Нові надходження

Шановні користувачі, зверніть увагу!

 

Друзі, рекомендуємо вам нашу новинку!  Для затишних зимових вечорів. З добрими, світлими історіями про Різдво і святого Миколая, про гарні вчинки, допомогу і чудеса… Історії торкаються самого серця! І передається вся казкова атмосфера! Після прочитання книги у вас залишиться відчуття ДИВА! А який якісний друк і оформлення!!! Ммм, пааахне… )  

821.161.2(477.82)’06-31

Г94

Гуменюк Н. П.

Плач пересмішниці : роман / Н. П. Гуменюк. – Харків : Кн. клуб "Клуб сімейн. дозвілля", 2021. – 256 с.

 

Переламні 1990-і. Юність Нори була сповнена випробувань: зрада батька, безробіття матері, оманливе кохання, бідність, пастка, в яку її заманили торгівці живим товаром. Розум та наполегливість допомогли Норі не просто вижити, але й прибрати до рук бізнес чоловікової родини і стати залізною Норою. А ще був прихований від усіх гріх. Роки мчали стрімголов, помилки минулого лишалися позаду. Але не зникали. Несподівана зустріч з атовцем Левком збурила в пам’яті Нори болючий спогад. Бо тоді, у боротьбі за найвигідніше місце під сонцем, жінка втратила щось значно важливіше... Що поєднує впливову бізнесвумен із простим хлопцем-атовцем? І чому Норі так боляче і водночас так хочеться зазирнути в його очі?..

 

821.161.2’06-31

А66

Андрухович Ю. І.

Коханці Юстиції : параістор. роман у 8-ми з половиною серіях / Ю. І. Андрухович. – Чернівці : Meridian Czernowitz, 2018. – 304 c.

 

«Коханці Юстиції» – паранормальний роман, у якому окремі життєписи з притаманною автору композиційно-стилістичною майстерністю об’єднуються в художню цілість і аж волають про восьми-з-половиною-серійну кінематографічну реалізацію. Родинно-побутові і політичні вбивства, зґвалтування і грабунки, розбещення малолітніх і загадкове відокремлення голови, ідейні зради і зради заради ідеї, закладені різним дияволам душі й не завжди справедливі, але часто жахливі покарання. Чого ще треба, щоб читач відчув себе благим і з насолодою усвідомив свою моральну перевагу над нещасними коханцями примхливої Юстиції? Та вже – за старою доброю традицією – й над автором, якому спало на думку увічнити таких пропащих істот.

 

821.161.2(477.82)’06-31

О-73

Осійчук О.

Абрикосова книгарня : роман / О. Осійчук. – Київ : Наш Формат, 2021. – 240 с. – Літ. псевдонім Фариняк Оршуля.

 

Марія Фариняк через злидні змушена віддати сина, дев’ятирічного Михайла на виховання родичам покійного чоловіка: вуйкові Стефану, власникові книгарні, та цьоці Касі, суворій жінці, яка не рада появі чужої дитини в домі. Так починається історія Міська Фариняка, хлопчика початку ХХ століття, яка дивним чином переплітається з історією Михайла Фариняка, чоловіка початку ХХІ століття.

 

821.111’06-31=161.2

Г29

Гейвуд С.

Кактус / С. Гейвуд ; з англ. пер. О. Михельсон. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2021. – 424 с.

 

Роман «Кактус» – історія жінки-колючки, якій необхідно тримати все під контролем. С’юзен Ґрін стримана й нетовариська (не надто приємна жінка, якщо чесно). Їй просто не до вподоби надмірна чутливість та емоційність. Сюрпризи? Ні-ні, сюрпризи С’юзен ні до чого. Найкраща подруга чи кохання всього життя? З цим теж не до неї. Усі ці соціальні зв’язки – такі часо- й енергозатратні… Хіба воно того варте?

Але все не так просто. Незапланована вагітність у 45 від партнера по сексу, раптова смерть матері, дуже дивний заповіт, ще й брат, з яким стосунки не склалися з дитинства і який постійно псує життя… Плани С’юзен руйнуються зі швидкістю світла.

Від чого ж вона себе захищає, контролюючи все на світі? Невже кожна колючка цього кактуса, яким стала С’юзен, проростає з її дитинства? І взагалі, вміють ті «кактуси» цвісти чи ні?

 

821.111’06-31=161.2

Л78

Лорі Г.

Торговець зброєю / Г. Лорі ; [пер. з англ. Ю. Костюк]. – Харків : Vivat, 2020. – 352 с. – (Серія "Художня література"). – Назва ориг.: The Gun Seller / Hugh Laurie.

 

 

Томас Ланг, капітан Шотландської гвардії у відставці, перебивається в Лондоні сякою-такою тимчасовою охоронною роботою. Та одного дня в Амстердамі йому пропонують «справжню» роботу – вбити бізнесмена Александра Вулфа. Відмовившись від пропозиції, колишній офіцер вирішує попередити бізнесмена про небезпеку. Несподіване знайомство з чарівною дочкою Вулфа Сарою – це лише початок заплутаної історії, у якій Лангом зацікавиться британське міністерство оборони й ЦРУ США…

 821.161.2’06-31

Ф48

Фіалко Н. І.

Колискова для Софії : роман / Н. І. Фіалко. – Харків : Кн. клуб "Клуб сімейн. дозвілля", 2021. – 400 с.

Діана, Тамара і Наталя, вирвавшись із провінції, приїжджають до Києва. Для кожної це шанс вибороти щасливе життя без поневірянь і скрути. Знайомство із солідним агентом клініки сурогатного материнства Жорою обіцяє світлі перспективи і майбутнє мрії. Наталя закохується в Жору, не підозрюючи про справжні наміри чоловіка. Тамара виношує дітей для українських родин, поки її мати не долучається до такого «легкого» заробітку. А Діана стає сурогатною матір’ю для пари американців. Народивши, вона допомагає транспортувати двійнят Андре і Софі на інший континент, проте її кидають у чужому аеропорту без грошей і документів. Діана мусить боротися за виживання й повернути те найдорожче, чим хотіла легковажно заплатити за фальшиве щастя, – своїх дітей

 

821.161.2’06-31

Р64

    Роздобудько І.

    Фаріде : роман-апокриф / І. Роздобудько. – Київ : Нора-Друк, 2021. – 232 с.

 

Той, хто врятував одне людське життя, – врятував цілий світ.

Про це не знає дівчинка, що живе в маленькому кримському cелищі. Проте під час Другої світової війни вона рятує єврейських дітей від неминучої смерті. А на цілу епоху пізніше її, вже стару жінку, розшукали 80 врятованих нею дорослих людей. І вона стала праведницею світу — забутою, закатованою як нацистами, так і радянським режимом. Це – факт.

Все інше – апокриф, вигадка автора. Узагальнена і суб’єктивна. Як узагальненими і дещо фантасмагоричними є і Селище, і всі його мешканці, переплетені між собою, мов виноградні лози.

 

821.161.2’06-31

С53

Сняданко Н. В.

    Перше слідство імператриці / Н. В. Сняданко. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2021. – 272 с.

Рідкісну скрипку, на якій грав ще Моцарт, зазвичай за кордон не вивозять. Виняток було зроблено для фестивалю у Львові, але ніхто навіть не припускав, що це стане важливою ланкою у цілому ланцюжку моторошних подій. Несподівано для всіх і самої себе легендарна австрійська імператриця Сіссі успішно розслідує не лише таємничий замах на власного чоловіка, а і цілий ряд інших загадок.

Новий роман Наталки Сняданко за документальними матеріалами життя і пригод імператорської родини занурює читача в карколомну детективну історію з політичним підтекстом. Додаткової інтриги цій історії надає двоплановість сюжетної розповіді, завдяки якій події середини ХІХ століття несподівано гостро відлунюють у Львові початку третього тисячоліття.

 

821.161.2’06-31

К29

Каторож Я.

Батьківщина : [роман] : трилогія "Палімпсест". Кн. З / Я. Каторож. - Київ : КМ-БУКС, 2020. - 592 с.

 Третя і заключна частина трилогії «Палімпсест». Цю книгу, як і попередні «Стожар» та «Альянс», письменниця проілюструвала сама.

Роман «Батьківщина» є фіналом великої історії, що відбулася у світі, де упродовж століть право на життя визначалося походженням і силою, а холодні розум та зброя були значно вигіднішими союзниками, ніж людяність та любов. У світі, де одного дня раптово з’явилась молода Стожар і принесла можливість обирати: а куди ж прямувати тепер – у напрямку, який тисячоліттями визначала жорстока імперія, чи туди, де жодні умовності не матимуть сенсу. Додому. Хай навіть шляхом складнішим за усі, які раніше пролягали світом Патрії й Циркути. Хай навіть дім цей виявиться на одній землі і буде однією Батьківщиною для стількох теперішніх (чи колишніх) ворогів. Хай навіть дім цей ще потрібно здобути.

Події «Батьківщини» обіцяють бути карколомними і масштабними, але однаково в їхньому центрі залишатимуться звичайні люди й те, який вони робитимуть вибір. Не завжди правильний і не завжди легкий – і цього разу Анні з Ханною та іншим героям буде ще складніше не збитися на мавці, ніж зазвичай. І не лише тому, що страшно не дійти до фіналу або спинитися на півдорозі. Страшно ще це не завжди розуміти, поруч із ким ти йдеш, і чи справді найбільшою загрозою залишаються вороги зовнішні.

 

Стрелекі Дж.

С84

Повернення до кафе на краю світу / Д. Стрелекі ; [пер. з англ. М. Пухлій]. – Харків : Vivat, 2021. – 304 с. – (Серія "Художня література"). – Назва ориг.: Return to the Why Cafe / John Strelecky.

 Життя Джона назавжди змінилося після того, як він заблукав і потрапив у маленьке затишне кафе «Чому ви тут?». Чоловік провів там усю ніч і полишив це місце з новим поглядом на сенс буття загалом і на своє життя зокрема. Джон дуже здивувався, коли десятьма роками пізніше знову опинився в цьому кафе. От тільки цього разу в меню були три нові запитання. І відповісти на них уже мала Джессіка – випадкова відвідувачка, яка втратила життєвий орієнтир. Час, проведений у кафе, надихає Джона і Джессіку заглибитись у себе, звіритись зі своїми цінностями й жити справжнім та насиченим життям. Події, описані в цій книжці, повертають читачів у те місце, де завжди є смачна їжа і де ставлять запитання, які спонукають замислитися про найважливіше. Тож улаштовуйтеся зручніше й насолоджуйтеся поверненням до кафе на краю світу.

 

821.111(73)’06-31=161.2

Д41

    Джіо С.

    Бунгало / С. Джіо. – Харків : Vivat, 2021. – 256 с. – (Художня література). – Назва ориг.: The Bungalow / Saran Jio.

