Мовне чаювання: говоримо грамотно з О. Авраменком

21 лютого у читальній залі книгозбірні відбулося засідання в рамках бібліокафе «Мовне чаювання: говоримо грамотно з О. Авраменком», на яке були запрошені студенти факультету міжнародних відносин СНУ ім. Лесі Українки.

В цей день у всіх куточках світу відзначаютьМіжнародний день рідної мови. Свято започатковано у листопаді 1999 року на 30-й сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО у Парижі. Рідна мова – важливий елемент культурної свідомості. Без своєї мови народ втрачає культуру і самобутність, тому в бібліокафе розмовляли про одну із найкрасивіших та милозвучніших мов світу – українську, яку рідною в Україні вважають більшість громадян. Спробували відчути її красу, легкість та політ. Серйозно і з гумором обговорили проблеми української мови, згадали найпоширеніший суржик в мовленні українців, правильні наголоси слів, збагачували мовленевий запас вишуканими «родзинками». І в цьому допомагали студентам уроки від О. Авраменко, диктант, тести та творчі завдання. Активність, творчість та креативність присутніх створили невимушену атмосферу інтерактивного спілкування.

Щоб вивчати норми сучасної української мови, удосконалювати власне мовлення пропонувалися видання з фондів бібліотеки, зокрема практичний, емоційний та веселий посібник «100 експрес-уроків укрїнської» Олександра Авраменка з цікавими мовними історіями, кумедними ілюстраціями та завданнями. Книги були представлені на книжковій викладці «Спілкуймося українською!»

Отож, давайте вивчати мову, пізнавати її глибину, багатство, щоб передати наступним поколінням.

Більше фото: тут.

Додаткова інформація