Душа митця завжди крилата

Працівники відділу культури та мистецтв провели мистецький-відеоурок «Душа митця завжди крилата» (до 203-ї річниці Т.Г. Шевченка). "Шевченко – це завжди по-новому, кожне покоління по-своєму пропускає через себе уявлення про нього", – вважає мандрівник, фотограф, шевченкознавець і дослідник з Луцька Ruslan Telipskyi, котрий прийшов на зустріч зі студентами ЛБМК.

Руслан ще з підліткового віку захоплювався творчістю Тараса Шевченка. Буваючи в різних містах і селах, він неодмінно відвідував пам’ятники Кобзареві й фотографував їх.

Руслан Теліпський відвідав понад п'ятдесят п'ять країн світу. Ще студентом побував у всіх обласних центрах України а також у Сімферополі та Севастополі. З середини 2000-х вже почались тривалі мандри за кордоном, переважно автостопом та дешевим транспортним сполученням і завжди наодинці. 

«Проект «Монументальна Шевченкіана» у співпраці зі Світовим Конґресом Українців (СКУ) підтверджує свою актуальність і в цей нелегкий час для України. Доволі показово, що пам’ятники Шевченкові на міжнародній арені завжди підкреслюють свою надзвичайну актуальність до подій в Україні у будь-який час, а в період загрози територіальної цілісності та Незалежності – й поготів! Багато заходів і мітингів проходяться саме біля постаментів Кобзаря! Саме присутність у бронзі чи камені Шевченка по всьому світу нагадує про безальтернативність мирного співіснування народів і держав, про необхідність постійного міжкультурного діалогу, палко апелює до обстоювання всім світом вищих ідеалів честі та справедливості» - зауважую Руслан Теліпський.

Додаткова інформація