 

1942 рік. Доля Енн Келловей уже чітко окреслена – вона заручена з Джерардом Ґодфрі й упевнена, що буде щасливою. Але за кілька тижнів до весілля Енн вирішує разом зі своєю подругою дитинства Кітті піти на фронт медсестрою. Там, на Бора-Бора, вона зустрічає солдата Вестрі Ґріна, і їхня дружба переростає в справжнє кохання. У покинутому бунгало, де колись творив один знаний митець і яке тубільці вважали за прокляте місце, закохані створюють власний маленький світ посеред кривавих баталій. Війна закінчиться, і цим двом доведеться повернутися до колишнього життя й зробити вибір – якщо їм ніщо не завадить бути разом. Через багато років уже бабусі Енн надходить лист від незнайомки, який повертає її в ті часи. Та чи матиме ця історія щасливий кінець?

159.923.2:17.024.4](0.062)

К56

Кові Д.

Пасткологія: 7 хитрощів для досягнення успіху в житті / Д. Кові ; [пер. з англ. Л. Гребенюк]. – Харків : Vivat, 2020. – 224 с. – (Серія «Саморозвиток»).

«Пасткологія» – цінний практичний посібник із подолання семи перешкод, з якими люди стикаються щодня. Тут ви знайдете перевірені часом поради та розповідь про особистий досвід авторів щодо шлюбних стосунків, фінансів, кар’єри й навчання.

Прониклива і легка, ця книжка не містить беззмістовних настанов. Натомість ці життєві уроки – потужний заклик до дії для всіх, хто повсякчас втрапляє в пастки. Ви дізнаєтесь, як знаходити прості рішення у складних обставинах, і щонайголовніше – навчитесь більше ніколи не втрапляти в пастки. А ще – допоможете близьким, про яких дбаєте, вчиняти так само.

 

821.161.2’06-31

К59

Кокотюха А. А.

Життя на карту : [роман] / А. А. Кокотюха. – Харків : Кн. клуб «Клуб сімейн. Дозвілля», 2021. – 304 с. – (Київська сищиця ; кн. 1).

Чи може жінка щось тямити у слідстві? На початку ХХ століття мало хто відповів би ствердно. Тому ніхто не хотів слухати молоду вдову Анну Вольську. Поліція була певна: смерть Івана Вольського – нещасний випадок. Та Анна знала: це вбивство. Іван саме розслідував серію загадкових самогубств, але хтось намагався прикрити справу і знищити свідків. Анна вирішує продовжити розслідування чоловіка. На її боці – віддана покоївка Христина, авантюристка Роза і репортер Гліб Коваленко. Проти неї – таємна спільнота вбивць і продажні поліцейські чиновники. Анна виявляє картярський клуб, де гравці ставлять на кін власні життя, а отже, впритул наближається до викриття таємного товариства убивць. Однак раптом виявляється: сліди ведуть у протилежний бік...

 

821.161.2’06-31

Т16

Талан С.

Просто гра : [роман] / С. Талан. – Харків : Кн. клуб «Клуб сімейн. Дозвілля», 2021. – 288 с.

Надворі кінець 90-х. Ілля – простий автослюсар. Що він міг дати доньці заможного підприємця? Кохання? Звучить романтично, але без фінансового підґрунтя ця казка швидко скінчиться. Щоб розпочати свою справу, Ілля наважується попросити грошей у кримінального авторитета на прізвисько Латиш. Але «ділова угода» завершується кримінальними розбірками. До гри несподівано долучається Марго, дружина Латиша. Вона рятує хлопця, тікаючи разом із ним. Шляху назад немає. Там лишилося все, чим жив Ілля: його кохана та їхня ненароджена дитина. Тепер він – утікач. Але Ілля не сам. Він відчуває, як без бою віддає своє серце Марго, закохуючись у цю небезпечно привабливу жінку. Ілля гадає, що Марго врятувала його. Але навіщо – знає лише вона...

 

821.131.1’06-31=161.2

Ф43

Ферранте Е.

Історія втечі та повернення : третя кн. неаполіт. циклу : роман / Е. Ферранте ; [пер. з італ. М. Прокопович]. – Харків : Кн. клуб «Клуб сімейн. Дозвілля», 2021. – 448 с.

Світ змінюється – той, що довкола, і твій власний. Колись Ліла на заздрість усім зіграла пишне весілля й оселилася в розкішній квартирі. Тепер вона з сином мешкає в злиденній новобудові і працює на ковбасній фабриці. Колись Елена кинула виклик суспільству й поїхала геть з Неаполя. Тепер вона – успішна письменниця, готується вийти заміж за професора з поважної родини. Дві молоді жінки, подруги дитинства, урешті опинилися у різних світах. Вони не бачитимуться роками, живучи тільки спогадами та короткими телефонними розмовами. Але відстань і час не здатні зруйнувати їхню близькість.

 

821.133.1’06-31=161.2

Л36

Леві М.

Закоханий привид : роман / М. Леві ; [пер. з фр. К. Пітик]. – Харків : Кн. клуб «Клуб сімейн. Дозвілля», 2021. – 288 с.

 Можливо, ви вважатимете мене божевільним, однак покійний батько розмовляє зі мною. Я бачу його привид, і це не галюцинації. Усе ще не вірите? Я теж гадав, що з’їхав з глузду. Батьків привид з’явився з дивним проханням: допомогти йому віднайти спокій по той бік життя. Для цього я маю викрасти прах його коханої Камілли, яку навіть не знаю, щоб поєднати їх назавжди.

Виявляється, навіть там, де вже немає нічого, залишається місце для любові. І це дуже романтично, але на все це я маю лише три дні. І місію, що здається цілком нездійсненною.

 

316.36;364.64

Г74

Ґоттман Дж. М.

Сім принципів щасливого шлюбу = The seven principles for waking marriage work / Д. М. Ґоттман ; [пер. з англ. О. Голуб]. – Харків : Vivat, 2021. – 336 c. – (Серія «Саморозвиток»)

Джон Ґоттман здійснив революцію в аналізі й прогнозуванні шлюбу, у межах експерименту спостерігаючи за звичками подружніх пар. Він окреслив сім принципів, які допоможуть проаналізувати й зміцнити стосунки під час кризи. Автор пропонує: зміцнювати дружбу, яка лежить в основі будь-якого шлюбу; посилювати власні «мапи кохання»; зберігати любов і захоплення партнером; повертатися обличчям до партнера, а не бігти геть; давати партнерові змогу керувати ситуацією; завжди знаходити вихід із ситуації; формувати спільне бачення. Результати одного з досліджень свідчать, що 63 відсотки чоловіків і жінок, які прочитали «Сім принципів щасливого шлюбу», визнали: завдяки цим рекомендаціям їхній шлюб змінився на краще.

 

 

821.133.1’06-31-93=161.2

В46

Вільнуазі С.

Блог чи життя? : [роман] / С. Вільнуазі ; [пер. з фр. О. І. Гайдабура]. – Харків : Ранок, 2021. – 208 с.

П’ятнадцятирічна дівчина Лея Мюллер мешкає у провінційному містечку Франції. Вона захоплюється високою модою і створює власний модний блоґ… Але своє життя Лея вважає надто нудним і непривабливим, тож вона «позичає» зіркове життя однієї модної блоґерки і дописує під ніком Шайна. Модні покази, відомі бренди, захопливі подорожі, вишуканий одяг – мрія, а не життя.

 

 

 

821.111(73)’06-31-93:741]=161.2

К41

Кінні Д.

Щоденник слабака. Усе по-старому : [роман у мал.] / Д. Кінні ; [пер. з англ. М. Пухлій]. – Київ : КМ-БУКС, 2021. – 224 с.

«Щоденник слабака» – серія-бестселер в Україні!
Продано більше 100 000 примірників книг українською мовою!
За старих часів життя було кращим. Чи ні? Це запитання постає перед Ґреґом Гефлі, коли його містечко на вихідні добровільно відмовляється від електрики та електроніки. Сучасне життя має свої переваги, і Ґреґ схиляється до думки, що старомодний світ – не для нього. А тим часом у родині Гефлі й поза нею наростає напруження. Чи зуміє Ґреґ пережити скрутні для нього часи? Чи цьому хлопчині все ж надто важко жити «по-старому»?

 

821.134.2’06-31=161.2

С21

Сафон К. Р.

Володар туману : роман / К. Р. Сафон ; пер. з ісп. С. Борщевського. – 2-ге вид. – Харків : Кн. клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2021. – 192 с.

Родина тринадцятирічного Макса переїздить до тихого прибережного містечка. Та з першого ж дня хлопець відчуває щось дивне. Ці старовинні будівлі та химерні вулички – наче живі. І ці скульптури – здалося, чи вони ворушаться? Стрілки годинників тут інколи починають рухатися у зворотному напрямку. А під час буревію з морського дна підіймаються затонулі кораблі. Загадкою оповита історія колишнього господаря будинку, де оселилася родина Макса. Та ось дивний доглядач маяка розповідає легенду про безжалісного й могутнього Володаря Туману, який століттями панував у цих краях. А тепер він повернувся, щоб зібрати борги минулого…

 

821.111’06-31=161.2

М14

Майклідіс А.

Мовчазна пацієнтка : [роман] / А. Майклідіс ; [пер. з англ. Ю. Підгорної]. – Харків : Кн. клуб «Клуб Cімейного Дозвілля», 2021. – 288 c.

Життя Алісії Беренсон ідеальне. Успішна художниця та щаслива дружина, вона мешкає у великому будинку в найкращому районі Лондона.

Аж поки одного вечора не всаджує п’ять куль в обличчя свого чоловіка. Жодного пояснення, жодного виправдання – протягом наступних шести років Алісія не вимовить ані слова. Психотерапевт Тео Фабер переконаний,що зможе розкрити таємницю злочину й вилікувати Алісію. Та причини її мовчання заховані куди глибше, ніж він гадав. І якщо вона заговорить – чи захоче лікар почути правду?

 

    

 

821.161.1(477)’06-3-94=161.2

С31

    Сенцов О.

    Другу також варто придбати : [роман] / О. Сенцов ; пер. з рос. С. Осока. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2020. – 560 с.

Джим Гаррісон, головний герой книжки, господар дому, сидить у вбиральні й гортає майже «підпільні» журнальчики, його дружина – готує сніданок... Це мав бути звичайний день звичайних людей, та зненацька у місто розпочинається вторгнення: з глибин космосу, небайдужого до долі людської цивілізації, прилетів... рай. А хто ж не мріє про щасливий контакт із позаземним розумом і не вірить, що вищий інтелект – однозначно добрий? Навіть якщо його представники схожі на ящірок і прагнуть навернути землян – заради їхнього ж спасіння – до природного життя, а їхні методи щодалі більше нагадують «аборигенам» найстрашніші моменти земної історії...

821.111(417)’06-31=161.2

Р86

    Руні С.

    Нормальні люди : [роман] / С. Руні ; пер. з англ. А. Коник. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2020. – 312 с.

