Відеоурок «Фашистські табори смерті – геноцид проти людства»

 

11 квітня, у Міжнародний день визволення в’язнів нацистських концтаборів, в читальній залі бібліотеки вшанували пам'ять тих, хто пройшов крізь пекло смерті. Під час відеоуроку «Фашистські табори смерті – геноцид проти людства» спільно з вихованцями Волинського обласного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Небесної Сотні перегорнули сторінки історії.

 

У квітні 1945 року був визволений найбільший на території Німеччини концентраційний табір Бухенвальд, в якому, безпосередньо перед прибуттям визволителів, силами в’язнів було організоване збройне повстання. Відбулось це 11 квітня, коли над брамами концтабору в’язні підняли свій прапор Перемоги. Міжнародний день визволення в’язнів нацистських концтаборів, згідно рішення Генеральної Асамблеї ООН, було встановлено в пам'ять про це інтернаціональне повстання у Бухенвальді. В цей день весь світ віддає данину скорботної пам’яті жертвам, нацизму, котрі загинули в нацистських катівнях.

Під час Другої світової війни в таборах смерті перебувало 18 мільйонів чоловік, з них більше 11 мільйонів – знищено. Тільки один Освенцим забрав життя більш ніж у 4 мільйонів людей різних національностей. На території Німеччини і окупованих нею країн, діяло 14033 табори, 506 гетто, 2071 в’язниця. І в кожній з цих катівень працювала своя машина смерті.

Наш праведний обов’язок пам’ятати тих людей, чиї життя несправедливо обірвалися за колючим дротом концтабору.

Ірена Сендлер, Оскар Шиндлер, Ніколас Вінтон… Біографії цих людей, їх імена, стали відомі цілому світу – це справжні уроки мужності, високої моральності для молодого покоління. Про них йшла мова на цьому заході. Вшанували також хвилиною мовчання і тих, хто загинув за цим колючим дротом.

Ми повинні пам’ятати про борців антифашистського опору, про людей, котрі ціною свого життя, рятували інших. Це ті Праведники світу, котрі завжди були, є і будуть на цьому світі, щоб не дати Злу перемогти Добро.

Для вихованців ліцею була організована тематична виставка «Молох війни – нацистські концтабори», де представлена література про табори смерті, в тому числі художні твори світової літератури, присвячені цій темі.

 

Додаткова інформація