Новини

ЗУСТРІЧ З ПИСЬМЕННИКОМ

ВІТАЛІЄМ ЗАПЕКОЮ

11 квітня у читальній залі бібліотеки відбулася зустріч з Віталієм Запекою – військовим, харизматичним і неординарним письменником. Модерувала захід – Наталка Олійник (Андрощук).

Віталій Запека не лише письменник, а й фотохудожник, волонтер, доброволець, боєць батальйону «Полтава» з позивним «Спілберг». Він успішно видав уже не одну книгу. Почав писати ще у 2015 році. З того часу побачили світ антивоєнний роман «Цуцик», антиутопія «Абсурд», «Полінка», «Бабах на всю голову», «Полінка в країні Дурниць». Його талант визнали видавці, адже самі ініціювали друк його книг. Письменник нагороджений Міжнародною літературною премією «Воїн світла». За роман «Цуцик» став лауреатом премії імені Ірини Вільде, за книжку «Полінка» отримав премію імені Всеволода Нестайка.

Про свою творчість Віталій говорить: «Не знаю, як в інших письменників, але для мене писати – то суцільна мука. Надто болісно пропускаю крізь себе ті літери. Іноді мрію про рядки укропу та петрушки. Вони легкі, але прибуткові. Поливати й тягти на ринок.

Спокій.

А потім читачі пишуть відгук…

А потім хтось ДУМАЄ після моєї книжки…

Спокій петрушки з укропом уже не здається привабливим.

Власні муки від написання відразу в кайф».

Народився письменник 13 жовтня 1967 року у Полтаві. «13» – це його улюблене число. Зараз він лікується у Луцьку, бо нещодавно отримав поранення. І про цей випадок говорить жартуючи, – мовляв, з кількістю швів, що наклали медики, трішки не дотягнули до його улюбленого числа. Днями письменник прийшов у нашу бібліотеку як читач. Хотів перевірити чи читають його книжки і чи взагалі є вони на поличках книгозбірні.

У спілкуванні Віталій Запека дуже щирий, безпосередній, з чудовим почуттям гумору. У цьому впевнилися читачі, школярі й студенти, які прийшли послухати історію життя українського письменника. А він підготував для них важливі слова, що точно ще довго не залишать їх байдужими та спонукатимуть ДУМАТИ.

Віталій Запека – військовий, який пише чудові книги, став відкриттям для усіх! Не будемо «спойлерити» сюжети його книг. Приходьте у бібліотеку, щоб узяти і прочитати його твори «Цуцик», «Полінка», «Полінка в королівстві Дурниць», «Бабах на всю голову».


БЛАГОДІЙНИЙ МАРАФОН

«ВЕЛИКДЕНЬ ДУШІ ЗІГРІВАЄ»

10 квітня у бібліотечному дворику відбувся благодійний марафон «Великдень душі зігріває». Його організували Волинська обласна бібліотека для юнацтва в партнерстві з Волонтерським рухом Мeцeнaти для сoлдaтa та ГО «Нить продовження життя» за підтримки Управління соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Луцької міської ради та Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом».

Діяли різноманітні локації:

- виставка-продаж унікальних ляльок-мотанок, врятованих нашими воїнами зі зруйнованого будинку творчості м. Бахмута, картини юних митців з громадської ініціативи Діти Небесного Легіону та печива з передбаченнями

- арт-майстерки та розвиваючі ігри від бібліотекарів

- пункт збору російськомовних видань

- зшивання сіток для наших захисників

- малюнки на асфальту тощо.

У концертній програм взяли участь танцювальний колектив «Зорецвіт» (керівниця Зоряна Борецька) та вокальний гурт «Аметист» (керівниця Анастасія Ровецька) Комунального закладу загальної середньої освіти «Луцький ліцей №22 Луцької міської ради», виконавці з вокальних студій «Мюслі» (керівниця Юлія Андрєєва) та «Мі_Vocal» (керівниця Анастасія Ровецька), Творчої студії Наталії Журавльової (режисерка-постановниця Анастасія Казмірук).

По завершенню концертної програми відбувся розіграш #заДОНАТь, який допомогли провести волонтерки Віра, Марія та Ангеліни Остапчуки. Своїх власників знайшли Великодній кролик, книги «Солодка Даруся» з автографом авторки Марії Матіос, Володимира Місюри «Сонетний шарм», подарунковий сертифікат на десятигодинний курс акторської майстерності для дітей шкільного віку від Творчої студії Наталії Журавльової, дитячий арт-набір та лялька-мотанка, врятована нашими захисниками зі зруйнованого Бахмуту.

Бібліотека – пункт збору російськомовних видань. Під час марафону за чергову партію макулатури було виручено 1000 грн.

