Березень 2019

Зустріч зі студентами «Книги, вправи, завдання про мистецтво цілісного та гармонійного життя»

 

26 березня у читальній залі книгозбірні відбулася зустріч «Книги, вправи, завдання про мистецтво цілісного та гармонійного життя» зі студентами факультету педагогіки та соціальної роботи Східноєвропейського національного університету ім. Лесі Українки.


 Засідання мистецької вітальні, присвячене 70-річчю від дня народження Володимира Івасюка

25 березня для викладачів музичного мистецтва і художньої культури, слухачів курсів ВІППО, працівники відділу культури і мистецтв підготували та провели засідання мистецької вітальні «Життя як пісня», присвячене 70-річчю від дня народження Володимира Івасюка. Із світлин, відеокліпів, документальних кадрів, розповідей ведучих складався образ видатного українського композитора, виконавця, поета.


 Чергове заняття з каністерапії в рамках проекту «Почитай мені: читання чотирилапому другу»

 

24 березня, незважаючи на вихідний день, у бібліотеці було гамірно та велелюдно. До книгозбірні завітали любителі читання та тварин, які зібралися на заняття з каністерапії в рамках проекту «Почитай мені: читання чотирилапому другу».


 Презентація бізнес-планів підлітків у бібліотеці

  

24 березня у книгозбірні відбулося заключне заняття бізнес-школи для підлітків «Енергія змін», організоване у співпраці з громадською організацією «Переселенці Криму та Донбасу». Діти представили на розсуд журі свої бізнес-ідеї.


23 березня 2019 року в бібліотеках України пройшла нестандартна для них та українців подія – «тиха вечірка». Однією з таких бібліотек стала й Волинська обласна бібліотека для юнацтва. Головною метою «тихої вечірки» Good Silent Party є популяризація сучасної української культури та вихід за рамки стереотипів. Організатори показали жителям та гостям міста бібліотеку з іншого ракурсу, продемонструвати її як новий простір, навколо якого об’єднуються сміливі та прогресивні люди. До події були причетні такі громадські організації: Молодіжна секція Української бібліотечної асоціації, Будуємо Україну Разом (БУР), Українська академія лідерства. В Луцьку спів організатором проведення заходу був Молодіжний центр Волині. Попередньо зареєстровані 15 учасників, завантажили на свої гаджети додатки радіо «Сковорода», взяли навушники та прийшли до бібліотеки. Розпочався захід з прямого включення з міста Старобільськ та Луганської обласної універсальної наукової бібліотеки. Ведучим вечірки був діджей Sunny Boy (Михайло Лемак), а запрошеним гостем відомий письменник Сергій Жадан. Після оголошення міст-учасників розпочалася танцювальна програма. Паралельно звучали відео-запити до Сергія Жадана та відповіді на них. Учасники «тихої вечірки» - це прогресивна молодь, яка об’єдналась, щоб популяризувати сучасну українську культуру з  допомогою нових форматів, які рухаються в ногу з часом та руйнують стереотипи про типову бібліотеку, де можна лиш читати книги.


 

 

Ще з незапам’ятних часів люди відчували, що слова над нами мають владу. Недарма говорять «Словом можна підняти, словом можна вилікувати, словом можна принизити, словом можна вбити...»


 Урок безпеки на тему «Я маю право»

 

15 березня у бібліотеці спільно з представниками Патрульної поліції Волинської області, за сприяння торгової компанії «Дмитрук» відбувся захід на тему «Я маю право» з учнями ЗОШ с. Лище Луцького району. У форматі активного діалогу обговорювали питання особистої безпеки та дитячих прав і обов’язків.


 Історична година «З’їзд монархів чи коронація Вітовта?»

 

14 березня на базі нашої бібліотеки відбулася історична година «З’їзд монархів чи коронація Вітовта?», присвячена 590-річчю з’їду монархів у Луцькому замку в 1429 році. Були запрошені студенти Східноєвропейського національного університету ім. Лесі Українки та Волинського коледжу національного університету харчових технологій.


Кейс-урок «Жити без лихослів'я» з учнями Боратинської ЗОШ Луцького району

13 березня тренер Світлана Сасюк із комунікативного клубу для підлітків і їх батьків «Думай.Дій.Досягай» провела в нашій бібліотеці тренінг по лихослів'ю.


 Літературний квест «Лесиними стежками»

 

12 березня у бібліотеці відбувся літературний квест «Лесиними стежками» з десятикласниками ЗОШ І-ІІІ с. Липини.

 


 Засідання «круглого столу» «Випадки насильства в навчальному закладі: алгоритм дій» у бібліотеці

 

07 березня на базі нашої бібліотеки відбулось засідання «круглого столу» щодо булінгу у навчальних закладах. Ця тема особливо актуальна в молодіжному, учнівському середовищі. Бібліотека постійно виступає платформою відповідних зустрічей.


 Зустріч в бібліотеці із патрульними поліцейськими «Протидія булінгу»

 

Продовжуємо спілкування в бібліотеці із нашими читачами на актуальні теми: 6 березня разом із семикласниками Луцької загальноосвітньої школи №19 та патрульними поліцейськими обговорювали таке явище, як булінг.

 


 Заняття з пошуку фактів «Не віррр-перевіррр» з освітянами

 

05 березня в бібліотеці в рамках проекту «Вивчай та розрізняй», що працює за підтримки посольства Сполучених Штатів Америки та посольства Великої Британії в Україні», пройшло заняття з пошуку фактів «Не віррр-перевіррр». Заступники директорів шкіл з виховної роботи  та педагоги-організатори, слухачі курсів ВІППО, за допомогою бібліотекарів-координаторів З. Корчинської та Р. Тимощук вчилися розрізняти маніпуляції у передвиборчих кампаніях, розвивати навички критичного мислення, перевіряти інформацію, не поширювати фейки.

 


Християн Тиский: «Мої подорожі автостопом»

 

04 березня у бібліотеці відбулася зустріч у форматі «Жива бібліотека» із вісімнадцятилітнім студентом Технічного коледжу Луцького національного технічного університету Християном Тиским. Захід «Євротревел: Мої подорожі автостопом» організований  Пунктом європейської інформації згідно проекту УБА «Все про Європу: читай, слухай, дізнавайся в пунктах європейської інформації в бібліотеках» за підтримки Європейського Союзу (програма «Еразмус +»).

 


 Відео-мандрівка з Русланом Теліпським

 

01 березня у нашій книгозбірні відбулась зустріч «Тарасів дороговказ» з відомим шевченкознавцем, волонтером, мандрівником Русланом Теліпським для студентів Технічного коледжу Луцького НТУ.

 


 Заняття з пошуку фактів «Не віррр-перевіррр» з бібліотекарями

 

01 березня о 15:00 в бібліотеці пройшло Всеукраїнське одночасне заняття з пошуку фактів «Не віррр-перевіррр». Захід проходив за ініціативи міжнародної організації IREX в рамках проекту «Вивчай та розрізняй» за підтримки посольства Сполучених Штатів Америки та посольства Великої Британії в Україні».


 

Додаткова інформація