«Від минувшини до сьогодення: розповіді про не(Відомих) волинян»

29 березня 2018 року  бібліотека  спільно з Волинським коледжем Національного університету харчових технологій провели історичну годину «Від минувшини до сьогодення: розповіді про не(Відомих) волинян».

Студенти знайомились з постатями, які були народжені на Волині, і прославили світ у різних галузях та сферах. Більше 50-ти імен (від часів давньої Русі до сьогодення) було продемонстровано на слайдопопоказі. Серед них відомі волиняни, та ті, чиї імена напівзабуті. До них належать земляки різних національностей, вірувань, які працювали в Україні, творили її історію, або емігрували до різних країн світу, зокрема Польщі, США чи  інших країн у  міжвоєнні часи та у часи воєнного лихоліття. Саме там вони здобули визнання та славу.

Для підсилення сприйняття історичних, документальних фактів були використані уривки з фільмів «Данило – князь Галицький», «Княжа Олика» (про родовий маєток князів Радзивілів), «Перед відходом» (про відомого волинського іконописця Й. Кондзелевича), «Нова енциклопедія Поділля» (про Олену Пчілку), «Вацлав Липинський». Переглянули буктрейлер про Габріелю Запольську, створений працівниками Ківерцівської центральної районної бібліотеки, уривок з фільму «Волоцюги»  – у якому вперше прозвучала пісня «Тільки у Львові», продюсером якого був наш земляк Моще Вакс, а також уривки з фільму Абрамама Запрудера, земляка, який емігрував у США. Побачили уривки  з фільму «Поводир», створеного сучасниками, земляками О. Саніним та С. Михальчуком.

Захід продемонстрував, що волинська земля багата розумними і діяльними людьми, і ніколи не перестане плодоносити різнобічними талантами. Впевнені, що цей запас інтелектуальної еліти і громадських діячів не вичерпається ніколи, бо наш народ незнищенний у всі часи.

Додаткова інформація