Помилка
  • JUser::_load: не можу завантажити користувача з ID: 61

Листопад 2017

 

 

      30 листопада працівники нашої бібліотеки разом з колегами з обласної наукової та Рожищенської РЦБС здійснили екскурсійну поїздку до Львова. Ми відвідали сучасну бібліотеку Українського католицького університету (УКУ), яка відкрила двері для своїх відвідувачів 10 вересня цього року. Враження незабутні, адже тут створено всі умови для навчання, вільного наукового пошуку, розвитку людини. Знаходиться вона у новітньому інформаційно-ресурсному Центрі Митрополита Андрея Шептицького, розташованому на території студмістечка Українського католицького університету. Це – перша за часи незалежності будівля, збудована спеціально для бібліотеки європейського рівня.

 

 


 

Цьогоріч вже вдруге в стінах нашої бібліотеки згадували постать видатного вченого, математика, нашого земляка Михайла Пилиповича Кравчука. На початку минулого століття в приміщенні монастиря бернардинів (тепер бібліотека для юнацтва) функціонувала Луцька чоловіча гімназія, яку майбутній академік АН України Михайло Кравчук закінчив із золотою медаллю. 12 жовтня вся світова вчена еліта відзначала 125 років від дня народження вченого. Пам’ять про волинянина, який ще в першій половині ХХ століття своїм інтелектом прокладав дорогу в космос, до телебачення, сучасного інформаційного світу, є німим докором жорстокості тоталітаризму. Десятикласники Луцької НВК № 22 з вчителем математики  сьогодні прийшли до нас ознайомитись з друкованими джерелами про вченого, переглянути фільм «Голгофа Михайла Кравчука» та поділитись враженнями від побаченого, почутого і прочитаного. 

У Луцьку є вулиця академіка Кравчука, на будинку, де він вчився – меморіальна дошка, гімназія № 21 носить ім’я вченого, багато хто вже знає, що в Луцьку Кравчуки жили в будинку № 3 на вулиці Шопена, в с. Човниця Ківецівського району є музей М. Кравчука. І є великий    жаль і гіркота від того, що такого геніального математика знищили на Колимі за велику любов до науки та України.

              

 


 Зустріч з віртуозним майстром сучасного роману Андрієм Кокотюхою


Не розпродажами єдиними запам’ятається лучанам чорна п’ятниця 2017-го. Принаймні для читаючої публіки нашого рідного міста цей день приніс неабияку насолоду, бо мали вони реальну можливість зустрітись з віртуозним майстром сучасного гостросюжетного роману – Андрієм Кокотюхою. І, хоча наша бібліотека була того дня не першим місцем зустрічі митця зі своїми шанувальниками, проте, ані втома від уваги журналістської братії, ані яскраві спалахи фотокамер, ані активне спілкування з читачем інших установах, не завадили пану Андрію виділити крихту свого дорогоцінного часу і нашій книгозбірні.

 

 


Мультимедійний вечір памяті «Рік тридцять третій…Голод…голод… »

Голодомор – злочин, який немає часу давності, й кожен з нас має знати правду. Це наша історична память.

22 та 23 листопада у читальній залі книгозбірні для вихованців Волинського обласного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Небесної Сотні відбувся вечір, присвячений пам’яті мільйонів українських селян, які загинули мученицькою смертю від голоду, заподіяного сталінським режимом у 1932-1933 роках, пам’яті українських сіл і хуторів, які щезли з лиця землі після найбільшої трагедії XX століття.

      

 


 Тематичний вечір «Люди доброї волі»

 

19 листопада в читальній залі бібліотеки ми вшанували усіх тих, хто став на захист нашої демократії, хто віддав своє життя заради ліпшого майбутнього і тих, хто продовжує своїм життям, вчинками, а не гарними словами впроваджувати добре та мудре у наші серця, пробуджуючи найкращі почуття та якості, напередодні великого свята – Дня Гідності та Свободи. Як добре, що такі люди не перевелись, бо на них тримається світ і вони вселяють надію, підтримують віру, дарують любов…

      

 


16 листопада в читальній залі бібліотеки відбувся літературно-музичний вечір «Українська мова – крізь терни тисячоліть» для учнів Луцького центру професійно-технічної освіти. Йшла розмова про живе українське слово з його магічністю та простотою, щирістю та безпосередністю, силою та натхненням. Те слово, котрим ми з вами користуємося щоденно з рідними та близькими для нас, воно є нашим генетичним кодом, бо саме найщирішими словами ми промовляємо молитву і звертаємося до найріднішої людини – матері-неньки, найдорожчої матері-України.

Власне, саме про безцінний скарб українського народу і вели мову дівчата – ведучі заходу із аудиторією, користуючись при цьому і чудовим поетичним словом, і дотепним гумором, і соковитими діалогами, і влучною прозою. Доповнили святкову імпрезу також гарним відео та аудіо матеріалом.

Більше фото: тут.

