Бухенвальський сполох: заклик до живих

3 квітня у читальній залі книгозбірні відбувся відеоурок «Бухенвальський сполох: заклик до живих» для студентів Луцького коледжу рекреаційних технологій та права. Він був присвячений Міжнародному дню визволення в’язнів фашистських концтаборів, пам’ятній даті, яку щорічно згадує світова громадськість 11 квітня. Цього дня 1945 року повстали в’язні концтабору Бухенвальд і врятувалися від знищення, так як гітлерівська влада напередодні віддала наказ про фізичне винищення усіх ув’язнених.

На території Німеччини і окупованих нею країн діяло 14033 табори, 506 гетто, 2071 вязниця. Через табори смерті пройшло 18 млн чоловік, знищено – 11 млн, з них 5 млн – громадяни Радянського Союзу. Нацистам не вдалося замести сліди своїх злочинів і свідчення в’язнів дійшли до міжнародного Нюрнберзького трибуналу.

Ті, хто вижили після тортур концентраційних таборів промовляли: «Ми вижили для того, щоб не допустити повторення подібного…». 

Біографії цих людей це справжні уроки мужності для молодого покоління. Про це йшла мова під час заходу, бо втрата історичної памяті, як духовно-моральної опори людини, є неприпустимою, і ніби звучить як заклик до живих.

Додаткова інформація