Помилка
  • JUser::_load: не можу завантажити користувача з ID: 61

Квітень 2017


29 квітня у приміщенні Волинської обласної бібліотеки для юнацтва відбулося відкриття виставки картин вдів та дружин воїнів АТО "Пробудження", які вони малювали під час занять з психологічної реабілітації. 

Подія проходила в рамках проекту Мeцeнaти для сoлдaтa – ІІ з’їзду сімей Небесного Легіону, в якому взяли участь понад 100 дітей та дружин загиблих Героїв, що з’їхалися з усіх куточків Волині. Весняна зустріч пройшла під гаслом «Христос Воскрес – воскресне й Україна!».

 


25 квітня виповнилося 80 років від дня народження Бориса Ревенка – колишнього керівника народної аматорської кіностудії «Волинь», кінорежисера, фотографа. З 1970 по 1972 роки Б. П. Ревенко навчався на курсах режисерів-операторів аматорських кіностудій у Владивостоці. 15 років працював механіком на китобійних флотиліях. Часто приїжджав у відпустку до Луцька, де проживала сестра. Тут його запрошують очолити відділ аматорського фото-кіномистецтва в обласному Будинку народної творчості. У 1975 році Борис Ревенко стає режисером аматорської кіностудії «Волинь».

 


«Чорнобиль… Біль і пам’ять вічні»


Квітень 1986-го, здавалось би, давно уже став історією і для нас він назавжди мав би залишитися в державі, котра припинила своє існування. Але 26-е число того напрочуд теплого і п’янкого весняного місяця чорною міткою закарбувалося не тільки у серцях очевидців та сучасників тих подій. Воно щедро розсипало своє отруйне проміння нащадкам; воно пустило моторошне коріння в генетичний код нашого роду; воно постійно недобрим нагадує про себе і відголосок його скорботного дзвону розноситься по планеті Земля мільйонами голосінь та відголосків, передчасних смертей та аномалій, порушеннями природного балансу та психічного фону…

 


Вшанування подвигу українського народу у Другій світовій війні

 

21 квітня, в бібліотеці, в рамках роботи Пункту європейської інформації, для учнів Луцького НВК № 9 відбувся майстер-клас із виготовлення символу Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги над нацизмом – квітки маку. 

Учням розповіли про День Перемоги в Європі (Victory in Europe Day), нову традицію святкування 8 та 9 травня в європейському дусі. Школярі дізнались, чому саме квітка маку (Remembrance poppy) у Європі стала символом пам`яті жертв Першої світової війни, а згодом – жертв усіх військових та цивільних збройних конфліктів, починаючи із 1914 року, а також про День пам’яті та примирення.

 


В’ячеслав Липинський: «Журавлиний клич Вітчизни»

20 квітня 2017 року краєзнавчий відділ разом із студентами Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, Луцького інституту розвитку людини Університету «Україна» та Волинського коледжу Національного університету харчових технологій провели історичну годину «Журавлиний клич Вітчизни», присвячену 135-річчя від дня народження В’ячеслава Липинського, українського історика, громадського і політичного діяча, філософа, публіциста.

Присутні на заході дізналися про особистість В’ячеслава Липинського, його походження та політичні погляди, теорією «класократії». Був представлений слайдопоказ із світлинами власне самого Вячеслава Липинського, його родини, родового маєтку в Затурцях (нині Локачинський район Волинської області), а також місця його поховання. Адже відомо, що сама могила цього визначного діяча, як і сам фамільний склеп Липинських разом з католицьким цвинтарем, була знищена більшовиками.

Користувачі слухали поезію А. Славути-Логвиненка, переглянули фільми, створені, як Волинською телерадіокомпанією, так і іншими телестудіями, про визначного політика.

 


У Волинській обласній бібліотеці для юнацтва презентували книгу про подвиги українських воїнів

12 квітня у Волинській обласній бібліотеці для юнацтва відбулась презентація третього видання книги «Вклоняємось доземно українському солдату». 

Один із авторів видання, військовий журналіст полковник Володимир Скоростецький, розповів, що за три останніх роки об’їздив майже усю територію зони АТО – 475 кілометрів вздовж лінії зіткнення і разом з іншими журналістами має дуже багато зібраних матеріалів.

 


 «Ой виходьте, дівчата, гуляти, вулицю починати»

11 квітня у читальній залі книгозбірні відбулося дивовижне театралізоване обрядове дійство «Ой виходьте, дівчата, гуляти, вулицю починати», яке презентували студенти I-II курсів, спеціалізації «Видовищно-театралізовані заходи» та «Народне пісенне  мистецтво» Волинського  державного училища культури та мистецтв ім. І. Стравінського.

 


 Благодійна виставка «Христос воскрес! Воскресне Україна!»

5 квітня в читальному залі бібліотеки відкрилась благодійна виставка «Христос воскрес! Воскресне Україна!» Автор представлених робіт – картин на склі – Володимир Бабій, боєць АТО. 

Відкрили захід громадська діячка Антоніна Євтодюк, яка відмітила життєстверджуючий оптимізм автора картин, читала поезії – адресовані йому, та ведуча – головний бібліотекар Любов Фрадинська.

 


3 квітня у читальній залі книгозбірні відбувся відеоурок «Бухенвальський сполох: заклик до живих» для студентів Луцького коледжу рекреаційних технологій та права. Він був присвячений Міжнародному дню визволення в’язнів фашистських концтаборів, пам’ятній даті, яку щорічно згадує світова громадськість 11 квітня. Цього дня 1945 року повстали в’язні концтабору Бухенвальд і врятувалися від знищення, так як гітлерівська влада напередодні віддала наказ про фізичне винищення усіх ув’язнених.

 

Додаткова інформація