У школі Маріанна з Коннеллом вдають, наче не знають одне одного. Він – популярний та улюблений усіма, вона – самотня дивачка, з якої відкрито насміхаються. Однак між ними виникає дивовижний зв’язок, який вони вирішують тримати в таємниці і який відтоді назавжди змінює їхні життя. Пізніше, у дублінському коледжі, Маріанна впевнено вписується у тамтешнє товариство, а Коннелл незграбно шукає своє місце серед столичної богеми.

За роки навчання вони постійно кружляють одне довкола одного, то віддаляються, то зближуються, але все одно між ними лишається щось, що неймовірним чином притягує їх одне до одного. Поміж іншими стосунками, Маріанниним потягом до саморуйнування, Коннелловою депресією вони випробовують, як далеко можуть зайти у своєму прагненні бути просто собі нормальними людьми і врешті – несподівано врятувати одне одного.

821.111(94)’06-31=161.2

С37

    Сімсіон Г.

    Ефект Розі : [роман] / Г. Сімсіон ; [пер. з англ. Я. Лимор]. – Харків : Vivat, 2020. – 352 c.

Дон Тіллман – успішний учений-генетик, який завжди дослухався до логіки й уникав будь-яких несподіванок. Навіть у пошуках супутниці життя він застосовував науковий підхід із чіткими вимогами, аж поки не зустрів примхливу й спонтанну Розі Джармен. Тепер Дон і Розі – щасливе подружжя, що мешкає в НьюЙорку. І все було добре, доки його кохана не повідомила, що вагітна. Учений і гадки не має, що таке батьківство, а коли досліджує це питання – втрапляє у халепу із законом, яку приховує від дружини. На пару чекає багато випробувань і переживань, а також перевірка шлюбу на міцність, яка може докорінно змінити героїв.

821.133.1’06-31=161.2

Г94

    Гунель Л.

    Людина, що хотіла бути щасливою : [роман] / Л. Гунель ; [пер. з фр. Ю. Кузьменко]. – Харків : Кн. клуб "Клуб сімейн. дозвілля", 2020. – 208 с.

Жуліан почувався цілковито нещасним, хоча мав молодість та здоров’я. Незадоволений життям, молодик палко бажає віднайти щастя. Доля скеровує його до загубленого селища, що розташовано в самому серці балійських лісів. Там, подалі від гамірного світу, мешкає мудрий цілитель душ Самтьян. Йому відома істина, якої так прагне Жуліан. Це знання могло б змінити реальність та мільйони життів, обернути нещасних на щасливців. Але його так легко не отримаєш, не купиш і не забереш силою. Бо справжнє щастя можна лише збагнути…

Книга французького письменника Лорана Гунеля стала всесвітнім бестселером і була перекладена більш ніж двадцятьма мовами світу.

821.161.2’06-31-93

М34

    Матолінець Н.

    Керамічні серця / Н. Матолінець. – Харків : Vivat, 2020. – 592 с.

Їхня зустріч випадкова. Канре – служка без надзвичайних вмінь, Жаррак – спадкоємець одного з наймогутніших родів чаротворців. Країною шириться смертельна хвороба, із південного кордону погрожують війною, на півночі снують змови – і саме на тлі цього їхні долі переплетуться. Цей роман – сповнена магії історія, яка розгортається на тлі епохи раннього модерну. Але на перше місце тут стає людяність, яка дається героям важкою ціною. Чи повстануть вони проти жорстокої соціальної нерівності, адже у Франі пригноблюють усіх, хто не володіє чаром? Ризикнуть вступити у битву з часом чи вимушені будуть йому підкоритися?

 

821.161.2’06-31

Г56

Данило Кажанівський продав душу дияволу. Скільки дівочих душ він занапастив! Коли одна дівчина наклала на себе руки, козак Ілько Косозуб зібрав людей для помсти, і Данила спалили.

Минуло майже сто років. У Миргороді планує весілля Роман Кажанівський, його наречена Ліза мала б радіти… якби не цей холод між ними. Натомість вона все частіше думає про Ярослава, кузена Романа та господаря маєтку «Гніздо Кажана». Чорні язики кажуть, що він ще гірший від свого предка. Та її нестримно тягне до нього. Між ними – прірва і гострі уламки минулого. Аби не втратити Лізу, Роман розповідає, що Ярослав – справжнє чудовисько. Та поступово Ліза усвідомлює, що справжній монстр не завжди той, що з чорними крилами…

 

 

 

 

821.161.2’06-31

Р64

У ранньому дитинстві вона намалювала на стіні двері й несподівано… увійшла в них, уявивши собі вихід в іншу реальність. Відтоді життя багато разів намагалося зламати її: сповнена трагедійними подіями юність, загибель кращого друга, зрада, врешті – кар’єра і гроші… Та в найскладніші миті життя вона малювала на стіні двері й проживала ще одне коло реальності, яка не відступає від нас навіть у снах.

 

 

 

 

821.162.3’06-31=161.2

К91

Роман «Безсмертя» М. Кундери – маргінальне явище, своєрідний символ відбиття ймовірної свободи, що здатна об’єднати та відродити національне чеське мислення на космополітичному рівні. Мотив свободи виступає провідним складником роману, що підводить до проблеми відчуття цієї категорії в галузях мистецтва, творчості, побуту, індивіда, нації, історії, політики, героя і допомагає краще зрозуміти поетикальні явища сучасного літературного процесу. Поетика «Безсмертя» утворює синтез уяви й рефлексії, який ґрунтується на аналізі об’єктів і явищ. Письменницькому «аналізові» іноді надається документальний характер, який сприяє діалогу автора з наукою, історією, живописом та літературою минулого. Мотив свободи проходить у романі через загальну поетикальну спрямованість, що поєднує різнопланових персонажів, де сучасність перетинається з минулим, творчий задум з історичними фактами, художні образи з реальними особистостями.

 

159.922.6(0.062)

Д40

Існує міф, що юнакам і дівчатам, яким минуло двадцять, бракує тямущості, щоб цікавитись інформацією, здатною змінити життя. І міф про те, буцімто тридцять – це нові двадцять і зробити щось у пізнішому віці означає зробити це краще. Натомість Меґ Джей довела факт, що 80 % доленосних подій відбуваються в житті людини до 35 років. Дві третини зростання рівня зарплатні припадає на перші десять років кар’єри. До тридцяти років понад половина людей одружуються, зустрічаються або живуть разом із майбутніми чоловіками чи дружинами. Характер найістотніше змінюється в період від двадцяти до тридцяти років – не до і не після. До тридцяти років мозок людини завершує свій розвиток. І що тепер робити з цією інформацією? Саме час дізнатися, як не змарнувати можливості «вирішального десятиріччя»!

 

 

005.4:334.722.1

Х41

Легенду про те, як у Гарвардському гуртожитку вундеркінд Марк Цукерберґ придумав новий спосіб зв’язатися з друзями, знають усі. Але це був тільки початок. Facebook пройшов довгий шлях, перш ніж стати однією з найдорожчих компаній світу, що змінила правила гри цілої галузі. Майк Хеффлінґер був серед топ-менеджерів компанії, які стояли за цим перетворенням. За лаштунками Facebook він зблизька бачив її болючі падіння, помилки і воскресіння. У книжці він детально ділиться досвідом, який компанія винесла зі своїх рішень та їхніх наслідків.

 

 

 

32-028.31(084.1)

Ф90

Зміни в нашій державі викликають чимало запитань у найменших. «Політика для початківців» стане справжнім інформаційним довідником, який допоможе батькам пояснити дитині про такі непрості речі як: права людини, свободу слова, фемінізм, вибори та голосування.

 «Більшість батьків вважають тему політики досить складною для розуміння дитини. А коли дитина підростає, то не розуміє базових речей, які відбуваються у її країні. «Політика для початківців» допоможе відкрити дітям ці важкі, на перший погляд, визначення і терміни. Це посприяє поколінню обізнаної молоді, яка матиме повне розуміння того, у якій країні вона б хотіла жити та які кроки для цього має зробити», – розповідає Світлана Павелецька, співзасновниця видавництва #книголав.

Окрім пояснень та цікавих діалогів у книжці, «Політика для початківців» має окремий словник із найпоширенішими визначеннями. Книжка прийде в нагоді не лише для дітей, але і для  дорослих.

 821.161.2(477.82)’06–31

Л63

Лис В. С. Обітниця : роман / В. С. Лис. –Харків : Кн. клуб "Клуб сімейн. дозвілля", 2019. – 352 с.

Хтось дізнався про давній гріх старого Антона Личака, надіслав листа з єдиним реченням: «Час повертати борг» – і збурив його спокій. А в сусідки Ольги своя драма: її син закохується в дочку бізнесмена Єгора, і та відповідає взаємністю, – але юна пара не знає, що насправді вони брат і сестра. Повертається з колонії Богдан, засуджений за вбивство, якого не чинив. Його дружина обрала щастя з іншим, а донька й не підозрює, що в неї є тато. А ще поруч сестра дружини Віка і дивачка сусідка Алевтина, про яку в Старому місті ходять моторошні чутки…

Долі мешканців вулички з символічною назвою Обітниця переплітаються в тугий вузол, де свої драми і щемливі стосунки, давні й теперішні почуття. Кожен з них давав свою обітницю. Та чи кожен дотримався її крізь час?


821.161.2(477.82)’06–31

Г94

Гуменюк Н. П. Корона на одну ніч : роман / Н. П. Гуменюк. – Харків : Кн. клуб "Клуб сімейн. дозвілля", 2019. – 320 с.

Передвоєнна Польща. Неподалік від Варшави, на заміській віллі «Ванесса», відбувся конкурс краси. Увечері на ньому коронували переможницю, а вранці у готелі «Континенталь» її знайшли мертвою. В газетах – жодної згадки ні про загадкову смерть дівчини, ні про її тріумфальну перемогу. Хто й чому заблокував інформацію? І хто посягнув на юне життя? Заздрісна суперниця? Колишній наречений? Дефензива, яка дізналася, хто вона насправді – ця дивовижна красуня з маленького провінційного волинського містечка?..

Таємні товариства і неймовірні історії кохання, карколомні повороти долі батька Софії, спричинені війнами та революцією, пригоди його однофамільця й суперника – графа Неродова, розвідника, подвійного агента й міжнародного авантюриста.


821.161.2(477.82)’06–31

К96

Куява Ж. В. Говори, серце, не мовчи : роман / Ж. В. Куява. – Харків : Кн. клуб "Клуб сімейн. дозвілля", 2019. – 272 с.