Під час заходу було зібрано 21 061 грн., які будуть передані 14-ій окремій мотострілецькій бригаді.

Прозвучали подяки усім хто долучився до заходу, а насамперед, мужнім воїнам Збройних Сил України за захист та можливість працювати, навчатися, творити під синім небом України.

P.S. Марафон триває. Якщо Ви бажаєте придбати ляльку оберіг, врятовану нашими захисниками, завітайте до бібліотеки.


 ФІНАЛ КОНКУРСУ КОМІКСІВ

"БЕЗПЕКА В МЕРЕЖІ: МОЯ ІСТОРІЯ"

8 квітня у читальній залі бібліотеки відбулося підбиття підсумків та нагородження переможців та учасників обласного конкурсу коміксів «Безпека в мережі: моя історія» серед учнів закладів загальної середньої освіти та позашкільних закладів області. Конкурс провели з ініціативи Волинської обласної бібліотеки для юнацтва у партнерстві з Фондом Ігоря Палиці «Тільки разом» та патрульною поліцією Волинської області за сприяння Департаменту культури, молоді та спорту, управління освіти і науки Волинської ОДА. Конкурс коміксів мав на меті активізувати діяльність шкіл, позашкільних закладів і бібліотек регіону з формування правової свідомості, основ медіаграмотності, розвитку соціально значущих цінностей і творчих навичок учнів.

Роботи оцінювалися у двох вікових категоріях та двох номінаціях – малюнок на ватмані у форматі А3 (7-10 та 11-15 років) та малюнок в електронному форматі (7-12 та 13-16 років). Серед критеріїв оцінювання – відповідність змісту ідеї конкурсу, майстерність та якість виконання, відповідність графічно-оповідному жанру (наявність чіткої сюжетної лінії від 4-х кадрів з можливою передісторією від автора з вказівкою місця, часу та попередніх подій до 10-ти речень), креативність та індивідуальний підхід до створення творчої роботи. Всього на розгляд журі було представлено 135 коміксів – 80 малюнків на ватмані у форматі А3 та 55 малюнків в електронному форматі. Школярі у своїх творчих роботах піднімали проблеми кібербулінгу, кібершахрайства, небезпечних знайомств, негативних впливів інтернет-ігор тощо.

На нагородження, яке модерувала провідна бібліотекарка відділу краєзнавчої роботи, керівниця творчої студії Наталія Журавльова, прибуло чимало учасників з міст та сіл Волині. Школярі ознайомилися з виставкою робіт та разом з поліцейськими зіграли гру «Коло безпеки». Переможці отримали цінні подарунки: книги коміксів, безпровідні навушники, карти пам’яті, комп’ютерні миші та інші корисні гаджети.

Учасників конкурсу привітали голова правління Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» Катерина Шкльода, директорка Волинської обласної бібліотеки для юнацтва Алла Єфремова, очільниця відділу зв’язків із громадськістю управління патрульної поліції у Волинській області Ольга Шмігель.

ПЕРЕМОЖЦІ КОНКУРСУ КОМІКСІВ «БЕЗПЕКА В МЕРЕЖІ: МОЯ ІСТОРІЯ»

Категорія – Малюнок на ватмані у форматі А3, 7-10 років

I. Калиш Валерія, 9 років «Обережно, шахраї»

с. Березовичі Зимнівської сільської ради Володимирського району

II. Дейнека Неоніла, 8 років «Донат через безпечний сайт»

Гімназія №12, м. Луцьк

III. Шахова Злата, 8 років «Інтернет та незнайомці»

Гімназія №12, м. Луцьк

Категорія – Малюнок на ватмані у форматі А3, 11-15 років

І. Склезь Костянтин, 12 років «Ні шахрайству в інтернеті»

Підцир’ївський ліцей Камінь-Каширського району

ІІ. Байцим Денис, 12 років «Обережно, комп’ютерні віруси!»

Борохівська гімназія Луцького району

ІІІ. Яким’юк Анна, 14 років «Телефонні аферисти»

Ліцей №5, м. Луцьк

Категорія – Малюнок в електронному форматі, 7-12 років

I. Маковська Діана, 11 років «Шахрайство в інтернеті»

с. Суходоли Володимирського району

II. Яльницька Уляна, 11 років «Безпека користування банківськими картками»

с. Шацьк

III. Киричук Вікторія, 11 років «Справжні друзі так не роблять»

Ліцей №4, м. Луцьк

Категорія – Малюнок в електронному форматі, 13-16 років

I. Козачук Вікторія, 15 років «Невідомі посилання і інтернет джерела»

Ліцей №4, м. Рожище

II. Воронюк Софія, 14 років «Акція! Виграй айфон»

Ліцей №4, м. Луцьк

III. Чичилюк Владислав, 15 років «Банківська картка»

м. Нововолинськ 

PS. Щиро вдячні за участь у роботі журі конкурсу учениці Комунального закладу загальної середньої освіти «Луцький ліцей №1 Луцької міської ради» Юліані Монатік.

