Лютий 2024

ПІДСУМОК ОНЛАЙН-МАРАФОНУ «ЛІСОВА ПІСНЯ ПЕРЕПРОЧИТАННЯ»

 

Цього року виповнилося 110 років від виходу друком драми-феєрії «Лісова пісня», авторкою якої є наша знаменита землячка Леся Українка. Краєзнавчий відділ бібліотеки для юнацтва ініціював марафон художнього читання #Лісова_пісня_перепрочитання, з метою вшанування пам`яті та популяризації творчості Лесі Українки.

26 лютого у Хабі Мераба бібліотеки відбулося підбиття підсумків марафону, до якого долучилось 172 учасника з Волинської, Харківської, Полтавської, Донецької, Дніпропетровської, Тернопільської, Чернігівської, Миколаївської, Житомирської, Львівської областей. Дуже втішені тим, що нашу ідею підтримують як дорослі так і маленькі читачі. Драма-феєрія з роками не втрачає своєї актуальності, а лише набирає популярності.

Сердечно дякуємо за вашу активність, щирість, патріотизм! Кожен учасник марафону отримає подяку від Волинської обласної бібліотеки для юнацтва.

Дипломами з відзнакою та подарунками нагороджуються :

Наталія Каліш, Надія Волторніст, Вікторія Коваленко, Варвара Сокаль, Домініка Шевчук, Ярослав Малоха, Даніела Шахова, Олександра Дроздова, Арсеній Борисенко, Анастасія Бучко, Владислав Чанишев, Володимир Чанишев, Власюк Емілія, Устина Яцишин, Аріна Омельчук, Тимофій Рабійчук.

Найбільше охоплення отримало відео читання Ірини Лукашук та Анастасії Шевчук з села Топільне Волинської області. 10 417. Дівчаток, також, очікують подарунки від бібліотеки!

Бажаємо натхнення, вдосконалення вмінь художнього читання та пам`ятайте:

«Мово рідна, слово рідне!

Хто вас забуває,

Той у грудях не серденько, 

А лиш камінь має!» 


МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ РІДНОЇ МОВИ

 

21 лютого, у Міжнародний день рідної мови, бібліотекарі провели заходи з ушанування української мови, щоб зберегти єдність та міцність українського народу, які починаються саме з мови. 

У бібліотеці відбувся мовознавчий турнір «Мова – душа народу», у якому взяли участь учні 10-А класу (класний керівник Дидюк Т. І.), 10-Д класу (класний керівник Борецька І. І.) комунального закладу загальної середньої освіти «Луцький інституційний ліцей № 8 Луцької міської ради» та учні 6-Б класу (класний керівник Горохівська С. Ф.), 7-Б класу (класний керівник Сітуха В. В.) «Гіркополонківського ліцею Боратинської сільської ради».

 


ВІДКРИТТЯ ВИСТАВКИ АВТОРСЬКОЇ ЛЯЛЬКИ «КНЯЗІВНИ ТА КНЯГИНІ» 

 

20 лютого у Хабі Мераба бібліотеки відбулося відкриття виставки авторської ляльки «Князівни та княгині». Виставковий проєкт присвячений дружинам та донькам князів Русі-України Х – ХІІІ століття, жінкам княжих родів Гольшанських, Острозьських (ХVІ століття) тощо. Спираючись на дослідження з історії вбрання, майстрині використали традиційну техніку вузлової текстильної ляльки та вдягнули її в стилізовані шати візантійських царівен, княгинь Русі-України, скандинавських та німецьких принцес та королев.

  


ПАТРІОТИЧНА ГОДИНА «РЕВОЛЮЦІЯ ГІДНОСТІ. ЗГАДАЙМО ГОЛОВНЕ»

 

20 лютого, у 10-ту річницю розстрілів мирних протестувальників у Києві, в читальній залі бібліотеки вшановували пам’ять Героїв Небесної Сотні.

Патріотична година «Революція Гідності. Згадаймо головне» познайомила учнів Луцького центру професійно-технічної освіти з хронологією Майдану 2013-2014 років, що став символом української свободи. Високу ціну заплатили за неї українці, показавши світові, що ми – сильна нація та європейська держава, тому що сповідуємо європейські цінності і водночас відстоюємо та захищаємо свої національні інтереси.