Доля не була прихильною до Віри – ані краси, ані великої родини. Тільки надзвичайний редакторський хист, який допоміг знайти роботу й вижити в голодні дев’яності. Проте жіночого щастя Віра так і не пізнала. Жінка дістає роботу в престижній рекламній агенції та відразу розуміє: працівниці компанії – мовчазні рабині. Їхній начальник Іван Кавунчик – хтивий бабій. І якщо Віра не хоче втратити роботу, має прийняти його умови. Тут усі грають за його правилами. І секретарка Карина, і рекрутерка Олена, і двадцятирічна ейчарка Ксенія, яка мріє потрапити до ліжка начальника та яку він чомусь вперто ігнорує. Але ж коли всі мовчать, хтось має заговорити.

Ніякі жертви не варті спроб виправити минуле, адже безжальний світ завжди знайде спосіб примусити за них розплачуватися.


821.161.2’06–31

К38

Кідрук М. Доки світло не згасне назавжди : роман / М. Кідрук. – Харків : Кн. клуб "Клуб сімейн. дозвілля", 2019. – 304 с.

Сестри Рута й Індія, попри незвичні імена, проживають цілком буденні життя: Індія навчається на лікаря, Рута закінчує одинадцятий клас. Усе раптово змінюється, коли через нещасний випадок гине наречений Індії. Раніше близькі сестри віддаляються, звинувачуючи одна одну в тому, що сталося. І саме тоді, коли, здавалося б, із конфлікту вже не виплутатися, Рута виявляє, що здатна впливати на реальність у снах. Невдовзі в її сновидіннях з’являються химерні тіні, і що ближче вони підступають, то дужче мерхне світло довкола дівчини. За нестримним бажанням повернути колишнє життя Рута не помічає, як кожен наступний сон стає дедалі темнішим.


821.161.2’06–31

К59

Кокотюха А. А. Червоний. Без лінії фронту : роман / А. А. Кокотюха. – Харків : Кн. клуб "Клуб сімейн. дозвілля", 2019. – 320 с.

Це неймовірна історія! Повстанський командир Данило Червоний не пропав безвісти після зухвалої втечі з табору смерті. Вояк УПА вижив і переміг у нелюдських умовах вічної воркутинської мерзлоти. Щоб зрозуміти, як це йому вдалося, ми маємо повернутися на десять років назад і побачити Червоного юним ліцеїстом, який лише починає боротьбу за свободу. Його шлях по-своєму бачать та оцінюють друг юності Мирон, повстанка Марія, радянський диверсант і донька «ворога народу».


159.922.7:37.018.1

К12

Кавалло Р. Не програмуйте дитину: як наші слова впливають на долю дітей / Р. Кавалло, А. Панарезе. – Київ : Центр учб. літ., 2019. – 160 с.

Книга «Не програмуйте дитину» призначена батькам, які з усіх сил намагаються зробити як краще, але не розуміють, чому дитина не слухається, соромиться, постійно нервує або грубить, чому вона перетворилася на бунтівного, незадоволеного, втраченого підлітка і чому в дорослому житті вона ризикує залишитися нещасною людиною, не знайти себе. З цієї книги ви зрозумієте, що одна з причин цих складнощів може полягати в тому, що ви неусвідомлено самі налаштовуєте дитину на це. Наша книга призначена і тим батькам, які хочуть, щоб життя їхньої дитини склалося щасливіше, безтурботніше і легше, ніж у них.


159.962.7(0.062)

Г74

Ґоулман Д. Нове "Я" : вплив медитації на свідомість. тіло й мозок / Д. Ґоулман, Р. Девідсон ; пер. з англ. О. Асташова. – Київ : Наш формат, 2019. – 264 с.

Медитація дає нам не лише приємне відчуття спокою, а й допомагає сформувати нові риси, які залишаються з нами надовго. Однак вона оповита міфами, поверховими знаннями й упередженнями.

Науковий журналіст Деніел Ґоулман і нейронауковець Річард Девідсон багато років вивчали медитацію через призму науки, аналізуючи, який вплив може мати медитація не лише на психологічний стан, а й на фізіологію.

Книжка для всіх, хто цікавиться саморозвитком, практиками медитації, шукає способи боротьби зі стресом.

Автори показують, як тривала практика впливає на нашу свідомість і функції мозку, аналізуючи коли медитація працює, а коли – ні, і чи допоможе цей метод абсолютно всім.


37.091.53

К64

Кон А. Покарані нагородами : вади системи мотивації / А. Кон. – Харків : Кн. клуб "Клуб сімейн. дозвілля", 2019. – 384 с.

Виховний принцип «зробиш це – отримаєш те» більше не актуальний та не ефективний. Саме про це говорить Алфі Кон у цій книжці, ділячись власним досвідом. Нагорода та заохочення – це не стимул, а справжнісіньке покарання та маніпуляція. Автор перевертає усталені погляди на саму суть нагороди, зазначаючи, що це лише короткочасна мотивація. Неможливо досягти успіху у взаємодії, керівництві та вихованні, користуючись цим застарілим принципом. Книжка допоможе «вилікувати хворобу» неефективності стимулів, вона сповнена цікавих прикладів, життєвих історій та практичних порад.


821.161.2(477.82)’06-31

Л63

Лис. В. В’язні зеленої дачі : роман / В. Лис. – Харків : Кн. клуб «Клуб сімейн. дозвілля», 2019. – 272 с.

Як же не хотілося молодому економістові Юрку їхати в той невідомий Вербівськ! Та хіба можна відмовити самому Іванові Банчуку, першому секретареві тамтешнього райкому партії? Ще й це дивне попередження від незнайомки… Чому вона сказала, що там він потрапить до жорстокої банди? Пророцтво справдиться через роки, в незалежній Україні, коли вже солідний бізнесмен Юрій отримає анонімного листа із вимогою відновити сумнозвісну зелену дачу. Чоловік іще не здогадується, що невдовзі він, той-таки Банчук і лікарка Таїса, яка попереджала про небезпеку, перетворяться на в’язнів цього будинку. Бо у долі свої розрахунки і рахунки, за якими треба платити…


821.111’06-94+341

С31

Сендс, Ф. Східно-Західна вулиця : повернення до Львова / Ф. Сендс ; з англ. пер. П. Мигаль. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2017. – 652 с.

Коли відомий юрист-міжнародник Філіп Сендс отримав запрошення прочитати для студентів-юристів лекцію у Львові, то вирішив, що це також нагода відкрити місто свого дідуся, який не любив розповідати про минуле.

Чому Львів став точкою відліку сучасного міжнародного права? Який стосунок до цього мають найвидатніші юристи-міжнародники Лаутерпахт і Лемкін, чиї зусилля призвели до того, що терміни «злочини проти людяності» та «геноцид» включили до суду у Нюрнберзі? Вибудовуючи потужну подорож-медитацію, у якій на шляху пам’яті злочини й провини залишають шрами у поколіннях, з прогалинами, що завжди будуть таємницями інших, автор врешті знаходить й для себе несподівані відповіді на питання про свою сім’ю.

У цій книжці - спроба поговорити про минуле, в ній відчитаєте водночас історичну детективну історію, історію родини й законний трилер, у якому Філіп Сендс подорожує між минулим і сьогоденням, переплітаючи кілька історій в одне ціле.


21.161.2(477.82)’06-31

Г94

Гуменюк, Н. П. Вересові меди : роман / Н. П. Гуменюк. – Харків : Кн. клуб "Клуб сімейн. дозвілля", 2019. – 320 с.

Нічого не буває просто так, без задуму Божого. Як і неймовірна знахідка, що трапилася в родині волинських селян, - крихітне немовля, яке лежало просто неба посеред дороги… Подружжя не мало дітей, тому маленьку Богдану виховало як рідну - бо її сам Бог дав… На дворі - буремне ХХ століття. Дві світові війни, революція, репресії… Ніщо не обминуло маленьке українське селище Туричі. І красуні Богдані, яка мріє стати актрисою й ладна кинути все, щоб здійснити цю мрію, судився довгий і бурхливий шлях. У її житті буде все: щира дружба, кохання до нестями, втеча з-під вінця, в’язниця, війна, правда про своє таємниче народження й коротке, але пронизливе щастя… А ще - терпкий і солодкий смак вересового меду, що може бути не тільки цілющими ліками, а й грізною зброєю проти ворогів… 


821.161.2’06-3

Г85

Грищенко С. Винятки із правил : повісті, оповідання / С. Грищенко. – Київ : Академія, 2018. – 128 с.

Пробують багато, ризикуючи собою. Юність – пора вибору: яким бути і яким дозволити комусь бути з тобою. Хтось уперто продирається крізь складнощі до себе справжнього, а хтось утоптує себе в болото на узбіччях. Дві повісті й оповідання про дуже непрості долі. Про безоглядне кохання і гру в закоханість. Про жертовність і патологічну корисливість. Справжню жіночість, яка прокидається в юній душі, і незграбну стервозність фальшивих натурок. Про пацанячі блуди і чоловічі вчинки. Три історії про долі. Складні. Іноді – незбагненні. Про ідеали й ідолів. Про спроби зробити винятки правилом життя. І про голос вічності, що озивається як материнський інстинкт. Три історії про життя на грані. Про пошук сонця в темряві.


821.161.2’06-31-93

Г83

Гридін С. Дорослі зненацька : [повість : для ст. шк. віку] / С. Гридін. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2019. – 144 с.

Шістнадцятилітній Тимко звик бути самостійним. Попри те що інколи хлопцеві бракує тата, який пішов від них з мамою, коли Тимко був ще маленький, він намагається не закидати школу і знайти якийсь підробіток. Все змінюється, коли Тимко вперше закохується і втрачає голову. Тепер і йому, і його коханій — п’ятнадцятилітній Юлі — доводиться дуже швидко подорослішати і стати відповідальними за нове життя. А це геть непросто, коли сам ще майже дитина.

 


821.161.2’06-31

К78

Крамер Б. Пернач полковника Вухналя : кримін. роман / Б. Крамер. – Тернопіль : Навч. кн. - Богдан, 2018. – 304 с.

Згоріла хата коваля Бориса Циганчука. Пожежники виявляють у ній обгорілий труп. Виявляється, що це не коваль, а хтось інший. Майор поліції Артем Нагорняк, який береться за розслідування, встановлює, що Борис Циганчук на запрошення професора Вознесенського поїхав на виставку власних робіт у Париж. Хто ж тоді згорів у його хаті? І чому професор Вознесенський приховує своє істинне обличчя?..

По правді кажучи, Нагорняк ще й сам не звик до нової посади, до нового статусу, тож волів уникати офіціозу, ходив у простеньких костюмах. Пашка старанно готувала йому на кожен ранок білу со¬рочку та краватку, а він злився й міг натягти на себе перший-ліпший гольф під піджак та й хода наслужбу. Одного разу наткнувся на генерала Ґар଴улю з області, який не впізнав у ньому начальника поліції. «Що це за розхристаність? - побуряко¬віло начальницьке обличчя. – Шайка випадко¬вих!.. Понабирають невігласів!.. З вулиці!.. А працювати нікому!..» Генерал Ґараґуля – старий кадр, загартований, з собачою кров’ю у жилах, якої набрався за старої системи, соратник полковника Ковтуна, місцевого міліцейського князька, якого поперли зі служби за зв’язки з криміналом і бізне¬сом, словом, ще той пень із виряченими балухами. І то вже невиліковний діагноз, від якого не від-махнутися. Генерал проскочив уперед, у поліцію, на іміджі реформатора, якому не давали дороги. Нове й старе у поліції кусається, перегавкується й ще не відомо, чиє буде зверху.