 


 

БІБЛІОРАНДЕВУ З БОГДАНОМ ПТАШНИКОМ

5 квітня у читальній залі бібліотеки відбулася презентація роману військового, журналіста Богдана Пташника «Воскресіння Атлантів». Книга розповідає про життя після ядерної війни. У постапокаліптичному світі пощастило (а може, й ні) вижити небагатьом людям та тваринам. Вони змушені існувати в іншій реальності: палюче сонце та радіація забирють життя тих, хто вцілів, мутації перетворювали людей на монстрів. Ще нещодавно високотехнологічна планета стала суцільною руїною загиблої цивілізації.

Привітав автора та присутніх на заході заступник голови Волинської обласної ради Григорій Пустовіт. Студенти Відокремленого структурного підрозділу «Волинський фаховий коледж Національного університету харчових технологій» почули його роздуми про плинність часу та важливість фіксувати його та проживати з користю для себе та оточуючих.

На цінності української книги наголосила директорка бібліотеки Алла Єфремова.

Прийшли підтримати письменника: Андрій Криштальський –український письменник, журналіст, видавець, громадський діяч, директор видавництва «Терен» та Микола Мартинюк – український письменник, літературний критик, перекладач, журналіст, науковець, педагог, видавець.

Для Богдана Пташника це перший роман, на роботу над яким витратив близько місяця. Автор розповів, що першочергово писав книгу для своїх підлітків-синів, щоб заохотити їх до читання. Він памятає, як у такому ж віці не мав потягу до читання, але зараз його погляди докорінно змінилися. Окрім того, письменник намагався вплести в сюжет цінності, притаманні справжньому чоловікові.

«Намагався писати так, щоби було цікаво підліткам. Потім сюжет так закрутився, що самому стало цікаво, чим він завершиться», – з усмішкою наголосив автор.

Захід модерувала завідувачка відділу краєзнавчої роботи Любов Фрадинська. На завершення присутні зробили спільне фото, а також підказали ідеї для сюжету продовження роману.

 


 

«СТУДІЯ АКТИВНИХ ГРОМАДЯН» НА ВЕСНЯНИХ КАНІКУЛАХ У БІБЛІОТЕЦІ»

З 25 по 29 березня на весняних канікулах у бібліотеці тривала робота «Студії активних громадян». Програма занять передбачала ігри, тренінги, безпекові зустрічі, майстер-класи, екскурсії тощо.

У перший день разом з Любов Фрадинською познайомились та згуртувались у ігровій формі. Тренінгову гру «На емоціях» провела для учасників Валентина Романишина: підлітки вчилися висловлювати свої почуття, пригадували ситуації, в яких виникали певні емоції та спробували розпізнавати їх у інших.

26 березня Любов Фрадинська та патрульні поліцейські Олександр Брись та Олександр Таровський провели інтерактивну бесіду про булінг «Ми всі різні, ми всі – рівні». Після руханки взяли участь у безпековій зустрічі з піротехніками «Не чіпай! Не підходь! Повідом службу порятунку», яку модерувала Валентина Романишина. Піротехніки детально відповідали на численні запитання присутніх, дозволили приміряти спорядження. Усі разом сфотографувалися біля службової машини. Було пізнавально та корисно!

27 березня, можна було назвати днем релаксу. Арт-терапевтичні практики для студійців провела Діана Майко. З аромопсихологом Тетяною Хрищук знайомилися з ефірними оліями, досліджували аромати лаванди, гвоздики, лимона, мяти, малювали сонце, з яким повязні апельсинові пахощі. Міні-тренінг «Мистецтво діалогу»провела Валентина Романишина. На прикладі жирафа та шакала дізнавалися про те, що таке ненасильницьке спілкування та «мова життя».

28 березня студійці волонтерили у Луцькому зоопарку – носили зрізане гілля верблюдам, козам та іншим жителям зоопарку. Попрацювали хоча недовго, та все ж дружно. Директорка Людмила Денисенко подякувала дітям за активність та підкреслила, що тут завжди потрібні дбайливі руки.

29 березня, заключний день, провели на фабриці виробника іграшок компанії «Тигрес». У захваті були не лише діти, а й дорослі, бо побачили чимало нового, цікавого, корисного.

