Січень 2019

Патріотична естафета до Дня пам’яті Героїв Крут

 

31 січня до бібліотеки завітали школярі Лищенської ЗОШ І-ІІІ ступенів. З ними було проведено патріотичну естафету до Дня пам’яті Героїв Крут. Учні переглянули відео про героїчний подвиг під Крутами, який став символом героїзму і жертовності молодого покоління у боротьбі за незалежність України, взяли участь у командній грі «Моя Батьківщина – Україна» та виготовляли «фенічки» для бійців ООС на Схід.


У бібліотеці стало традицією відзначати День Соборності України та День пам’яті героїв Крут разом із вихованцями Волинського обласного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою імені героїв Небесної Сотні.


У бібліотеці вшанували пам’ять всесвітньо відомого режисера Сергія Параджанова

 

28 січня у читальній залі бібліотеки відбулося засідання мистецької вітальні «Злет, трагедія, вічність», приурочене до 95-річчя від дня народження Сергія Параджанова, українського та вірменського кінорежисера. Його слухачами стали вчителі музичного мистецтва та художньої культури області – слухачі курсів підвищення кваліфікації при Волинському інституті післядипломної педагогічної освіти. Цікаве знайомство з цією неординарною особистістю дало змогу ще раз доторкнутися до його творчого таланту та неоціненого внеску у кіномистецтво України.


27 січня у бібліотеці відбувся майстер-клас «Еко-годівнички для синичок». 

Синички та і інші птахи взимку бояться не холоду, а голоду. За вікном ми зараз бачимо чудову справжню зимову погоду. Але зима – це не тільки гарний білий сніг, але й найважчий час для птахів, що зимують у наших містах.

 


 Тренінг "З чого починається бізнес?"

 

27 січня у бібліотеці чергове заняття "Бізнес-школи "Енергія змін" відбулось у формі тренінгу "З чого починається бізнес?". 

День видався напруженим, але результативним. На цьому засіданні зі школярами було багато практичної роботи з маркетингу: актуалізували бізнес-ідею, створювали портрет клієнта та стратегію роботи з ним, розбирали відмінності товару та послуги, цінову політику та інше.


 «Чоловіча» проза, детективні романи Віктора Янкевича

 

24 січня вже вдруге Віктор Янкевич, письменник з Кременця, презентує нову книгу-детектив  в Луцьку. Восени у видавництві «Навчальна книга – Богдан» вийшов у світ до поціновувачів детективного жанру роман «Копія». Ось як анонсував «Копію» товариш і редактор Віктора Сергій Синюк: «Енергійне поєднання світового детективу і реалій українського сьогодення. Стрімкий сюжет і несподівана розв’язка. Глибокоособистністна оповідь про ключові проблеми цілого суспільства». А сам автор сказав, що в «Копії» є «злочин і кара, невідкупний гріх і спокута, батьки і діти, кохання й похіть... Вектори цієї книги розмаїті, сюжет захоплюючий і динамічний. А життя сплітає в єдиний клубок теперішнє й минуле... Не дивися в дзеркало проти ночі, бо потойбіччя пантрує на твою душу. Але є ще любов, яка вирятовує, бо брат не зрікається брата!». Скажемо так: детективи Віктора Янкевича не залежуються на полицях нашої бібліотеки. А добрий український детектив – на вагу золота. В розмові з гостем всі помріяли подивитись колись фільм чи детективний серіал  за творами Віктора Янкевича, який на завершення зустрічі сказав: «Є у мене є чимало різноманітних ідей і планів. Зараз я працюю бухгалтером, а у вільний від роботи час займаюся улюбленою роботою, пишу книги. Закінчив рукопис хулігансько-любовного роману в оповіданнях. І відіслав його на конкурс «Коронація слова».  Після цієї роботи, сподіваюсь, буде інша, і там ще буду писати. Не буду наперед загадувати, але працювати є над чим, і проблемних питань у нашому суспільстві, на жаль, залишається безліч».


 Пітчинг бізнес-ідей учнів школи «Енергія змін»

 

17 січня в бібліотеці для юнацтва відбувся пітчинг бізнес-ідей учнів школи «Енергія змін».

Попередньо, 9 січня, учасники школи аналізували бізнес-ідеї після екскурсії в «Львівську майстерню шоколаду» в Луцьку, а 10 січня – після екскурсії в книгарню «Руніка». 


 Бернський зенненхунд Брюс в юнацькій бібліотеці!

 

20 січня в читальній залі бібліотеки знову відбулися читання в рамках проекту з каністерапії «Почитай мені: читання чотирилапому другу». Цього разу дітки мали цікавезну зустріч з бернським зенненхундом Брюсом та французькими бульдогами Лео та Тіною. Дехто з дітей вперше так близько знайомився з породистими улюбленцями, яких привели наші гості. Окрім практики читання з собаками, вони пізнали багато нового про Брюса, його породу, родовід, звички. Діти розмальовували і складали пазли, робили цікаві заміри та мислили. Зустріч була бомбезною! Нас стає більше!

 


 «Втілення ідеї соборності: досвід та уроки»

 

За такою назвою 16 січня у відділі читальних залів книгозбірні відбувся історичний відеоперегляд, присвячений 100-річчю проголошення Акта злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки. Ця дата – частинка нашої великої історії, нашого самоствердження, етап нашого шляху до свободи і незалежності. Сьогодні, як ніколи раніше, існує потреба вивчення свого минулого, заради майбутнього.


 Як школярі заробляли на капелюшках

 

4 січня відбулося чергове заняття у Бізнес-школі для підлітків «Енергія змін» на базі бібліотеки. Під час ділової гри «Починаємо бізнесувати, або Вся справа в капелюшку» підлітки здобули навички провадження підприємницької діяльності. 

 

Додаткова інформація