821.161.2’06-31

Ф48

Фіалко Н. І. Холодний вітер перемін : [роман] / Н. І. Фіалко. – Тернопіль : Богдан, 2018. – 384 с.

У звичайній сім’ї три сестри торують шлях у майбутнє. Вибір старшої зупинився на мальовничому Тернополі, де швидкими темпами будували бавовняний комбінат і заманювали дівчат перспективою не тільки гідної праці, а й наданням безкоштовного житла. Після закінчення училища молодші сестри успішно влилися в новий колектив і про краще життя не мріяли. Старша обрала іншу спеціальність і вважала, що людина створена для щастя і не повинна всю себе віддавати роботі. Йдучи за покликом серця, допустила непоправну помилку, яка стала чорною міткою в долі…

Холодний вітер перемін, що, як заморозки, вразили усе живе, приніс українцям розрив економічних зв’язків і занепад багатьох підприємств-гігантів. Жертвами недолугої державної політики стали тисячі людей, які залишилися без житла і роботи… Роман насичений багатьма подіями, які старше покоління пережило, а молоде має про них знати. Героїні кохають, народжують дітей, розлучаються, шукають і знаходять сенс буття.

Твір динамічний і захоплюючий. Для широкого кола читачів.


821.161.2’06-3-93(082)

Щ29

Ще не в курсі, але... : прозобукет. – Київ : Академія, 2019. – 176 с.

Третій прозобукет «Ще не в курсі, але…» поєднує оповідання, різні за настроєм. Їхні герої ні на кого не подібні, та є між ними і спільне: вони відкривають життя по-справжньому.

  


821.113.5’06-31=161.2

Г70

Горст, Й. Л.

Код Катаріни : роман / Й. Л. Горст ; пер. з норвез. Н. Іваничук. – Київ : Нора-Друк, 2019. – 432 с.

Катаріна зникла безвісти 24 роки тому. Щороку в день її зникнення головний інспектор Вістінґ навідує її чоловіка, якому так і не зміг допомогти і який за ці роки став йому майже другом. Вістінґ переглядає «захололу» справу і досі намагається розгадати код, який залишила в записці перед своїм зникненням жінка. Але цього року щось має змінитися. Зникла ще одна жінка, і чоловік Катаріни може бути до цього причетний.

Вістінґ має його знайти і розвіяти свої підозри, або ж зіграти в смертельну гру.

Атмосферний, захопливий і напружений роман, справжній скандинавський нуар. 


75.071.1-055.2(100)(092)

К32

Квінн Б. Неймовірні. П’ятнадцять жінок, які творили мистецтво та історію / Б. Квінн ; пер. з англ. Р. Свято ; іл. Л. Конгдон. – Київ : ArtHuss, 2018. – 224 c.

Видавництво ArtHuss за участі друкарні huss випустили український переклад книжки відомої мистецтвознавиці Бріджит Квінн «Неймовірні. 15 жінок, які творили мистецтво та історію». Історично жінки майже не мали місця у великому мистецькому каноні. Зважаючи на поступове зростання ролі фемінізму в сучасній культурі, авторка «Неймовірних» пропонує заповнити ці лакуни. Захопливо, дотепно, а часом і доволі в’їдливо, американська дослідниця історії мистецтва Бріджит Квінн оповідає про життя і творчість 15 неймовірних художниць і мисткинь із різних країн та епох від XVII століття і дотепер. Це повчальна і вельми цікава книжка, доповнена репродукціями робіт, а також сучасними портретами героїнь розповідей, які створила надзвичайно популярна американська ілюстраторка Ліза Конгдон. Книжка буде цікавою любителям історії, мистецтва та найширшому колу читачів.


73/76(100)(02.053.6)

К88

Кублицький В. Юнацтву про мистецтво. Кн. 2 / В. Кублицький. – Київ : Мистецтво, 2018. – 56 с. : іл.

У книзі для юнацтва пропонується розповідь про особливий жанр образотворчого мистецтва – портрет. Юний читач зможе вперше познайомитися або ще раз зустрітися із образами людей минулих часів та епох, які стали героями творів найвидатніших художників і скульпторів світу.

Книга адресована юним шанувальникам прекрасного та допоможе їм зрозуміти змістовне наповнення й психологічну глибину портретних зображень різних особистостей більш ніж за тисячу років.


75.071.1(477)"19/20"(092)

С43

Скляренко Г. Українські художники: з відлиги до Незалежності : [у 2 кн.]. Кн. 1 / Г. Скляренко. – Київ : ArtHuss, 2018. – 288 c. : іл.

Присвячена українському мистецтву другої половини ХХ століття, книга висвітлює процеси його поступу через творчі біографії видатних художників кількох поколінь - з відлиги до Незалежності. Уважний аналіз мистецтва кожного з них - живопису, графіки, скульптури, фотографії, нових концептуальних практик - дає можливість не лише певною мірою реконструювати складні колізії та суперечності епохи, ту еволюцію, якої зазнали уявлення про мистецтво у вітчизняному художньому середовищі у пізньорадянські десятиліття, а й висвітлити особливості культурно-мистецьких процесів в Україні, зокрема неоднозначне розшарування творчих сил у офіційному та неофіційному просторі, вплив на мистецтво ідеологічних коливань у суспільно-культурному кліматі країни, індивідуальне осмислення національних традицій та світового художнього досвіду. Творчість кожного з представлених у книзі художників постає як яскраве та своєрідне явище, що у свій спосіб не лише віддзеркалювало свій час, а й надавало йому нового змісту. Видання розраховане на істориків мистецтва, критиків, художників та зацікавлених читачів.


94+32](100)

Х20

Харарі Ю. Н. 21 урок для 21 століття = 21 Lessons for the 21 Century / Ю. Н. Харарі ; з англ. пер. О. Дем’янчук. – Київ : Форс Україна, 2018. – 416 с. 

Минуле людства у книзі "Sapiens" ("Людина розумна"). Далеке майбутнє у книзі "Homo Deus" ("Людина божественна"). Саме настав час замислитися над питаннями сьогодення. Що означає підйом Дональда Трампа? Що можна зробити з епідемією фейкових новин? Чому ліберальна демократія зазнає кризи? Чи повернеться Бог? Чи наближається нова Світова війна? Яка цивілізація домінує в світі: Захід, Китай, іслам? Чи варто Європі тримати відкритими двері для імігрантів? Чи може націоналізм вирішити проблеми нерівності та зміни клімату? Що треба вчинити з тероризмом? У третій книзі Ювала Ноя Харарі простих відповідей не буде. Проте захоплива подорож навколо глибокого смислу подій, що відбуваються сьогодні – гарантована.


821.161.2’06-31

Я62

Янкевич В. А. Копія : роман / В. А. Янкевич. – Тернопіль : Навч. кн. – Богдан, 2019. – 232 с. - (Серія "Детективна агенція ВО").

Злочин і кара, невідкупний гріх і спокута, батьки і діти, кохання й похіть… Вектори цієї книги розмаїті, сюжет захоплюючий і динамічний. А життя сплітає в єдиний клубок теперішнє й минуле… Не дивися в дзеркало проти ночі, бо потойбіччя пантрує на твою душу. Але є ще любов, яка вирятовує, бо брат не зрікається брата!

- Що сталося? - вичавив із себе. – Мати спала, коли двері вибили й у хату увірвалося двоє чоловіків. Вони шукали тебе і якісь документи. Сказали, що якщо я не скажу, де ти, вони вб’ють всіх. А я не знала, де ти. Я сказала, що подзвоню до тебе, але мати, - жінка заплакала. – Вона вдарила одного з них, і він застрелив її. Просто так. Взяв і застрелив. Я хотіла втекти, та той другий… Він наздогнав мене на порозі і… Я опритомніла, коли вже все палало. Насилу виповзла з будинку. А потім… я… я не пам’ятаю точно. Все відбувалося дуже швидко. Я не могла нічого зробити. Прибігли сусіди, викликали пожежників і винесли мене з подвір’я. Я одразу ж подзвонила до тебе. А потім… - Все. Тихо. Все позаду. Заспокойся, - тепер Гліб обіймав її.


821.161.2’06-31

Х76

Хома А. Терези : роман / А. Хома. - Харків : Кн. клуб "Клуб сімейн. дозвілля", 2019. - 240 с.

 Олеся прокидається зранку у ванній кімнаті на підлозі в калюжі води. Дівчина не пам’ятає, що сталося. Її мучать нічні кошмари, в яких вона тікає від страхітливих монстрів у лісі. 

Студент п’ятого курсу медуніверситету Максим приходить працевлаштовуватися на фармацевтичну фірму «Конвалія» і дізнається, що вранці на складі знайшли повішеним керівника зміни Олексія, його колишнього найкращого друга. Максим не вірить у самогубство Олексія й починає власне розслідування, не підозрюючи, до яких моторошних відкриттів воно приведе.

Чому Максим панічно боїться лісу? Від кого тікає у снах Олеся? Зворушлива життєва історія, яка тримає в напрузі до самого кінця…


821.161.2’06-31

П32

Підгірна Л. Печатка Святої Маргарити. Пригоди Марка Шведа : роман. Ч. 2 / Л. Підгірна. - Київ : КМ-БУКС, 2018. - 512 с.

Травень 1926 року. Зі Стамбулу до Кам’янця-Подільського із таємним завданням повертається наш герой, співробітник таємного легіону УНР, Марко Швед. Тим часом більшовики нещадно грабують багаті українські храми, вивозячи церковне начиння та безцінні ікони… Диякон Крушанівський під тортурами зізнається, що у Тарноруді, на Збручі, заховано дивовижний скарб, ключем до якого є старовинна печатка із зображенням Святої Маргарити Шотландської. Виконуючи завдання, Марко опиняється у вирі нових, сповнених небезпеки пригод. Йому належить пройти майже втраченим за віки слідом, не загубити самого-себе, дати відсіч підступам ворогів та зберегти віднайдене кохання…. Лора Підгірна — випускниця історичного факультету Кам’янець-Подільського університету, журналістка та громадська діячка, автор проекту «Літературний туризм». Представлений роман є продовженням її успішного дебюту — українського історичного вестерну «Пригоди Марка Шведа. Червона Офелія».


821.161.2’06-31

Р59

Рогашко А. В.  Сни з колодязя : роман / А. В. Рогашко. – Тернопіль : Мандрівець, 2019. – 248 с.