Ведучі читали поезії, присвячені тим трагічним подіям, переглянули відео про протистояння простих людей силовикам та владі. Увагу учнів  викликала література, представлена на викладці-пам’яті «Герої серед нас, бо в пам’яті живуть». 

На жаль, євромайданівці не стали останніми жертвами у боротьбі за українську свободу – вона переросла у відкриту війну з росією. З 24 лютого 2022 року війна стала повномасштабною. Проти окупантів постала вся країна. Знову гинуть найкращі сини та доньки України, цвіт нашої нації, гине невинне мирне населення… Але як сказав український політолог Сергій Таран: «Якби не було Революції Гідності, у нас зараз була би росія і нас би намагалися мобілізувати для «спецоперації» на території Східної Європи. Це просто для розуміння глибини тієї прірви, яку ми подолали 10 років тому». 


ПРЕЗЕНТАЦІЯ ЗБІРКИ «#ГОЛОСИ»

 

19 лютого у Хабі Мераба бібліотеки відбувалася презентація збірки «#Голоси», що з’явилася за підтримки Українського інституту книги та видавця – Ігоря Степуріна. Завітала команда на чолі з директоркою Всеукраїнського форуму військових письменників та керівницею Львівської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Романа Іваничука Тетяною Пилипець, котра уміло та емоційно модерувала імпрезу. Проєкт Форуму військових письменників отримав початок саме у цій бібліотеці у 2019 році. Антологія об’єднує твори 30 учасників форуму. 

Гості заходу перевтілювалися та ставали голосами поетичних та прозових творів, котрі надруковані у антології. Вірші читали Оксана Весна – письменниця та активна волонтерка, Олена Лотоцька, яка служить в ЗСУ, Ольга Донеччанка – письменниця, музикантка, волонтерка та жінка, яка на собі відчула виклики війни ще з 2014 року. Гості презентації детально дізналися історію створення цієї книги, її авторів, особливо військових-письменників. Учасниці презентації коротко представили інші свої проєкти, книги та збірки, створені останніми роками і, які так чи інакше зачіпають тему війни. Це було щиро та потужно! 


БІБЛІО-РАНДЕВУ ІЗ ВІКТОРІЄЮ КЛИМЧУК-ДЛУГАЧ

 

15 лютого в Хабі Мераба бібліотеки відбулося бібліо-рандеву із Вікторією Климчук-Длугач. На зустріч, яку модерувала завідувачка відділу краєзнавства Любов Фрадинська, завітало чимало студентів та учнів.

 Вікторія – донька військового-добровольця Сергія Климчука з Луцька, який загинув на російсько-українській війні у 2014 році. Вона керівниця програми міжнародної технічної допомоги в Україні, волонтерка та письменниця – нещодавно написала та видала книгу про те, як діє пропаганда, «Не винна».

Авторка стверджує: «Це моя перша книга, письменницький дебют і все таке. Якщо ваші улюблені українські автори та авторки вже зачитані до дір і мало чим вас можуть здивувати, то можна дати шанс моєму “чомусь новому”.

Мій рукопис проігнорували 25 українських видавництв. Чекайте-чекайте, не скрольте далі я дійсно вважаю це перевагою. Уявіть, я настільки вперто вірю у своє творіння, що видала книгу самостійно, вклавши власні кошти. Це має свої плюси. Наприклад, я не йшла на компроміси щодо її якості та вигляду. Ну і якщо ви любите “андердогів” від світу літератури, то це я. 

Підтримавши цю книгу, ви підтримуєте мене як авторку-початківцю і мотивуєте писати далі. Тим самим даючи шанс немейнстрімній українській культурі розвиватися ще й у такий непростий період». 