Саме таким поєднанням нового, цікавого та корисного відзначалися усі дні «Студії активних громадян». Їх вдало доповнювали руханкии та спільне чаювання. Тому вдячні батьки у чаті «Студії» писали: «Дякуємо за чудові весняні канікули наших дітей». 

 


 

ЕКОКВЕСТ «СВІТ В ТВОЇХ РУКАХ»

Скільки років землі – і мільярд,

і мільйон, а яка вона й досі ще гарна!

Ліна Костенко


27 березня студенти І курсу Технічного фахового коледжу Луцького національного технічного університету взяли участь у екоквесті «Світ в твоїх руках», який відбувся у Центральному парку культури і відпочинку імені Лесі Українки.

Три команди юнаків згуртовано та чітко, за допомогою QR-кодів, пройшли усі локації квесту, проявили гарні знання, винахідливість, кмітливість та гарну фізичну підготовку. Виконуючи різноманітні завдання, студенти виявили згуртованість та уміння працювати в команді. Кожна локація квесту оцінювалася відповідною кількістю балів. З мінімальною перевагою здобула перемогу команда «Літосфера», члени якої отримали невеличкі подарунки від бібліотеки.

Під час квесту, підготовлленого працівниками бібліотеки, студенти ознайомилися із неймовірними екокомпозиціями, затишними «Алеєю парасольок», «Алеєю ліхтарів», «Алеєю казок», скульптурами Миколи Голованя, металевими скульптурами та водними каналами нашого парку.

Фотозвіт на сторінці бібліотеки у фейсбуці яскраво ілюструє атмосферу заходу (https://www.facebook.com/Volyn.Youth.Library/posts/837065061793391).

Бережімо рідну природу – її краса в наших руках! 

 


 

БЕЗПЕКОВА ЗУСТРІЧ З ПІРОТЕХНІКАМИ 

«НЕ ЧІПАЙ! НЕ ПІДХОДЬ! ПОВІДОМ СЛУЖБУ ПОРЯТУНКУ»

26 березня у читальній залі бібліотеки відбулася безпекова зустріч з піротехніками «Не чіпай! Не підходь! Повідом службу порятунку». Про вибухонебезпечні предмети студентам Відокремленого структурного підрозділу «Волинський фаховий коледж Національного університету харчових технологій» розповіли сапери Групи піротехнічних робіт ДСНС у Волинській області Медведчук Руслан, Голота Микола, Мельничук Тарас.

Сапери розповіли про небезпечну та таку потрібну службу, що необхідно робити, коли ви знайшли підозрілий предмет і якими знаками і табличками позначаються заміновані ділянки. На стендах студенти могли побачити, які види вибухівок існують.

Піротехніки розвіяли міф про те, що виклик служби ДСНС платний та підлягає штрафу у випадку, коли підозрілий предмет виявився не вибухівкою. Вони детально відповідали на запитання присутніх, дозволили приміряти спорядження. 

Учасники заходу – здобувачі освіти Освітньо професійних програм «Фінанси, банківська справа та страхування», «Облік і оподаткування», «Готельно-ресторанна справа», «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність», викладачі Неля Табун, Наталія Сірук, Олена Лещук, Лариса Ляшко – усвідомили золоті правила безпеки «Не чіпай! Не підходь! Повідом службу порятунку»!


 

ЗУСТРІЧ З МУЗИКАНТАМИ ІЗ НОВОВОЛИНСЬКА

В РАМКАХ ПРОЄКТУ «ЦІКАВІ РОЗМОВИ У БІБЛІОТЕЦІ»

 

21 березня у громадському просторі Хабу Мераба бібліотеки відбулася мотиваційна зустріч у рамках проєкту «Цікаві розмови у бібліотеці». Гості імпрези – надзвичайно харизматичні, юні й талановиті музиканти з Нововолинська Герман Голян та Станіслав Ковалюк.

Герман Голян – засновник громадської ініціативи «Компас», самоучка, котрий зараз навчає грати на гітарі інших. Пригадав, як отримав у подарунок нотний зошит. Завдяки своїй наполегливості та цілеспрямованості опанував суху теорію. Герман кайфує від музики і різкий та прямий у висловлюваннях.

Станіслав Ковалюк теж самоучка. У його батька була гітара. Тож поки зростав, пробував грати. Згодом знайшов зошит свого батька з акордами і почав опановувати ноти й гітару самостійно. У 2023 році зателефонував брат і сказав, що потрібен гітарист у гурт. Так Герман та «Компас» з’явивилися у житті Стаса.

Окрім музики хлопці роблять багато добрих справ: дарують жінкам на вулицях квіти, люблять, просто так, за посмішку, створювати свято мешканцям Нововолинська.

