Помилка
  • JUser::_load: не можу завантажити користувача з ID: 61

Жовтень 2017

 

Історична година «Вічним вогнем на чатах пам'ять стоїть»

31 жовтня за такою назвою у читальній залі книгозбірні відбулася історична година із вихованцями Технічного коледжу ЛНТУ, присвячена – Дню визволення України від фашистських загарбників. 

Напевно, жодна інша подія вже минулого століття не залишила такої глибокої борозни в пам’яті народній і в душах людських, як ця війна небувалих масштабів. Вона розколола не тільки світ, а й майже все буремне ХХ століття на три епохи: довоєнну, воєнну і повоєнну.

 


Його мелодії творились серцем

   24 жовтня під такою назвою відбулося засідання мистецької вітальні, підготовлене працівниками відділу культури та мистецтв для слухачів курсів Волинського інституту післядипломної педагогічної освіти до 140-річчя від дня народження українського композитора Миколи Леонтовича.


Літературно-музичний вечір «В людині, затям, лежить невідгадана сила»

22-го жовтня в читальній залі нашої книгозбірні спільно з учнями Волинського обласного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою проведено літературно-музичний вечір «В людині, затям, лежить невідгадана сила». Ми згадали Олега Ольжича – поета, вченого, політика. 

Трохи більше ніж 110 років тому, 8 липня 1907-го року в цей світ прийшов Олег Кандиба, котрому судилося запам’ятатись під його літературним псевдонімом – Ольжич. І нехай він прожив всього неповних 37 літ, але то були воістину насичені, плідні, яскраві, героїчні та, безумовно, зовсім немарні літа.

 

 


День абітурієнта в бібліотеці:

Все про вищу освіту в Республіці Польща

     20 жовтня в бібліотеці відбулась презентація «Вища освіта в Польщі», яку провела представник компанії Українсько-польський центр освіти «UniverPL». Вже рік Пункт європейської інформації, що працює при бібліотеці, співпрацює із цією компанією. Спільно розповідаємо українським абітурієнтам про європейську освіту, можливості для студентів та молодих науковців.

        


 

Майстер-клас із патрульними поліцейськими

19 жовтня Патрульна поліція Луцька спільно із Компанією «Дмитрук» та нашою бібліотекою запросили школярів із Луцької гімназії №4 ім. Модеста Левицького на урок безпеки та майстер-клас із виготовлення флікерів.

 


 Інформаційний відеолекторій для молоді «#Людина НЕ товар»

 

До Європейського дня боротьби із торгівлею людьми 18 жовтня 2017 року громадська організація «Велес+» у партнерстві з бібліотекою для юнацтва організувала інформаційний інтерактивний відеолекторій ««Людина НЕ товар»: попередження торгівлі людьми в молодіжному середовищі». Торгівля людьми є одним із найсерйозніших злочинів проти людини, який має, як економічні, так і соціальні, педагогічні, психологічні причини.

 


 Флеш-моб «Молитва за Україну»

 

13 жовтня біля стелли загиблим героям на Театральному майдані Луцька проведено флеш-моб «Молитва за Україну». Напередодні свята Покрови, Дня захисника України працівники Волинської обласної бібліотеки для юнацтва та учні 8 класу Луцького навчально-виховного комплексу №9 читали патріотичну поезію. Це свято пам’яті про наших гордих предків, які пером і словом, вогнем і мечем виборювали право на незалежність рідної держави, вшанування козацької доблесті та звитяги, вдячності ветеранам Другої світової та воїнам УПА, які воювали за свою землю. І, нарешті, це день усіх героїв сьогодення, які хоробро боронять кордони України від північного сусіда-агресора, та усіх тих, хто поклав своє життя на Сході країни в ім’я суверенності та єдності держави.

 


 Урок мужності «Ми – нащадки славного роду»

 

14 жовтня, на Покрову, українці відзначають велике державне свято – День захисника України. Свято, яке уособлює мужність і героїзм оборонців та визволителів рідної землі, символізує зв’язок та наступність поколінь.

10 жовтня, напередодні свята, у читальній залі книгозбірні відбулося вшанування воїнів-захисників на уроці мужності «Ми – нащадки славного роду» спільно з учнями 11 класу «ЛНВК ЗОШ-інтернату І-ІІІ ст. - правознавчого ліцею з посиленою фізичною підготовкою».

