У бібліотеці, у хабі Мераба, відбулась презентація творчих робіт художниці Олени Звягінцевої «Вільні», що присвячена бійцям «Азовсталі»

 

Центром експозиції стала картина «Вільні», на якій зображені українські воїни з металургійного заводу «Азовсталь», що був знищений російськими окупантами під час повномасштабного вторгнення в Україну.

 «Цю роботу я намалювала за кілька днів у квітні. Але через емоційні коливання довго вагалась і не мала сил закінчити картину. І тільки у вересні це сталось», – розповідає художниця Олена Звягінцева. Мисткиня поділилась, що на картині спочатку мало бути кілька портретів, але робота тривала кілька місяців, а відповідно ідея первинного задуму постійно змінювалась. На полотні є впізнаванні образи, як Пташка чи Волина, а також силуети українських військових та цивільних, що були в облозі на маріупольському заводі.

Особливість роботи «Вільні» в тому, що її композиція складається з кількох полотен та нагадує символ полку «Азов» – Ідея Нації.«У центрі знаходиться літера «І» – ідея, яка символізує різець. І саме ця ідея перерізує ідею «руського міра». Це вже художній мікс – полотна, яким допомагає стяг», – каже Олена Звягінцева. Також тут представлені ще дві картини, які були написані до свята Покрови Пресвятої Богородиці. Одна робота минулого року «Мати Берегиня – Покрова», а також цьогорічна «Віра, Надія, Любов».«Віра, бо ми безумовно довіряємо їм. Надія, бо надіємось на краще. Любов, бо підтримуємо і любимо» каже художниця. Що також символізує сьогодення й наш зв'язок з українськими воїнами.

Ведуча заходу, Лариса Тананайко, завідувачка відділу культури та мистецтв підкреслила, що війна триває не 8 місяців, а 8 років і 8 місяців. Україна героїчно протистоїть повномасштабному вторгненню росії. Кожного дня гинуть наші захисники і захисниці, а також цивільні люди.

Відомі гурти,співаки, люди мистецтва, а також більшість населення України згуртувались, об’єднались в допомозі ЗСУ. Навіть діти підключились і теж допомагають. У цій війні не може виникати питання,чи є зараз місце культурі, мистецтву. Адже ця війна і є боротьба за нашу культуру, за те,чим ми займаємось щодня, як вміємо активізуватись, які пісні ми слухаємо і співаємо, які сюжети показуємо з театральних сцен.

Зараз однаково важливо: воювати, волонтерити, працювати, навчатись і творити. Підтримувати країну в тилу може кожен з нас. Це і є наш вклад в спільну перемогу. Отже, наша зброя - це наші вміння. Кожен боронить свій фронт: хтось на передовій, хтось волонтерить, хтось доставляє і роздає гуманітарні вантажі в деокуповані райони. У кожного зараз своя зброя і для декого ця зброя – мистецтво.

Олена Звягінцева – представниця відомої своїми творчими здобутками родини Дацюків, в якій малював дідусь, мають художню освіту мама Лілія, тітка Ірина, дядько Іван. Навчалися мистецтву живопису і представники наймолодшого покоління – Олена та її двоюрідні сестри Іванна та Ксенія, що закінчили Волинський національний університет імені Лесі Українки.

Доповненням заходу стала поетична замальовка «ЩеМить» зразкової театральної студії «Бешкетники» Палацу культури м. Луцька (керівник В.Хаїнський). Глядачі з хвилюванням та до сліз сприйняли виступ вихованців студії, які показали композицію «ЩеМить», на вірші поетів, які були написані після повномасштабного вторгнення росії.

На завершення зустрічі виступила директор бібліотеки Єфремова Алла, яка підкреслила, що з такими талановитими дітьми та креативними митцями, Перемога обов’язково буде!

Додаткова інформація