Презентація Міжнародної виставки художніх творів дітей «Лідіце» у бібліотеці

20 листопада у читальній залі бібліотеки за ініціативою Волинського обласного товариства чехів «Матіце волинська» та за сприяння Генерального консульства Чеської республіки у місті Львові була презентована Міжнародна виставка художніх творів дітей «Лідіце». На імпрезі були присутні – Генеральний консул Павел Пешек, консул з питань культури Ігор Шедо Республіки Чехія у Львові, голова обласного товариства чехів «Матіце волинська» Євгенія Васильєва.

На заході були присутні представники товариства чехів, користувачі бібліотеки, а також запрошені школярі з Луцької школи №19.

 Виставка була заснована в 1967 році з метою вшанування дитячих жертв з чеського села Лідіце, убитих німецькими нацистами в 1942 році, і всіх інших дітей, що загинули під час військових конфліктів. Чеська національна виставка в 1973 році стала міжнародною і здобула неабияку популярність в усьому світі. 

Основними темами мистецьких творів-репродукцій, є те, що ближче всього дітям, що складає їх світ, через що вони засмучуються і чому радіють, виражають їх інтереси, мрії, бажання та середовище, в якому вони живуть – школа, сім’я, друзі.

В своєму виступі Павел Пешек наголосив, що головним завданням конкурсу є надати дітям можливість художньо проявити себе і висловити в картинах бажання, адже такі виставки присвячені певній темі. Щороку оголошується «тема року», запропонована організацією ЮНЕСКО, зокрема, 2004 рік – «Рік чеської музики», 2005 – «Щастя», 2006 рік – «Планета Земля», 2007 рік – «Спорт», 2017 – «Подорожі», 2018 рік – «Вода». 

На виставці представлені твори за 15 останніх років, тобто з 2003 року. Україна вже не перший рік бере участь в конкурсі й отримує багато призових місць. У 2018 році на конкурс надійшло понад 30 000 робіт з 79 країн світу, зокрема 1547 робіт від 112 українських учасників, 35 з них отримали нагороди.

На презентації виступили діти з пісенними музичними номерами товариства «Матіце волинська», які виконали пісні чеською мовою.

Виставка триватиме в книгозбірні до 20 грудня цього року. Запрошуємо усіх бажаючих взяти участь в конкурсі зі своїми творчими доробками. Роботи можна подавати до 15 лютого наступного року. Деталі на сайті Генерального консульства Чеської республіки у місті Львові:https://www.mzv.cz/lvov/uk/x2004_08_31_1/pozvani_k_ucasti_ve_47_rocniku.html

Додаткова інформація