 

У кожної родини – свої таємниці. Втім, є особливі родини, особливі таємниці. Матвій із товаришем проникають у старий покинутий дім, що ховається в хутірській долині… Втрапивши на дно колодязя снів, блукаючи химерним міжчассям, де переплелися сновидіння і реальність, пізнавши минуле чужої родини, хлопець розкриває таємниці власної сім’ї.

 


821.113.6’06-31=161.2

Л43

Лекберґ К. Крижана принцеса : роман / К. Лекберґ. - Харків : Кн. клуб "Клуб сімейн. дозвілля", 2018. - 352 с.

 

У Ф'єлльбацці споконвіку панували спокій і злагода. Таким майже ідеальним було рідне містечко молодої письменниці Еріки Фалк. Та одного разу тихе й розмірене життя Ф'єлльбакки зруйнувала моторошна подія: за загадкових обставин загинула подруга дитинства Еріки. Красуню Алекс знайшли з перерізаними венами у ванній. Від льодяного зимового повітря тіло дівчини перетворилося на кригу. Висновок поліції - самогубство. Але Еріка не вірить у це. Разом з місцевим детективом Патриком Еріка розпочинає власне таємне розслідування смерті «крижаної принцеси». Чи вдасться їм пробити тверду кригу старих сімейних секретів, головоломок і брехні, які міцно скували похмуре містечко Ф'єлльбакку?


159.953.6

Б18

Байстер М. Сила забування : шість ключових навичок очищення мозку від бузладу / М. Байстер, К. Лоберг ; [пер. з англ. О Гордієнко]. - Харків : Ранок : Фабула, 2019. - 400 с.

 

Чи відомо вам, що людський мозок здатен запам’ятати 10 мільярдів сторінок інформації, і допомагає йому в цьому забування? Так-так, ми нічого не переплутали - саме забуваючи несуттєве, наш мозок зможе сконцентруватися та запам’ятати важливе. Ця книжка допоможе оволодіти навичками, які перетворять вас на дійсно ефективного мислителя і стануть у пригоді як у кар’єрі, так і в особистому житті.


159.922.1-055.2

К17

Каллан Д. К. Школа паризького шарму / Д. К. Каллан ; [пер. з англ. Т. Заволоко]. - Київ : КМ-БУКС, 2019. - 216 с.

  

У чому секрет привабливості французьких жінок? Джеймі Кет Каллан стверджує, що вся справа у чарівності, чи то пак шармі. Ця риса настільки багатогранна, як і сам дух Франції! Нова книжка, що її ви тримаєте у руках, допоможе дещо відхилити завісу таємничості та повчитися у француженок адекватного ставлення до самих себе та самовдосконалення, до одягу та поняття вишуканості, флірту як засобу спілкування та інших моментів, що можуть змінити життя будь-якої жінки і зробити його справді унікальним. При цьому французька чарівність ніяк не пов’язана із тим, скільки у вас грошей чи наскільки ви вродливі. Це шлях перетворення, подолавши який ви почуватиметеся впевненими, красивими, сильними і розумними - настільки, що про ваше життя з упевненістю можна буде вигукнути: «Tres charmant!».


37.016:793.3](075.8)

Ш18

Шалапа С. В.Теорія і методика викладання спортивного танцю : підручник : [у 2-х ч.]. Ч. 1, 2 / С. В. Шалапа ; М-во освіти і науки України, М-во культури України, Нац. акад. керів. кадрів культури і мистецтв [та ін.]. – Вид. 2-ге. – Київ : НАКККіМ, 2017.

У підручнику, що складається з двох частин, викладено багаторічний досвід діяльності автора в галузі мистецької та спортивної культури. Подано методику підготовки артистів танцювального жанру сучасного спрямування, яка базується на провідних розробках спорту.


726.54(477)(084)

Ш37

Шевцова Г.

Дерев’яні церкви України : [альбом] / Г. Шевцова. – Київ : Грані-Т, 2007. – 376 с.

«Дерев’яні церкви України» – це унікальний альбом-путівник по духовній спадщині нашого народу, знайомство з пам’ятками, що дотепер зберегли мальовничість і шарм старовини. Сподіваємось, що після ознайомлення з нашої книжкою у вас неминуче з’явиться бажання побачити ці пам’ятки історії та культури, відчути неповторну велич скарбів народної творчості. Приємної вам подорожі!

Книга отримала такі нагороди: Диплом V Міжнародного конкурсу країн-учасниць СНД «Мистецтво книги» у номінації «Моя країна» за видання фотоальбому Галини Шевцової «Дерев’яні церкви України»; Диплом за кращу книгу, представлену на Міжнародній виставці-ярмарку «Книжкові контракти» (Галина Шевцова «Дерев’яні церкви України»).


78.036.9(=161.2)(031)

С37

Симоненко В. Українська енциклопедія джазу / В. Симоненко. - Київ : Центрмузінформ, 2004. - 232 с.

Зі сторінок довідкового видання постає всеохоплююча картина 70-літньої історії й розвитку джазу в Україні. Довідник містить понад 550 статей, з яких читач довідається про відомих вітчизняних та діаспорних виконавців, керівників оркестрів і ансамблів, композиторів, музикознавців та аранжувальників. В енциклопедії є й інформація про фестивалі, конкурси, теле- і радіопередачі, джаз-клуби та інші об’єднання і організації, які сприяли розвитку українського джазу.

Книга містить понад 100 рідкісних фотографій, більшість яких публікується вперше, деякі є унікальними і становлять справжню історичну цінність. В кінці видання є додаток, до якого увійшли бібліографія, дискографія, нотографія, переліки українських ансамблів і оркестрів, періодичних видань, фестивалів, концертів „Джазової філармонії”, зарубіжних гастролерів, іменний та предметний покажчики.

У книзі використані матеріали і документи з архіву автора, що створювався упродовж 40 років.


 

72+7(520)(091)(075.8)

Ш37

Шевцова Г. Історія японської архітектури і мистецтва : навч. посіб. для студентів вищих навч. закл. / Г. Шевцова ; М-во освіти і науки України, молоді та спорту, Київ. нац. ун-т буд-ва і архітектури. – Київ : Грані-Т, 2011. – 232 с. : іл.

Це унікальне видання, яке не має аналогів на книжковому ринку України. Основою для створення книги став особистий досвід автора – Галина Шевцова багато років стажувалася і працювала в Японії, де займалася вивченням та реставрацією пам’яток архітектури. Тож український читач отримує ексклюзивну інформацію про архітектуру Японії.


821(100)-6

Л93

Любов славетних письменників у листах і в житті : зб. худож.-докум. нарисів / авт.-упоряд. В. Кирилюк. – Київ : Криниця, 2008. – 496 с.

Ця книга – про любов. У художній літературі – в прозі й поезії їй віддано чільне місце, і хай писано відомі твори багато літ тому, вони й нині читаються з незмінним інтересом. Бо високі почуття хвилюють нас віддавен, і багато в чому незбагненні й досі.

Як любили, переживали ці палкі, часами й трагічні миті письменники, як складалося їхнє особисте життя, хто давав їм натхнення у нелегкій праці, а часом доводив їх до відчаю, - цей потаємний досвід їхніх сердець просвітлить душі багатьох людей. Звичайно, значна кількість життєвих епізодів, збагачених мистецькою уявою, увійшло до прозових і поетичних творів. Але ж і багато що з особистого життя висповідано тільки у листах разом з цікавими роздумами про любов.

Саме з листів, дібраних до цієї книжки, ви дізнаєтесь чимало цікавого з життя класиків світової літератури, глибше зрозумієте витоки, суть того чи іншого їхнього твору, збагатитесь мудрими думками видатних майстрів слова.

Ця книга, що об’єднує 40 окремих розповідей, зацікавить широке коло читачів. Вона стане в пригоді при вивченні літератури в школах та вузах. А ще буде добрим другом-порадником і для молодих, і для зрілих літами.


Мицик Ю. Як козаки Україну боронили / Ю. Мицик, С. Плохій. – Київ : ТОВ «Видавництво «КЛІО», 2018. – 368 с.

Книжка містить захоплюючу науково-популярну розповідь про виникнення українського козацтва, його розквіт і занепад. Характеризуються звичаї козацтва, його військове мистецтво, релігійне життя, побут, устрій і функції Запорозької Січі, боротьба з зовнішніми ворогами, внесок козацтва в культуру українського народу. Також висвітлюється вплив традицій козацтва на ментальність і суспільно-політичне життя сучасних українців. Для широкого загалу читачів.


Таїрова-Яковлева Т. Повсякдення, дозвілля і традиції козацької еліти Гетьманщини / Т. Таїрова-Яковлева. – Київ : ТОВ «Видавництво «КЛІО», 2018. – 184 с.

У виданні в захопливій і легкій для сприймання формі на основі численних джерел описано домашній побут, зовнішній вигляд, одяг козацької старшини Гетьманщини (XVII – початок XVIII ст.). Приділено увагу ролі жінок тієї доби, які не соромилися втручатися у серйозні політичні справи, нерідко керуючи своїми чоловіками й синами та демонструючи норовливу вдачу. Окремі розділи присвячено культурі, освіті, дозвіллю, нормам поведінки, уявленням про людські чесноти української еліти, яка хоч і запозичила багато зі Сходу, а ще більше – із Заходу, проте не йшла шляхом простого копіювання, а зберігала і примножувала власні звичаї та традиції, витворивши неповторне й колоритне суспільство.


Воронина Л. Таємне товариство близнюків, або Чудисько озера Лох-Ойл та інші страховища / Л. Воронина. – Київ : Знання, 2018. – 143 с.

Хижі космічні прибульці-синьоморди, які володіють універсальною зброєю, хочуть перетворити Землю на власну колонію. Адже на нашій планеті існують місця сили — стародавні споруди-мегаліти, що можуть наділити будь-яку живу істоту надприродними властивостями. Однак Клим Джура, хлопець, який розуміє мову синьомордів і вміє читати їхні думки, збирається перемогти ворога його власною зброєю. Здійснити небезпечну операцію «Антижаб-4», від успіху якої залежить доля людської цивілізації, Климові допомагають не лише члени Таємного Товариства Близнюків,а й загадкове чудисько озера Лох-Ойх...


Камиш М. Чормет / М. Камиш. – Київ : Нора-Друк, 2017. – 160 с.

«Чормет» повість про людей, які живуть біля кордону Зони відчуження і збирають металобрухт. Про суворих і п’яних чоловіків з металевими зубами і монохромними тату на руках, які здають в брухт-прийомки авіабомби вермахту в мішках та поцуплені в сусідів металеві огорожі, аби обміняти їх на денатурат. Це історія про людей, які мріють здати на метал все навколо них, навіть ядро Землі.


 

Ґейштор А. Слов’янська міфологія / А. Ґейштор. – Київ : ТОВ «Видавництво «КЛІО», 2018. – 416 с., іл.

