії Журавльової та СГО «Молодіжна Платформа» благодійний концерт у торговому центрі Луцька «ПортCity». Під час дійства було зібрано 3376 грн, 05 коп., які будуть передані Луцькому госпіталю, для лікування бійців поранених в зоні АТО.

 


 

Напередодні Всеукраїнського дня бібліотек  у Волинській обласній бібліотеці для юнацтва відбулась презентація буктрейлерів у рамках проекту «Книга в кадрі: новий формат».Фестиваль став підсумком конкурсу буктрейлерів – відеосюжетів, присвячених конкретним книгам.

 


17 вересня  2014 року минуло 150 років від дня народження Михайла Михайловича Коцюбинського. Великого майстра, гуманіста, виразника народних дум і прагнень, який  посідає одне з чільних місць в історії української літератури. Його твори вирізняє висока художність, вражаюче багатство, світло, простота думки. Вони  непомітно, але неминуче допомагають  людині ставати людиною. Яких би тем не торкався мудрий і вимогливий письменник, вони набирали особливого, неповторного звучання правди і краси. Саме про великого митця, про його  любов до життя, про світле і тверде переконання у кращу долюйшла розповідь на літературному вечорі «Зачарований красою», який  відбувся 23 вересня о 16.00 у відділі читальних залів.

У проведені заходу взяли участь вихованці Волинського обласного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою, які майстерно та творчо донесли до слухачів красу та силу творів одного з найяскравіших письменників української літератури кінця ХIХ століття. До участі в літературному  вечорі  долучилися  учні ВОО УТОС.

На заході були продемонстровані фрагменти художнього фільму «Тіні забутих предків», відеопрезентація по творчості письменника,тематичні відеоролики та музичні твори.

Книжкова експозиція «Спрямований у майбутнє» презентувала літературні шедеври письменника та різножанрову літературу про життя та творчість майстра. 


Мистецький вечір, присвячений 120-річчю від дня народження українського кінорежисера, письменника, художника Олександра Довженка відбувся у бібліотеці для студентів Луцького педколеджу. Глядачі мали змогу ознайомитися не лише із біографією митця, але і переглянути його кінострічки. Студенти дикламували вірші присвячені кінорежисеру. На завершення заходу пісню про Україну виконанала вихованка творчої студії Н. Журавльової Софія Цимбалюк.

Всі присутні мали змогу насолодитися яскравою й неповторною творчістю митця. Працівники відділу культури та мистецтв закликали молодь не забувати Довженкове: "Життя прекрасне, інакше люди давно би вже зневірилися в ньому!".


Сьогодні День знань. Не зовсім звичайний, не такий як завжди. Сьогодні все не так як завжди. Бо є біль. Біль у серці нашої рідної України, а значить – і наш біль. Ми її частина.

В цей нелегкий та доленосний час для нашої країни ми маємо згуртуватися та довести свою єдність, тому що абсолютна більшість людей нашої країни об’єднує бажання жити в гармонії та злагоді, без страждань, а головне без війни.

Нехай ніхто не половинить,

Твоїх земель не розтина,

Бо ти Єдина, Україно,

Бо ти на всіх у нас одна.

«Україна – Єдина країна»

Саме під такою назвою відбувся перший урок у стінах ВОБЮ для учнів 9-х класів гімназії №4 м. Луцька.

Учні гімназії Назарчук Вікторія, Чернова Тетяна, Могильчук Дмитро, Тарадюк Анастасія, Слива Андрій взяли активну участь у заході. Вони були ведучими уроку, декламували вірші.

Присутні вшанували пам’ять всіх загиблих на Майдані та в АТО на Сході України хвилиною мовчання.

 

Додаткова інформація