Зустріч з веслувальницею Марією Повх у межах проєкту «ОЛІМПІЙСЬКИЙ МАРАФОН»

 

14 лютого в Хабі Мераба бібліотеки у межах проєкту «ОЛІМПІЙСЬКИЙ МАРАФОН» відбулася спортивна та романтична зустріч із титулованою українською веслувальницею, заслуженим майстром спорту України Марією Повх. Її підтримав чоловік – тренер, директор СДЮШОР «Олімп» Роман Повх. Спортивна пара розкрила таємниці великого, тернистого шляху, який пролягає до п’єдесталу Олімпійських ігор, для слухачів –  студентів факультету фізичної культури, спорту та здоров’я ВНУ імені Лесі Українки, спеціальності Середня освіта «Фізична культура» Луцького педагогічного коледжу та Технічного фахового коледжу ЛНТУ. Захід модерувала провідна бібліотекарка Анна Романчук.

Спортивна історія Марії Повх надзвичайно цікава, є моменти, які розчулюють до сліз. Найщемніші з них побачили на відео. Запам’яталося тренування, на якому Марія веслує на водоймі, а поруч у катері Роман та у дитячому візочку донечка Іларія. Малеча уже вміє користуватися секундоміром (як тато) та показує спортивні вправи (як мама). Пригадали, як зароджувалися почуття у парі Марії та Романа. Їхнє перше побачення на льодовому катку, спільний побут, бажання йти життям разом, створити сім'ю.

Прийшов на захід перший тренер Марії Тарас Шевченко. Він замінив їй батька, проводжав Марію до шлюбу у ЗАГСІ. Весілля було невеличке, затишне, зібралася уся спортивна родина.

Приємним сюрпризом здивував Марію директор Департаменту молоді та спорту Луцької міської ради Володимир Захожий. Просто у залі бібліотеки вручив сертифікат на річну стипендію у розмірі 54 тисячі гривень, які виділив з міського бюджету на підтримку спортсменів Луцький міський голова Ігор Поліщук.

Було багато інших подарунків та сюрпризів. Роман Повх привіз у бібліотеку тренажер, на якому Марія відпрацьовує технічні елементи взимку. Традиційно найактивніші гості отримали записники з логотипом НОК України від відділення Національного олімпійського комітету України у Волинській області. Їх вручив президент Волинської обласної федерації каное Андрій Шевчук. Він теж тренує Марію і потужно підтримує у всьому. 

Марія Повх мотивувала юних спортсменів порадами: «Ніколи не бійтеся рухатися вперед. Стукайте, вчіться, навчайтеся. Знання відчинятимуть багато дверей. Ніколи не здавайтеся, бо здійснення великих мрій починається з маленьких кроків». 


ЗУСТРІЧ З ПАВЛОМ ЦАПЮКОМ В МЕЖАХ ПРОЄКТУ «ВОЛОНТЕРИ. ІСТОРІЇ ВІДОМІ ТА НЕ ВІДОМІ»

 

8 лютого в межах проєкту «Волонтери. Історії відомі та не відомі» в Хабі Мераба бібліотеки відбулася зустріч з Павлом Цапюком – підприємцем, волонтером, керівником громадської організації «Військова пошта».

Павло розповів: «Формат військової пошти обрали з метою бути впізнаними на блок-постах, бо багато часу йшло на пояснення хто ми. Ми доставляємо речі для військових, і не обов’язково це листи. Передаємо цінні предмети, які потрібні для роботи».

Говорили про волонтерські збори, поїздки у зону бойових дій, критичні моменти в час небезпеки та гумор, який допомагає триматись на плаву та не дає втрачати здоровий глузд. Павло зауважив, що хоча безпека в їхній роботі понад усе: «Неймовірний адреналін і драйв, коли ти відчуваєш важливість того, що робиш, допомагаєш людям вистояти, вижити».

На питання про те, чи не буває так, що пропадають сили та енергія продовжувати справу, волонтер відповів: «Інколи буває стикаєшся з людською невдячністю. Тоді, здається, хочеться все кинути. Але проходить трішки часу, це минає, і знову повертаєшся до справ».

З волонтером спілкувалася старшокласники Комунального закладу загальної середньої освіти «Луцький ліцей № 4 імені Модеста Левицького Луцької міської ради», які завітали на зустріч з подарунками для захисників. 

Модерувала захід Заріна Дацик, начальниця відділу молодіжної політики у департаменті молоді та спорту Луцької міської ради, у співпраці з яким втілюється проєкт. 


 

Додаткова інформація