У війну розпочали волонтерити. 27 січня 2023 року створили громадську ініціативу «Компас», котра активно працює й вже має свій бюджет, щоб хлопці могли робити більше добрих справ.

Герман та Станіслав щедро ділилися своєю музикою. Грали різні пісні: Бумбокс «Вахтерам», легендарний «Київський вальс», Плач Єремії «Вона», На завершення Герман інструментально зіграв на гітарі Держаний Гімн України.

Теплою, співочою, музичною та атмосферною» запам’яталася розмова з музикантами, котру модерувала Наталія Олійник, студентам та кураторам груп Луцького центру професійно-технічної освіти. Майбутні фотографи й перукарі посміхалися, плескали та підспівували.

Надихнувшись аплодисментами глядачів, Герман та Станіслав планують незабаром приїхати до Луцька і Львова уже з гастролями. 

Тим, хто хоче реалізуватися у своїй справі, Герман радив: «Нікого не слухайте! Займаєтесь улюбленою справою! Може минути рік, два, три, п’ять, але у свій час все вийде!» Станіслав Ковалюк додав: «Пробуйте! Навіть, якщо не виходить. Не полишайте своїх мрій, знову пробуйте!»


 

ЛІТЕРАТУРНА ІМПРЕЗА ЗА ТВОРЧІСТЮ

ЛІНИ КОСТЕНКО «СПОДІВАЮСЬ БУТИ ПОЧУТОЮ...»

 

18 березня у громадському просторі Хабу Мераба бібліотеки відбулася літературна імпреза «Сподіваюсь бути почутою...», присвячена творчості Ліни Костенко. Захід відбувся в межах Всеукраїнської інформаційно-просвітницької тематичної акції «Національний тиждень читання. Тиждень поезії» (#Тиждень_поезії_2024).

В імпрезі взяли участь студенти І курсу Технічного фахового коледжу Луцького національного технічного університету (викладач української мови та літератури Сіжук О. В.) та студенти Волинського фахового коледжу культури і мистецтв імені І. Ф. Стравінського.

У переддень її дня народження ведучі заходу, студенти технічного фахового коледжу, відчинили двері в дивовижно яскравий світ художнього слова Ліни Василівни. З акторською майстерністю прочитані поезії доторкнулися найтонших струн душі кожного з присутніх. Шанувальники творчості Ліни Василівни переглянули відео із роздумами поетеси, насолодилися авторським прочитанням віршів та відеопопурі з пісень інтимної лірики. На завершення імпрези кожен з присутніх витягнув цитату із творів Ліни Костенко, які очищують душу, ошляхетнюють почуття та пробуджують у людини людське, чудесним чином стають порадою або розрадою кожному.

Її слова пророчі та обнадійливі: «А ви думали, що Україна так просто. Україна – це супер. Україна – це ексклюзив. По ній пройшли всі катки історії. На ній відпрацьовані всі види випробувань. Вона загартована найвищим гартом. В умовах сучасного світу їй немає ціни». 

Духовно багата, щедра як пшенична нива, вільна у своїх думках мов вітер у безмежнім полі, стрімка і нестримна у висловах, наче гірська річка і разом із тим тендітна як пролісок. Саме такою є – Ліна Костенко, славетна українська поетеса, наша сучасниця, яка вражає силою поетичного слова та здатністю тримати на своїх плечах небо…

 

 


 

БІБЛІОРАНДЕВУ З ВІТАЛІНОЮ МАКАРИК

15 березня у громадському просторі Хабу Мераба бібліотеки відбулося БІБЛІОРАНДЕВУ з письменницею, журналісткою, букблогеркою, книжковою оглядачкою та літредакторкою з Володимира Віталіною Макарик.

Присутні познайомилися з першим великим художнім текстом письменниці – підлітковою оповіддю «Кеди в небі». За цей твір Віталіна Макарик здобула I премію в номінації «Дорослі для молоді – 12–15 років» престижного літературного конкурсу «Молодої КороНації 2022». Як розповіла сама письменниця, вона давно мріяла, щоб її книга «Кеди в небі» побачила світ саме у «Видавництві Старого Лева». У 2023 році вона була надрукована накладом у дві тисячі примірників. У книзі розповідається про історію дівчинки-підлітка, чия мама вчиняє самогубство. Дівчинка бореться із безліччю випробовувань та викликів. Це історія про підтримку, дружбу та людей, які допоможуть пережити складні часи п’ятнадцятилітній дівчинці та її друзям.

Школярі із закладу загальної середньої освіти «Луцький ліцей № 4 імені Модеста Левицького Луцької міської ради» змогли отримати відповіді на запитання: як стати письменником, звідки беруть теми для книг, скільки вони заробляють?

