Літературно-поетичний вечір пам’яті «І крізь століття пронесіть сльозу невинно убієнних»

28 листопада у бібліотеці вшанували пам'ять мільйонів українців різного віку, яких на родючих землях між буянням хлібів, між квітучими садами змушували вмирати від голоду. Літературно-поетичний вечір пам’яті під назвою «І крізь століття пронесіть сльозу невинно-убієнних» відбувся для студентів Луцького центру професійно-технічної освіти.

Цьогоріч виповнюється 85 років однієї з найжахливіших трагедій в історії українського народу – голодомору 1932-33 років, який поглинув мільйони людських життів. 26 країн світу офіційно визнали його геноцидом українського народу.

У 20-му столітті Україна пережила три голодомори: у 1921-1923, 1932-1933 та 1946-1947 роках. Голодомор 1932-1933 років був найбільш масовим та жорстоким. У світі не зафіксовано такої трагедії, як та, що випала на долю народу найродючішої і найблагодатнішої землі. За останніми дослідженнями кількість жертв невинно убієнних голодомором лише в 30-их роках, становить близько 14 млн. людей.

Молоді люди відкрили для себе невідомі довгий час сторінки трагічної української історії, переглянули уривки з художніх та документальних фільмів про голодомор («Голод-33», «Голод 33 року. Моторошний фільм про трагедію українського народу», «Великий злам»), ознайомились з поетичними та прозовими творами про ці страшні події в Україні. 

Студенти ознайомились з виставкою-реквієм «Голодомор: чорна сповідь моєї Вітчизни, її затамований біль», на якій представлено художні та документальні видання, присвячені жахливій трагедії української нації.

Додаткова інформація