Квітень 2019

Зустріч з співавторами колективного літературного збірника «Зірка Полин»

 

26 квітня виповнюється 33 роки від дня страшної техногенної катастрофи на Чорнобильській атомній електростанції. Наслідки цієї аварії пожинатимуть всі прийдешні покоління. Про Чорнобильську трагедію відзняті фільми, наукові телепрограми, написані літературні твори, мемуари. От і у нашій бібліотеці сьогодні зібрались люди, яким біль Чорнобильської біди відгукується їхнім сердечним болем і щирим словом.

 


Зустріч на тему «Польський Великдень: традиції та обряди» завершила тиждень національних культур

 

18 квітня у нашій бібліотеці разом з учнями гімназії № 4 ім. Модеста Левицького відбулася тематична зустріч про святкування Великодня поляками.


 Зустріч «Як святкують Великдень в Німеччині» продовжила тиждень національних спільнот у бібліотеці

 

У нашій бібліотеці продовжується тиждень національних спільнот Волині. 17 квітня разом з ГО «Товариство німців Волині» відбулась зустріч на тему «Як святкують Великдень в Німеччині». Щоб наблизити молодь до історії народу, представники якого живуть поряд з нами, ми розкриваємо його традиції та культурні надбання.

 


 Зустріч «Щоб Земля дихала» в рамках проекту з екологічної грамотності «21 день сортування сміття»

 

В цьому році відділ екології Луцької міської ради разом із партнерами: міськими активістами, університетами, школами та нашою бібліотекою із 09 по 30 квітня втілює у Луцьку проект з екологічної грамотності «21 день сортування сміття».


 Зустріч на тему «Єврейське свято Песах: що це?» розпочала тиждень національних культур у бібліотеці

16 квітня у бібліотеці разом з Волинською релігійною громадою прогресивного іудаїзму (виконавчий директор – Сергій Швардовський) організовано тематичну зустріч «Єврейське свято Песах: що це?». Захід відбувся для студентів Волинського коледжу Національного університету харчових технологій в рамках тижня культур національних спільнот, які проживають на Волині.

 


 Відеоурок «Фашистські табори смерті – геноцид проти людства»

 

11 квітня, у Міжнародний день визволення в’язнів нацистських концтаборів, в читальній залі бібліотеки вшанували пам'ять тих, хто пройшов крізь пекло смерті. Під час відеоуроку «Фашистські табори смерті – геноцид проти людства» спільно з вихованцями Волинського обласного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Небесної Сотні перегорнули сторінки історії.

 


Тематичний вечір пам’яті «Чорнобильська катастрофа: хроніка подій»

 

10-го квітня в стінах нашої гостинної книгозбірні відбувся тематичний вечір пам’яті «Чорнобильська катастрофа: хроніка подій».

Учні Луцького центру професійно-технічної освіти своїми гарячими молодими серцями, наполегливим жвавим розумом та небайдужістю натхненних душ, безумовно, зробили наш хороший бібліотечний сценарій ще більш яскравим, атмосферним та зворушливим.

 


 Креативний урок-квест із позакласного читання

 

09 квітня у бібліотеці для старшокласників Луцької гімназії № 18 відбувся, у формі квесту, урок позакласного читання «Народове читання в сучасному контексті зарубіжної літератури».

 


«Зелена куля на долоні»: змагання в начитаності та ерудиції

07 квітня вихованці Волинського обласного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Небесної Сотні взяли участь в екологічному бібліоквесті «Зелена куля на долоні», який провели працівники відділу читальних залів Волинської обласної бібліотеки для юнацтва. Це була захоплююча мандрівка на перевірку начитаності, ерудованості, витривалості та вміння грати у команді.

 


 Виставка картин "Біль перероджений у Віру, Надію, Любов"

 

05 квітня у бібліотеці відкрилась виставка малюнків, сакральних робіт, ікон, панно "Україна, Богом бережена". Назва виставки символічна: "Біль перероджений у Віру, Надію, Любов". Роботи писали бійці, які отримали важкі травми і поранення, а нині знаходяться на лікуванні у КЗ "Рівненський обласний госпіталь ветеранів війни" Рівненської обласної ради. Вони проходять лікування та реабілітацію, адже зазнали і фізичних, і психологічних травм. Малювання допомагає їм у цьому. Це терапія з пензлями в руках.


Літературно-музичний вечір «Поезія – це завжди неповторність

Україні таланить на великих жінок. Ліна Костенко одна з них. Літературно-музичний вечір «Поезія – це завжди неповторність», який відбувся 02 квітня в читальній залі для учнів ЗОШ с. Ратнів Гірко-Полонківської ОТГ був присвячений саме їй. Ця унікальна жінка належить до тих поетів, чиї твори читають не тому, що так модно, престижно чи буде оцінено строгим викладачем, а просто за нагальною потребою душі та велінням серця.


ОГОЛОШЕННЯ

 ПРО ПРИЙОМ МАТЕРІАЛІВ ЕКСПЕРТНОЮ РАДОЮ З ПИТАНЬ ВИДАВНИЧОЇ СПРАВИ ПРИ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

У 2019 РОЦІ

 Відповідно до Положення про Експертну раду з питань видавничої справи, затвердженого розпорядженням голови облдержадміністрації  №460 від 22.10.2015 року, управління культури, з питань релігій та національностей оголошує прийом матеріалів:

- історичної;

- краєзнавчої;

- художньої;

- мистецької (музичної) літератури;

- книжок для дітей;

- аудіокниги та рідкісні книги. 


 

Додаткова інформація