Завершилося спілкування у мистецькій галереї «Образ», де усі разом створювали твір у стилі горор-сторі.

 


 

ЗУСТРІЧ ІЗ МАЙСТРОМ СПОРТУ УКРАЇНИ МІЖНАРОДНОГО КЛАСУ З ПАРААТЛЕТИКИ ЯРОСЛАВОМ ОКАПІНСЬКИМ

14 березня у громадському просторі Хабу Мераба бібліотеки в межах проєкту «Олімпійський Марафон» відбулася зустріч з паралімпійцем, майстром спорту України міжнародного класу з параатлетики Ярославом Окапінським. Його шлях у великому спорті не був простим. Однолітки глузували та цькували за інакшість. Ярослав сам задумувався над тим, щоб покинути великий спорт. Однак, робив свою справу, шліфував характер та досягнув успіху.

Ярослав Окапінський родом із села Муравище Луцького району. Починав свій спортивний шлях з футболу у луцькому «Колосі». На заході показали присутнім світлини, які дозволили побачити весь шлях зростання спортсмена. Успіх паралімпійця – це кропітка праця самого спортсмена й командна робота усіх фахівців: медиків, масажистів, функціонерів, тренерів, які допомагають підготувати чемпіона. До важливих стартів паралімпійця готує заслужений тренер України Андрій Рожок, який у свій час запропонував альтернативу футболу – легку атлетику. Важливу роль у спортивній долі Ярослава відіграв головний тренер Паралімпійської та Дефлімпійської збірної команди України з легкої атлетики, Андрій Фатєєв. Він помітив талант спортсмена, від нього Ярослав авансом отримав ліцензію на Паралімпійські ігри у Токіо, де зумів покращити свій особистий рекорд з бігу на дистанцію 400 м.

На зустріч, яку модерувала Анна Романчук, зібралося багато молоді, юних спортсменів, студентів факультету фізичної культури, спорту та здоров’я ВНУ імені Лесі Українки, закладу вищої освіти «Луцький педагогічний коледж» Волинської обласної ради, Академії рекреаційних технологій і права. Захід підтримали партнери: Департамент культури, молоді та спорту Волинської ОДА, Департамент молоді та спорту Луцької міської ради та Центр з фізичної культури і спорту осіб з інвалідністю «Інваспорт». Волинь. 

Сьогодні Ярослав один з найсильніших паралімпійців світу. Спортсмен, який попри усі життєві обставини обрав шлях бійця, не здався, загартував своє тіло і дух, досяг успіху у спорті і мотивує інших. Складові успіху від Ярослава Окапінського незмінні: «Мрія, мета, бажання і підсумковий результат». Спортсмен переконаний, якщо людина визначила ціль та мету у житті й має бажання, коли прийде час, вона обов’язково досягне успіху. І не важливо у якій сфері працюватиме: мистецтві, спорті, музиці чи танцях – головне розкрити СВОЇ таланти і реалізувати СВОЄ призначення.

 


 

ПРОЄКТ З МЕНТАЛЬНОГО ЗДОРОВ'Я ПІДЛІТКІВ

«ДОПОМОЖИ СОБІ: ЖИТТЄСТІЙКІСТЬ В УМОВАХ ВІЙНИ»

 

12 березня спільно з партнерами – Фондом Ігоря Палиці «Тільки разом», Технічним фаховим коледжом Луцького національного технічного університету та Спортивним клубом Козацьких бойових мистецтв «Герць» провели завершальний етап проєкту з ментального здоровя.Учасники проєкту у дружній атмосфері ділилися враженнями від занять, отримали сертифікати та привітання від тренерів.

У проєкті «Допоможи собі: життєстійкість в умовах війни» взяли участь члени Учнівського парламенту міста Луцьк. Протягом 10-ти академічних годин навчання та практичних занять 40 старшокласників працювали над розвитком навичок резильєнтності, емоційного відновлення за допомогою акторських технік, практикували фізичне та духовне здоров'я, проходили арт-терапію в роботі з емоціями. З учасниками працювали тренери Людмила Мельник, Наталія Журавльова та Роман Ковальчук.

 

Заходи були організовані за підтримки Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом».

 


  

    ДО 210-РІЧЧЯ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ

ТАРАСА ШЕВЧЕНКА

З нагоди 210-річчя від дня народження Тараса Шевченка у бібліотеці відбулося чимало цікавих інтелектуально-освітніх заходів.