Під час заходу зазирнули в давні сторінки історії, згадали наших гордих предків, які пером і словом, вогнем і мечем виборювали право на незалежність рідної держави. Вшанували усіх героїв сьогодення, які боронять кордони України від північного сусіда-агресора, та усіх тих, хто поклав своє життя на Сході країни в ім’я суверенності і єдності, та майбутнього держави.

Особливий інтерес в учнів викликали матеріали бібліотечної викладки «Сила нескорених» та відеоматеріали, які були не просто гарним фоном до зустрічі, а органічно та емоційно доповнили її.

Більше фото тут.

 

 


6 жовтня у бібліотеці відбулася зустріч Польського клубу в Луцьку з ГжегожемГауденом. Вона була присвячена реформуванню бібліотечної системи в Польщі в рамках проекту «Бібліотека+», реалізованого польським Інститутом книги.

Гжегож Гауден – польський журналіст, котрий у 2004-2006 рр. був головним редактором видання «Rzeczpospolita», а у 2008-2016 рр. очолював польський Інститут книги. Він поділився з присутніми особливостями реалізації в Польщі проекту «Бібліотека+».

       

 


Японія vs Китай, або Грані культури Сходу 

 

      4 жовтня до року Японії в Україні в рамках проекту «Жива бібліотека» у нашій книгозбірні відбулась зустріч у кавай-клубі із мандрівницями Лідією Кожевніковою та Ольгою Сідорською «Грані культури Японії та Китаю».

        

 


Лідер повстанського опору України

5 жовтня 2017 року працівники краєзнавчого відділу разом із студентами Луцького інституту розвитку людини Університету «Україна» та Волинського коледжу Національного університету харчових технологій провели історичну годину «Лідер повстанського пору України»», присвячену 110-річчю від дня народження Романа Шухевича. Живий символ нескореності національно-визвольної боротьби на західноукраїнських землях, Роман Шухевич відомий як видатний військовий державний і політичний діяч, великий патріот, інтелектуал. Він був людиною надзвичайної хоробрості, його поважали побратими та боялися вороги, ним захоплювалися однодумці. Навколо його постаті досі киплять політичні пристрасті.

Присутні на заході дізналися про особистість генерала, його походження та політичні погляди. Був представлений слайдопоказ із світлинами Романа Шухевича та його родини.

Користувачі слухали поезію Я. Славутича, Д. Павличка, І. Колодія, П. Маха, переглянули уривки з фільмів, відео на пісню про Романа Шухевича. Були розвінчані міфи про УПА, як уособлення антисемітизму, оскільки родиною Романа Шухевича була врятована єврейська дівчинка Ірина, донька Вольфа і Ружі Райхенбергів. 

 


ЛУЦЬКИЙ ЗАМОК У ФОТОСВІТЛИНАХ

3 жовтня в читальній залі книгозбірні відкрито виставку «ЛУЦЬКИЙ ЗАМОК У ФОТОСВІТЛИНАХ». Замок Любарта давно став символом Луцька. Його образ постійно і активно використовується в найширшому колі життя: від магнітиків з написом «Луцьк» до емблем організацій чи етикеток товарів. В цей раз бібліотечні фахівці дали змогу всім бажаючим доторкнутись до давньої та сучасної історії, адже на виставці представлені старовинні листівки, та листівки із сучасним виглядом архітектурної пам’ятки 14-го століття, яка є окрасою нашого міста. Представив матеріали із особистого архіву історик та краєзнавець, доктор історичних наук, професор Олександр Дем’янюк.

Студенти Луцьких педагогічного та медичного коледжів дізнались багато цікавого та пізнавального з історії розвитку фотографії на Волині, і зокрема те, що Луцький замок стали експонувати на світломатеріали в другій половині ХІХ століття. Зазвичай із цього потім робили поштові листівки. Перші кольорові поштівки з виглядом Луцька, зокрема замку Любарта у 1916 році надрукувало видавництво Абрама Ісаака Островського у Лодзі. Для цих робіт майстри використали негативи луцького видавця Герша Лібермана, виконані в перші роки нового століття. Ближче до кінця ХІХ століття почали поширюватися листівки із зображенням міста. В Луцьку діяв цілий ряд фотомайстерень.

Всі ці старовинні листівки, та листівки із сьогоднішнім виглядом замку Любарта, порівняти його минуле та сучасне, ви зможете побачити на виставці у нашій бібліотеці, яка буде діяти до 20 жовтня. Ласкаво просимо до перегляду.  


 

Додаткова інформація