У праці видатного польського історика Александра Ґейштора (1916-1999) представлено майже всеохопну картину розвитку вірувань слов'янських племен у дохристиянський період. В основі видання – перероблюваний і доповнюваний автором до останніх днів життя текст науково-популярної книжки, що вперше вийшла на початку 1980-х років і відтоді була тричі перевидана. Вміщено також ряд виступів Александра Ґейштора на радіо і телебаченні для широкої аудиторії.

Для науковців та студентів-істориків, етнологів, релігієзнавців, фольклористів, а також усіх, хто цікавиться слов'янською міфологією.


Процюк, С. Степан Процюк про Василя Стефаника, Карла-Ґустава Юнґа, Володимира Винниченка, Архипа Тесленка, Ніку Турбіну / С. Процюк. – Київ : УкрНДІСВД, 2018. - 112 с. : іл.

Книжка для всіх, хто вчиться долати житейські перешкоди. Відомий український письменник Степан Процюк із притаманними йому запалом і пристрастю оповідає про те, як «поміж курми і зорями» проминало дитинство неперевершеного новеліста Василя Стефаника; у яку бездонну криницю снів поринав щоночі майбутній психіатр і філософ Карл-Ґустав Юнґ; як хвацько вмів хлопчаком бешкетувати письменник і перший керівник Українського Уряду Володимир Винниченко; як переростав власну долю один із найсумовитіших митців початку ХХ століття Архип Тесленко; урешті, наскільки «недитячим» виявилося дитинство російської поетки Ніки Турбіної.


Чапай А. The Ukraine / А. Чапай. – Чернівці : Книги – ХХІ, 2018. – 240 с.

Над текстами, що увійшли до книги, Артем Чапай працював близько восьми років. «Загалом же «The Ukraine», – каже автор, – описує понад десять років сучасної України, або ж the України початку двадцять першого століття». У книзі поєдналися реальний факт і художній вимисел. Різні території, різні за віком, способом існування персонажі з їхніми історіями, ситуаціями, епізодами, моментами, позитивне, не дуже, негативне, прекрасне і потворне (зокрема і в їхній відносності) – усе це елементи колажу, що передає цілісний образ України – такої, як вона є, у найбільш характерних, разючих проявах. За словами Артема Чапая, «The Ukraine» – такий собі український Dasein, який особливо добре поєднується з досвідом подорожнього.


Шевчук В. Картини на провінційному тлі : невидані мікроромани / В. Шевчук. – ТОВ «Видавництво «КЛІО», 2017. – 526 с.

У своїй новій книжці Валерій Шевчук подає власні спроби різних періодів освоїти форму мікророману, популярного у західних літературах. Вони досі не виходили у книжковому виданні. Тематика творів у поєднанні із психологізмом викладу не залишить байдужим вдумливого читача.


 

Дашвар Л.  Ініціація : [роман] / Л. Дашвар. – Харків : Кн. клуб "Клуб сімейн. дозвілля", 2018. – 416 с.

Стара Костомарова не пам’ятає, як опинилася на тому забутому богом хуторі. «Чорні ріелтери» відібрали її квартиру, а жінку спровадили подалі від Києва. Селянин Перегуда дав їй притулок, він навіть вийшов на нотаріуса Германа, який обдурив стару. А коли повернувся на хутір, то вже ні хати, ні Костомарової не було…

Тим часом у Києві одна дівчина потрапляє у вир дивних подій. Усе починається зі снів про мерців, далі – зустріч із нотаріусом Германом та його зникнення. І Блейк, у якого Меланія закохується до нестями, і який зраджує її. Від того часу дівчині сниться вже інший сон: про розлючений натовп, стару жінку, Блейка, який прохає про допомогу… От-от шляхи всіх героїв перетнуться. І тоді кожен з них – хоче він того чи ні – пройде свою ініціацію. Ініціацію на право вважати себе людиною…


Кідрук М. Де немає Бога : роман / М. Кідрук. – Х арків : Кн. клуб "Клуб сімейн. дозвілля", 2018. – 480 с.

Люди – соціальні істоти. Існування суспільства неможливе без співпраці, розуміння та дотримання справедливості. Та чи існує це все поза соціумом, коли людина опиняється на межі життя та смерті? Доведена до відчаю українка з великою сумою грошей, яка ігнорує дзвінки від чоловіка. Росіянин-пілот, який намагається приборкати аерофобію після загибелі коханки в катастрофі рейсу MH17. Найвідоміший політик Баварії на пікові кар’єри, який ненавидить свою роботу. Гравець американської Національної футбольної ліги, життя якого розвалилося після одного невдалого розіграшу. Таємний папський кардинал, який прямує до країни, де офіційно не існує Католицької церкви... Незнайомці з різними долями. Єдине спільне для них – рейс 341, і він веде до найбільшого випробування у їхньому житті. «Де немає Бога» - новий роман Кідрука — спроба збагнути, чи є всередині нас щось таке, що втримує від перетворення на звірів у місці, де не діє мораль, у місці, де немає Бога.


Нікуліна А. Все буде добре : [роман] / А. Нікуліна, О. Бакулін. – Харків : Кн. клуб "Клуб сімейн. дозвілля", 2018. – 320 c.

Колись четверо підлітків пообіцяли одне одному дружити все життя. «Все буде добре» - таким було таємне гасло Сашка, Антона, Марічки й Каті. Але доросле життя змінило їх. Успішний бізнесмен Сашко, а нині Алекс, повертається з Америки. Він випадково зустрічає Марічку в супермаркеті. Колишня красуня мала вигляд старої та втомленої жінки. Алекс хоче допомогти подрузі. Однак Марічка вже сплела підлу й хитру схему, щоб використати Алекса. Вона піде на все заради грошей… Долі чотирьох друзів знову переплітаються.

 


Захарченко, О. Третя кабінка - Лос-Анджелес : роман / О. Захарченко. – Київ : Нора-Друк, 2018. – 240 с.

Почалося все з альбому малюнків. Героїня цієї книжки знала, що альбом, мальований загиблим у тюрмах НКВС бабусиним братом, безслідно зник. Коли він раптом потрапляє їй до рук, за дивних обставин, виникає багато питань. Хто зберігав його досі? Хто ці люди, що намальовані в альбомі? Кожна відповідь ставить нові запитання і відкриває нові таємниці. Розкуркулення 20-х років, розстріли і арешти «ворогів народу» в 1934-39, українсько-польська різанина 1943, прихід «совітів» на Західну Україну, війна, табори військовополонених, втеча слідом за німцями на Захід, переслідування КГБ в 70-х роках, еміграція – це історія членів однієї української родини на тлі історії України ХХ століття.


У вогняному кільці : оборона Луганського аеропорту / [Глотов С., Глотова А., Воронова А. та ін.]. - Харків : Фоліо, 2018. - 540 c.

Ця книга – результат першої в Україні спроби зібрати та про­аналізувати свідчення безпосередніх учасників однієї з найгероїчніших і найтрагічніших операцій початку російсько-української війни, що досі лишається маловідомою для більшості українців.

У документальній хроніці описуються події, пов’язані з обороною міжнародного аеропорту «Луганськ» та прилеглих населених пунктів (квітень – початок вересня 2014 року), а також події, що передували окупації Луганська (зима - весна 2013-2014 років).

Команда волонтерів зібрала спогади понад 140 учасників та очевидців тих подій – військових, волонтерів, місцевих мешканців, працівників міліції та аеропорту, медиків, - а також унікальні фотографії та картосхеми, що ілюструють військові операції, які відбувалися навколо летовища. Книга містить коментарі військових дослідників, офіцерів та експертів із аналізом основних подій, а також перелік загиблих українських бійців із різних підрозділів.


Мельничук, А.  Посол мертвих : [роман] / А. Мельничук ; з англ. пер. Г. Яновська. – Львів : Вид-во Старого Лева, 2018. – 304 с.

Ким є «посол мертвих», як не живою людиною, привабливою і сильною жінкою, яка тримає в собі багато жахних таємниць, своїх і чужих, яка іде проти вітру, намагаючись увійти в нове життя, в нове суспільство, але болісний досвід минулого сильніший. Аскольд Мельничук, американський письменник, професор Массачусетського університету, людина, глибоко інтегрована у світову літературу, зробив те, що мало кому під силу: написав родинну сагу як роман про українську душу емігранта, розірвану між світами, травмовану злочинами минулого, біженством, втратою ідентичності. Але водночас цей роман і про те, що навіть зламані гілки мають шанс прорости, пустити коріння і стати новим деревом.


Купріян О. Щоденник Лоли : як ти читаєш цей щоденник, нікому про це не кажи! : за мотивами серіалу # Школа / О. Купріян. – Київ : Книголав, 2018. - 208 с.

У телесезоні осінь 2017 – зима 2018 років багатосерійний фільм «Школа», виробництва «1+1 продакшн», став найрейтинговішим серіалом на українському ТБ. Мільйони глядачів стежили за його героями, поділяючи їхні переживання й перші закоханості, співчуваючи труднощам. Ніка, Лола, Тоха, Ната стали улюбленими персонажами українських підлітків. Для справжніх фанатів «Школи» – книжка-приквел «Щоденник Лоли» – розповість передісторію першого сезону серіалу. Через які випробування пройшла Лола на шляху до своє популярності? Чим переймається 15-річна дівчина, втративши коханого й опинившись через нього у дуже складній ситуації? Чому відома блогерка так не любить школу? Дізнатися про потаємне життя Лоли можна з її секретного щоденника, прочитати який дозволено лише відданим і щирим друзям. Якщо ти один з них, сторінки книжки повідають чимало одкровень! Відвертий, провокативний – «Щоденник Лоли» написаний у кращих традиціях сучасної літератури для підлітків. Книжка розкриває проблематику, з якою стикаються старші школярі, проговорює низку важливих тем, допомагаючи читачеві знайти вихід з аналогічних ситуацій.


Нікалео Н. Квітникарка : роман / Н. Нікалео. – Харків : Кн. клуб "Клуб сімейн. дозвілля", 2018. – 192 с.

Вікторії завжди здавалося, що її шлюб щасливий та безтурботний. Але одного разу вона переконалася у зраді чоловіка на власні очі. І якби не найкраща подружка Мар’яна, Віка ніколи б не наважилась на зміни, адже з чоловіком їх пов’язує син. Вікторія знаходить у собі сили жити далі, творить себе, закохується і мріє про нову родину, про ще одну дитину, донечку. Їй постійно сниться дівчинка, яка здається знайомою і кличе Віку мамою, що її страшенно лякає і бентежить. Та життя жінки летить шкереберть, коли під час гінекологічного огляду в неї виявляють пухлину. Лікувати її береться гінеколог з бездоганною репутацією та жахливим характером... 


Буйських Ю. Жіночі образи української міфології : колись русалки по землі ходили... / Ю. Буйських. – Харків : Кн. клуб "Клуб сімейн. дозвілля", 2018. – 349 с.