01 та 04 березня учні Комунального закладу загальної середньої освіти «Луцький ліцей № 4 імені Модеста Левицького Луцької міської ради», студенти Волинського фахового коледжу НУХТ та Технічного фахового коледжу ЛНТУ зустрічалися із шевченкознавцем Русланом Теліпським – шевченкознавцем, дослідником монументальної спадщини, громадським діячем, волонтером, мандрівником, фотографом. Руслан об’їздив усю Україну й побував у понад 60 країнах світу. Подорожував передусім задля поширення Шевченкової монументальної спадщини: за 20 років свого покликання віднайшов і зафіксував на камеру понад 1750 пам’ятників Кобзареві у 35 країнах на п’яти континентах.

Слухачі активно задавали запитання: про кількість пам’ятників в Україні, про те, скількома мовами він володіє і чи допомагають вони йому у подорожах, про життя та творчість Великого Кобзаря...

Руслан Теліпський з радістю спілкувався з молоддю, показував слайди власних надбань, із захопленням розповідав про патріотичний «Тарасів дороговказ» – піше поломництво до Чернечої Гори. Він закликав кожного українця бодай раз у житті відвідати могилу Кобзаря й бачить майбутнє країни в духовній згуртованості навколо Шевченка та його заповіту.

Присутні послухали солоспіви на вірші Тараса Шевченка у виконанні учнів Луцької музичної школи № 1 імені Фридерика Шопена Анастасії Босак, Анастасії Гелети, Тамари Северин (викладача Ірина Котлицька, партія фортепіано Тетяна Кравчук). Активні учасники отримали у подарунок поштівки із Монументальною Шевченкіаною Руслана Тліпського.

06 березня Тараса Григоровича вшанували у формі гри – мозкоборця «Шевченко молодий. Шевченко завжди молодий». У грі взяли участь студентки Луцького педагогічного коледжу із проректором з науково-педагогічної роботи та міжнародної співпраці Ольгою Фаст. «Кобзарики» та «Чорнобриві» – таку назву для своїх команд обрали дівчата. З невеличким відривом перемогли «Чорнобриві», але у програші не залишився ніхто. Головне, всі отримали нові знання та шквал емоцій. Було багато цікавої інформації, а ще, звісно, музики та пісень, без яких жодне свято не відбувається.

07 та 11 березня учні Рованцівського ліцею Боратинської сільської ради та Комунального закладу загальної середньої освіти «Луцький ліцей № 1 Луцької міської ради» змогли застосувати свої знання, отримані на уроках, виявити швидкість, кмітливість та логічне мислення під час проведення квізів «Тарасовими стежками». Переможці та найактивніші учасники отримали невеличкі подарунки від бібліотекарів. А ще школярі побували на  пізнавальних екскурсіях відділами бібліотеки.

14 березня на інтелектуально-пізнавальну гру «КобзарКвест» завітали учні Комунального закладу загальної середньої освіти «Луцький ліцей № 24 Луцької міської ради».

На заходах учасники розповідали вірші, відповідали на питання про життя та творчість Тараса Шевченка, раділи власним знанням, прагнули дедалі більше дізнатися про життя та творчість нашого славетного Кобзаря.

Головним імперативом усіх активностей з нагоди 210-річчя від дня народження Тараса Шевченка стали слова поета:

Свою Україну любіть.

Любіть її… во врем’я люте,

В останню, тяжкую мінуту

За неї господа моліть.


 

БЛАГОДІЙНІ ЧИТАННЯ «ВІРШІВ З БІЙНИЦІ» МАКСИМА КРИВЦОВА

 

07 березня у громадському просторі Хабу Мераба бібліотеки відбулися благодійні читання «Віршів з бійниці» Максима Кривцова.

Поет Максим Кривцов народився у Рівному, пішов на війну добровольцем у 2014 році. Згодом працював у Центрі реабілітації та реадаптації учасників АТО та ООС і Veteran Hub. Після повномасштабного вторгнення росіян у 2022-му повернувся на фронт. «Далі» – позивний автора. 7 січня 2024 року стало відомо про загибель Максима. Він трохи не дожив до 34 років…

Із анотації до книги «Вірші з бійниці», яка побачила світ у видавництві «Наш формат»: «Прочитайте ці вірші. Побудьте поруч. Зіпріться на обвалену стіну. Подихайте сирістю й порохом. Послухайте, як співають птахи на початку весни і працює ворожа техніка на дванадцяту годину. А тоді підійдіть до бійниці – й дивіться.

Як курява ковтає будинки. Як рвуться сталеві нитки снарядів. Як стираються вулиці, наче коректором. Як пострибунчик сонця падає додолу. Як вигинається трава після того, як по ній пройшла група піхотинців. Як дідусь тягне велосипед і зникає в тумані. Мусимо побачити дерева і гори, сніги і ріки, любов. І дихати, бо це сьогодні розкіш.