 


 «Пам’ятай, Україно, героїв своїх»

 

  15 листопада учитальному залі бібліотеки працівники відділу культури та мистецтв  організували та відкрили виставку «Пам’ятай, Україно, героїв своїх». На ній експонуються фотосвітлини волинян, які віддали життя за Україну.

     

 


 

    15 листопада 2017 рокув читальній залі нашої книгозбірні відбулася бесіда-діалог «Навіщо тобі толерантність?» з учнями 9–А класу ЗОШ №17, яка проходила в рамках школи правових знань «Уроки права – уроки життя».

      

 


 Вітання переможців конкурсу юних літераторів Волині

14 листопада читальна зала була переповнена обдарованими дітьми, яких зібрав завершальний етап обласного заочного конкурсу юних літераторів Волині. Серед присутніх – переможці та лауреати спільно зі своїми наставниками та батьками. Нагородження відбулося у формі засідання літературної вітальні, на якому було презентовано збірку «Перли в глибинах казки», юні автори декламували свої твори під схвальні оплески присутніх. Привітати початківців, тих, хто шанує літературне слово, прийшли імениті українські письменники, серед них голова та члени Волинської обласної організації Національної спілки письменників України –  Ольга Ляснюк, Ніна Горик, Петро Коробчук, Валентина Штинько, Олена Пашук, Софія Стасюк, Олеся Ковальчук. 

Організатором заходу виступили Волинська обласна Мала академія наук  та обласна бібліотека для юнацтва.

 


На шляху до безвізового режиму з країнами ЄС

 

14 листопада в читальному залі бібліотеки відбулися навчальний семінар «Подорожуй відповідально» та інтерактивна гра для молоді про безвіз з країнами ЄС. Студенти Луцького педагогічного коледжу спілкувалися на тематику відповідальної мобільності з виконавчим директором ГО «Європа без бар’єрів» Іриною Сушко (м. Київ) та її командою. Саме вони допомагають робити Європу ближчою до України.

     

 


 «#людинаНЕтовар:попередження торгівлі людьми в молодіжному середовищі»

    12 листопада у читальній залі книгозбірні інформаційну відео-лекцію на тему: «#людинаНЕтовар: попередження торгівлі людьми в молодіжному середовищі» проведено для вихованців Волинського обласного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Небесної Сотні. Голова правління Волинської обласної правозахисної ГО«Асоціація місцевого розвитку «Велес+» Віктор Вальчук  підкреслив, що її головна мета – профілактична – уберегти українців та запобігти. Розповів що таке торгівля людьми, відмінність поняття торгівля людьми від інших суміжних злочинів, ознаки, за якими можна ідентифікувати людей, які постраждали, а також про правила безпечної подорожі за кордон.

       

 


 

Сьогодні в нашій читальній залі було добре, світле і духовне свято, приурочене Дню української писемності і мови та 500-річчю Реформації. Члени Волинського осередку Спілки християнських письменників України Віктор Гребенюк, Василь Мартинюк та Ольга Міцевська читали свої поетичні та прозові твори, спілкувались зі студентами Луцького центру професійно-технічної освіти та дев’ятикласниками Луцького НВК №9.

Для довідки: Перша Установча Конференція Всеукраїнської громадської організації «Спілка християнських письменників України» відбулась 28 січня 2007 року в місті Києві. Тоді християнські письменники відкрито заявили про себе, як про силу, що має намір принести в культурне середовище нашої країни те, в чому ми всі маємо відчутну потребу – духовність, етику та мораль, як їх розуміють істинно віруючі християни. Для досягнення цієї мети в Спілці християнських письменників України об'єдналися християни різних конфесій, представники сходу і заходу, півночі і півдня, різного віку й статі, прозаїки, поети та публіцисти, ті, хто пише, і ті, хто видає твори.

І ще: ми визнаєм вагомий внесок протестантських церков і релігійних організацій в розвиток релігійної, культурної і соціальної сфери України, виявляєм повагу до їхньої ролі в українській історії та становленні незалежної держави. Двері нашої бібліотеки широко відчинені людям всіх конфесій, які стверджують самодостатність української мови, пропагують віротерпимість та свободу совісті.

 


 Відеоурок «Пізнавати світ серцем і розумом»

   7 листопада в читальній залі книгозбірні для учнів Луцького ВПУ будівництва та архітектури презентовано відеоурок «Пізнавати світ серцем і розумом», присвячений великому Учителю, визнаному класику педагогіки ХХ століття – Василю Олександровичу Сухомлинському. 100-річчя від дня його народження буде відзначатись в Україні 28 вересня наступного року. 

      

 


 Намалюю любов до життя

  1 листопада в читальному залі бібліотеки працівники відділу культури та мистецтв організували виставку «Намалюю любов до життя» вихованців мистецької студії «Оле-Арт» (керівник Ольга Грицюк). У мистецькій студії, якій в листопаді виповнюється 13 років, безперервно малюють, ліплять, клеять, словом – творять, любителі мистецтва.

     

 

Додаткова інформація