Здавна й дотепер українці вірили в русалок, відьом та потерчат, уважали, що «нечистий» дух передчасно померлих змушує їх «ходити» після смерті й шкодити живим, а лісами сновигають звабники-перелесники. Доля та Смерть в уявленнях людей були цілком реальними створіннями, які мали жіночу подобу, так само як Пропасниця та Чума, Неділя і П’ятниця… Розмаїття надприродних істот, чиє походження, вигляд і функції тісно пов’язані із повсякденням людей, становить складну систему міфологічних уявлень населення України. 

Ця книжка – поєднання наукової інтерпретації міфологічних вірувань і уявлень українців та «живих» усних текстів, записаних авторкою від носіїв традиції в різних регіонах України. Традиційні жіночі постаті української міфології проаналізовані разом із такими явищами культури, як народна релігійність і народна медицина.

Книжка орієнтована на широку читацьку аудиторію та буде цікавою кожному, хто прагне поглибити свої знання з української культури.


Залежний розум. Сигарета, смартфон, токсичні стосунки: як формуються шкідливі звички та як їх подолати = The Craving Mind / Д. Брювер. – Харків : Vivat, 2018. – 288 c.

Наші залежності керують нашим життям – чи то йдеться про нав’язливе бажання постійно перевіряти оновлення в соцмережах, чи про паління, зловживання алкоголем тощо. Чому ж шкідливі звички так важко подолати? Як їх виявити, установити причину та, найголовніше, позбутися назавжди? Автор на цікавих експериментах і дотепних прикладах пояснює складні психологічні процеси. Завдяки цим знанням ви зможете сконструювати власний «компас усвідомленості», який не дозволить залежностям скеровувати вас у протилежний бік від щастя.


Коен, Д. Сновидіння: про що говорить мозок = Dreaming on Both Sides of the Brain : розгадайте таємну мову ночі / Д. Коен ; пер. с англ. І. Віннічук. - Київ : Книголав, 2018. – 240 с.

Щороку нам сниться близько двох-трьох тисяч снів, з яких ми пам’ятаємо лише декілька. Часто, коли ми прокидаємося, то виявляємо, що наші сни або щезають, як туман, або перебувають на межі забуття. Та сни – це не просто випадкові події, витворені уявою. Сни – таємна мова людської підсвідомості. Яку інформацію вони несуть та як можуть вплинути на ваше життя? У цій книзі ви не знайдете загального тлумачника снів. Досвідчена психотерапевтка Доріс Коен допоможе вам навчитися розкривати сенси саме ваших снів для самих себе. Авторка пропонує семикрокову методику пригадування снів та їх детального вивчення. Дотримуючись цих простих у виконанні кроків, ви зможете отримати чіткіше уявлення про власне підсвідоме життя і, як наслідок, краще зрозуміти своє життя в реальному світі.


 

 

Феррацці, К. Ваш надійний тил = Who’s Got Your Back : як налагодити зв’язки, що приведуть до успіху / К. Феррацці ; [пер. з англ. Д. Кушніра]. – Харків : Кн. клуб "Клуб сімейн. дозвілля", 2018. – 288 с.

 

 

 

 


Мартін, Д. Ночеліт : [оповідання та повісті] : пер. з англ. / Д. Мартін. - Київ : КМ-БУКС, 2018. - 400 c.

Захоплива історія, яка поєднує в собі таємничість космічної безодні, як у «Чужих», психологічний трилер, як у «Сяйві», і, звісно ж, неповторний письменницький талант Джорджа Мартіна.

Наукова експедиція відправляється на межу галактики, щоб вивчати таємничу расу чужинців-мандрівників. Єдиний доступний корабель - це «Ночеліт», повністю автоматизоване судно, капітан якого відмовляється показуватись пасажирам і спілкується дистанційно, навіть після того, як члени експедиції починають гинути одне за одним за нез’ясованих обставин. 


Вдовенко С. Місто малярів : [повість : для серед. шк. віку] / С. Вдовенко. - Київ : КМ-БУКС, 2018. - 464 с.

Миле курортне містечко на березі моря. Пальми, сонце, чисті вулиці, білосніжні будинки, дбайливо побілені паркани, привітні мешканці... Однаково гарно відпочивається тут і заможним клієнтам елітного санаторію, і галасливим учасникам рок-фестивалю, і постояльцям маленького місцевого готелю. Та вся ця ідилія до пори, до часу... Якийсь негідник занадився псувати білосніжні стіни будинків химерними малюнками-графіті. Через ті малюнки й стали відбуватися у місті незвичайні події. А потім почалося і зовсім неймовірне... Геній карного розшуку, майор Риль Жолудьє, з радістю покинувши пляжний шезлонг, береться до справи. 


Лис В. С. Стара холера : роман / В. С. Лис. – Харків : Кн. клуб "Клуб сімейн. дозвілля", 2018. – 272 с. 

Єва була найвродливішою дівчиною в селі, але чоловік, якого вона покохала на все життя, одружився з її сестрою Павлиною. Єва поламала їхній щасливий шлюб… А на старість лишилася самотньою. Як і Адам, що все життя до нестями любив чужу дружину. Друзі Адама, колишні хулігани та відчайдухи, «дідусі-розбійники», вирішують одружити цих двох. Та як звести упертих самітників? Тим часом у великому місті Ліза, онука Павлини, будує своє життя разом із коханим Степаном. Однак, здається, вона втрапила у велику халепу… І тепер спалахне боротьба двох молодих за своє щастя, і несподівано в цю боротьбу втрутяться не такі вже й прості діди з поліського села… 


Гуменюк Н. П. Дожити до весни : роман / Н. П. Гуменюк. – Харків : Кн. клуб "Клуб сімейн. дозвілля", 2018. – 240 с. 

Три захопливі історії: про кохання і зраду, любов і ненависть, надію і випробування, що туго вплетені в суспільні реалії України. Анна. Єва. Анабель. Що їх поєднує? А може, це сюжет однієї жіночої долі, дуже непростої, непередбачуваної, сповненої таємниць, із карколомними поворотами? Бо ж тричі мала розпрощатися з життям онука поліського скрипаля Луки Баскаля, остання гілочка родинного дерева, коріння якого – поліська красуня та наполеонівський офіцер. Лейтмотивом усього роману є сповідь червоної скрипки, що мандрувала з Парижа на Волинь і стала своєрідним свідком як історичних подій впродовж двох століть, так і особистих людських злетів та падінь.


Волков О. День Відбуття : [роман] / О. Волков. – Тернопіль : Навч. кн. – Богдан, 2018. – 328 с. 

Сергій, студент політеха, поєднує у собі два неординарних захоплення. Це боротьба самбо та дослідження карстових печер. Саме завдяки ним юнак потрапляє у халепу, з якої вийти неушкодженим, здається, неможливо. Тим паче, коли доля у такий момент несподівано дарує жінку, заради котрої готовий на все, а в підземному царстві на рубежі двох тисячоліть починають відбуватися речі, які нормальній людині навіть важко уявити… У звичному для себе стилі відомий письменник-детективіст Олексій Волков від початку до кінця роману витримує неабияку напругу сюжету, а розв’язку важко передбачити до останніх сторінок.

 


Корній, Д. Поруч з тобою : збірка / Д. Корній, Н. Доляк, М. Іванцова. – Харків : Кн. клуб "Клуб сімейн. дозвілля", 2018. – 224 с.

Проникливі оповідання від популярних українських письменниць.

Це химерне сплетіння людських доль, облич випадкових перехожих, кохання й розлуки, щастя і сліз, серпанку смутку й візерунків надії. Це історії про нас, про тих, хто поруч та кого немає; про коханих, заради яких ми ладні на все, але які не завжди готові віддячити тим самим; про близьких і друзів; про тих, кого втрачаємо, і тих, кого знаходимо в круговерті життя.

 


Рутківський В. Бухтик з тихого затону : казк. повість для дітей мол. шк. віку / В. Г. Рутківський. - Київ : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2018. - 240 с. : іл.

Відпочиваючи у лісовому санаторії, Сергійко з друзями задумали для дівчинки Олі, яка захворіла, казку. Проте вони й не підозрюють, що вигадані ними водяники, лісовики і русалки живуть насправді...

Захоплива казкова повість лауреата Шевченківської премії Володимира Рутківського про зворушливу дружбу школярів Сергійка й Олі з дивовижним підводним створінням Бухтиком. Цей незвичайний герой, блискуче вигаданий Володимиром Рутківським і чудово зображений Ростиславом Попським, просто приречений на читацьку любов і успіх.

Це перша частина казкової трилогії.


Макінтош, К. Я дозволила тобі піти : роман / К. Макінтош ; [пер. з англ. С. Мокрої]. - Харків : Vivat, 2018. - 400 с.

Трагічна аварія, у якій гине п’ятирічний Джейкоб, докорінно змінює життя багатьох людей, адже причетні до неї їдуть геть, навіть не зупинившись. Так, з місця події можна втекти, але як утекти від минулого? Це питання не дає спокою ні матері загиблого хлопчика, ні винним в аварії, ні поліцейським, що, розпочавши розслідування, кружляють хибними шляхами. Тільки зупинившись і поглянувши минулому в очі, герої роману отримують те, чого прагнуть: покарання для винних і звільнення від тягаря провини для решти.

 


Ферранте, Е. Моя неймовірна подруга : роман / Е. Ферранте ; [пер. з італ. Л. Котляр]. – Харків : Кн. клуб "Клуб сімейн. дозвілля", 2018. – 352 с.

Роман Е.Ферранте про двох подруг уже наробив розголосу по всьому світу. Сьогодні його читають у більш ніж сорока країнах. А режисери та сценаристи працюють над можливістю екранізації історії. «Моя неймовірна подруга» - це історія про жіночу дружбу. Ту, про яку кажуть, що «її не існує». Героїні роману розвінчують міфи. Елена і Ліла з дитинства мали одну мрію: досягти успіху та фінансової незалежності. Але спробуй зроби це у Італії - країні, де існують свої сильні традиції. А якщо це ще і 50-ті роки минулого століття, то можна лише уявити, через які випробовування доведеться пройти дівчатам на шляху до своїх мрій. 


Елдредж, Д. Чарівна : таємниця жіночої душі / Д. Елдредж, С. Елдредж ; [пер. з англ. О. Гладкий]. – Вид. 2-ге, випр. – Львів : Свічадо, 2018. – 248 с.

Хто вона, справжня жінка – Попелюшка чи Жанна Д’Арк? Марія Магдалина чи Мерилін Монро? Як віднайти справжню жіночість? Що є стрижнем жіночого серця? Чого жадає маленька дівчинка? Чого вона прагне, коли стане жінкою? І як має зцілитися жінка від ран і трагедій свого життя? Автор всесвітньо відомого бестселеру «Дике серце» Джон Елдередж та його дружина Стейсі запрошують читачів у спільну подорож, сповнену відкриттів і зцілення. Подорож, що допоможе осягнути таємниці жіночої душі.


 

Додаткова інформація