Покажіть собі себе. Те, скільки цукру ви кидаєте собі в чай. Як смажите картоплю. Як жмуритесь від сонця. Як високо закачуєте шкарпетки. Чи зіжмакуєте паперовий стаканчик перед тим, як кинути його до смітника. Ця бійниця широка. І вона – лише ваша. Варто тільки зазирнути».

Модераторка та ініціаторка заходу Богдана Фрадинська зауважила: «Сонце повинно світити Далі. Давайте будемо дзеркальцями, у яких воно відбивається».

Вірші поета-воїна читали усі бажаючі: студенти 2 курсу спеціалізації «Видовищно-театралізовані заходи» Волинського коледжу культури і мистецтва імені І. Ф. Стравінського Дарина Богдан, Дарина Логвинюк та Надія Пасічник, т. в. о. директора бібліотеки Алла Єфремова, Андрій Карпович та практично усі присутні.

Особливими хвилюючими виявилися спогади про поета Олени Звєрєвої. 

А ще були: вільне спілкування, творча атмосфера, жива музика, донати та розіграш книг, чіпси та кола… Тобто все, що за життя полюбляв поет-воїн Максима Кривцов. 


БІБЛІОРАНДЕВУ З УКРАЇНСЬКИМИ ПИСЬМЕННИКАМИ

 

5 березня у Хабі Мераба бібліотеки відбулася зустріч із трьома відомими українськими письменниками. До бібліотеки завітали Олександр Красовицький – письменник та видавець, засновник та генеральний директор видавництва «Фоліо», Надія Гуменюк – поетеса, прозаїкиня, публіцистка, членкиня Національної спілки письменників України, заслужена журналістка України, лауреатка премії Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки та інших літературних премій, та Володимир Лис – прозаїк, драматург, журналіст, якого називають народним письменником, переможець Коронації слова і Гранд-Коронації, інших літературних конкурсів, автор численних романів, повістей, радіоп’єс і п’єс для театру, новел і есеїв.

На зустріч, яку модерувала завідувачка відділу краєзнавства Любов Фрадинська, завітало чимало прихильників творчості письменників. Присутнім було цікаво почути про що будуть наступні книги, які є у планах, як авторів, так і видавця.

Письменники розповіли про історії створення своїх творів, сюжети яких, безперечно, є захопливими. Тому не дивно, що після завершення імпрези чимало присутніх придбали книги, отримали автографи. 

Автори подарували бібліотеці книги з присвятами. Отож, вони чекають своїх читачів… 


ПРЕЗЕНТАЦІЯ КНИГИ НАТАЛІЇ ЧАЙКОВСЬКОЇ «МОВЧАЗНА ЗГОДА»

 

02 березня у бібліотеці відбулася презентація книги Наталії Чайковської «Мовчазна згода», яка була видана київським видавництвом «Нора-Друк» у 2024 році. Книга отримала спеціальну відзнаку «Вибір видавців» Міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова». Головні героїні роману, заснованого на реальних подіях, Клара й Ольга працюють медсестрами у психіатричній лікарні. Коли Київ окупували німецькі війська, перед жінками постає питання: кинути напризволяще своїх пацієнтів і піти, чи виконувати накази окупаційної влади, але намагатися хоч когось урятувати? Авторка не робить однозначних висновків, залишаючи їх на розсуд читача. Спираючись на архівні матеріали і свідчення очевидців, Наталія Чайковська намагалася відтворити атмосферу, в якій жили люди під час німецької окупації, віддала шану жертвам злочину, скоєному нацистами в Горіховій діброві, та в притаманній їй манері протиставила людяність і надію абсолютному злу.

Модераторка заходу, донька письменниці Катерина Чайковська, розповіла про досягнення, нагороди авторки та запросила усіх присутніх до обговорення нової книги. Найбільше запитань до авторки виникло, коли вона розповідала про письменницькі зустрічі у Німеччині та Австрії, де представляла свою книгу в іноземному перекладі.

Зі словами вдячності виступила т. в. о. директора бібліотеки Алла Єфремова. Вона підкреслила, що пані Наталія уже багато років є активною читачкою книгозбірні, активно веде читацький блог.

Усі бажаючі змогли придбати нову книгу, отримати автографи та сфотографуватися з письменницею. Ми також скористалися такою нагодою. 

Отож, приходьте, читайте «Мовчазну згоду» з автографом! 


Обласний конкурс коміксів

"Безпека в мережі: моя історія"

  

Після відправки роботи заповнити реєстраційну GOOGLE форму з підкріпленим фото коміксу https://docs.google.com/.../1q5V.../edit/ 


 

Додаткова інформація