Помилка
  • JUser::_load: не можу завантажити користувача з ID: 61

Лютий 2017

 


25 лютого Луцьк відзначав 146-ту річницю від дня народження славетної краянки – Лесі Українки. Читачі нашої бібліотеки долучились до урочистостей з нагоди вшанування письменниці – під час флеш-мобу декламували вірші поетеси, перекладені іноземними мовами: польською, білоруською, французькою, німецькою та англійською. Вірші звучали у самому центрі міста, біля пам’ятника Лесі, тепло і зворушливо холодного зимового дня у виконанні: друга бібліотеки, підприємця, волонтера Руслана Теліпського; старшокласників Єви Агеєвої та Віталія Пащенко; учасників творчого об’єднання «Чотири акорди» Юлії Нікітюк та Сергія Янішевського; студентки СНУ ім. Лесі Українки Євгенії Тимофеєвої; журналістки Ярослави Тимощук та волонтера Корпусу Миру в Україні Кейті Фіджеральд. 

Більше фото тут

 


Європейська освіта для української молоді

В рамках Пункту європейської інформації, у Волинській обласній бібліотеці для юнацтва відбулись ДНІ АБІТУРІЄНТА із офіційними представниками польських вузів.

Про переваги європейської освіти, можливості практичного навчання, практики та працевлаштування, про те, чому варто обрати навчання в сусідній Польщі розповідали луцьким школярам та студентам.

              
 


 Вечір поетичного слова «Бринить-співає наша мова...»

       21 лютого читальна зала бібліотеки зібрала на вечір поетичного слова «Бринить-співає наша мова...», присвячений Міжнародному дню рідної мови, істинних шанувальників Його Величності Слова – студентів першого курсу Луцького педагогічного коледжу, спеціалізації «Початкове навчання. Англійська мова».

         

 


У стінах бібліотеки працівники відділу культури та мистецтв для слухачів Волинського інституту післядипломної педагогічної освіти провели засідання мистецької вітальні на тему: «Микола Віталійович Лисенко  сонце української музики». 

Микола Віталійович Лисенко  засновник національної музично-творчої школи, основоположник української класичної музики. Значення його для музичної культури України неоціненне. Своєю творчістю він уперше підвів підсумки величезному періоду розвитку вітчизняної музики на підвалинах глибокого вивчення народного життя і народної творчості. 

 


Поезія, народжена Майданом


«Поезія, народжена Майданом», – за такою назвою у читальній залі книгозбірні відбулася патріотична година із вихованцями Волинського обласного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою, присвячена пам’яті тих, кого після 20-го лютого 2014-го назвали Небесною Сотнею. Кожен з них повстав проти насилля, несправедливості та брутального відношення до своєї країни. Кожен здійснив подвиг – віддав найцінніше – своє життя заради нової держави. Серед них були і наші земляки-волиняни ще зовсім молоді люди, які планували і мріяли, але не судилося, не встигли…

 


15 лютого в читальному залі бібліотеки працівники відділу культури та мистецтв провели захід  відео-свідчення «Крим 2014. Хроніка однієї окупації» (до 3-ї річниці окупації Криму російськими військами) спільно з представниками ГО «Кримські татари Волині». Перед студентами Технічного коледжу ЛНТУ виступили  переселенці з Криму Сервер Зейнідінов та Ридван Зекір’яєв. Вони як ніхто вболівають за свою землю, яку вимушені тимчасово залишити і виїхати на Волинь.

 


Моя нова поліція: адміністративна та кримінальна відповідальність підлітків 


14 лютого в рамках Школи правових знань «Уроки права – уроки життя», що вже багато років діє при нашій бібліотеці, для старшокласників Луцької ЗОШ №17 проведено цікаву та змістовну зустріч.

В цей день про адміністративну та кримінальну відповідальність підлітків розповів учням лейтенант поліції Дмитро Слабенко. За його допомогою старшокласники розглядали приклади правопорушень підлітків із практики Патрульної поліції України, давали їм юридичну оцінку.

 

 


 

Промисел Божий часто буває незрозумілим для нас. Чому одні, наприклад, живучи в Україні, – їдять її хліб, вдихають повітря, напоєне запахами неозорого степу, прадавнього лісу та віковічних гір; маючи змогу слухати її прекрасні пісні та насолоджуватись милозвучною мовою, – аніскілечки не цінують цього, а часто навіть майже вороже не сприймають в ній нічого автентичного, самобутнього, позитивного, огульно критикуючи все і вся навкруги. Проте, зовсім не поспішають покинути, а, навпаки, намагаються утвердити тут свою точку зору, свої закони та, часом, і «понятія». А іншим, котрим душа болить за усе українське, яким сниться навіть засохла ковила у степу і миліша вона за усі екзотичні квіти світу, аби лиш торкнутись її ще бодай раз у житті; – шлях туди закритий і доля, надзвичайно щедра на подорожі, постійно відмовляє тільки в одній дорозі – додому.

 


Урок мужності «Герої нашого часу»


7 лютого в читальному залі бібліотеки зібралися представники різних поколінь. Йшла мова про сучасного героя – захисника Вітчизни, сміливого, відчайдушного патріота, який віддасть своє життя за свободу рідної землі. Багато питань нині виникає у молодого покоління: чи була б війна зараз на Сході, чи втратили б ми Крим, коли б українці гарно знали історію своєї держави, коли б їм довелося вивчити її під гаслом патріотизму? Чи мала б такий вплив на нас російська пропаганда, коли б зі школи виховували поважати рідну державу, її народ, її складну історію і культуру?          

             

 


 

Додаткова інформація