Виставка картин "Біль перероджений у Віру, Надію, Любов"

05 квітня у бібліотеці відкрилась виставка малюнків, сакральних робіт, ікон, панно "Україна, Богом бережена". Назва виставки символічна: "Біль перероджений у Віру, Надію, Любов". Роботи писали бійці, які отримали важкі травми і поранення, а нині знаходяться на лікуванні у КЗ "Рівненський обласний госпіталь ветеранів війни" Рівненської обласної ради. Вони проходять лікування та реабілітацію, адже зазнали і фізичних, і психологічних травм. Малювання допомагає їм у цьому. Це терапія з пензлями в руках.

Сприяв відкриттю виставки боєць Руслан Кашаюк, бойовий побратим та давній друг бібліотеки. Чоловік сам пройшов цей шлях, тому знає, як знайти підхід до кожного з воїнів АТО.

 

Виставку у Луцьку благословив військовий капелан о.Михайло Бучак, її відкриття розпочалось зі спільної молитви присутніх – бійців ООС, ліцеїстів Волинського обласного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Небесної Сотні та читачів. Була розповідь про хлопців, про тих, хто поряд з ними, про їхню теперішню війну. Було вшанування пам'яті бойового друга і побратима, Героя України – Яни Червоної "Відьма". А в її образі вшанували пам'ять всіх полеглих наших Героїв. Хочеться віддячити Яні, а це означає нести світлу пам'ять про "Відьму" і таких, як вона. А ще – підтримати діток, цих маленьких янголяток, які залишились без мами.Ми щиро вдячні Руслану за його добрі справи.

Виставлено на благодійний аукціон-продаж роботу "Ісус в терновому вінці". Ікона викладена бісером. Ціна 3000 грн. Половина грошей піде для діток Яни, а друга половина – на матеріали для подальшої роботи.

Роботи бійців не звичайні, адже це ікони. Чоловіки кажуть – у такий спосіб вони отримують душевний спокій. Військовий побратим Владислав Зборовський вважає, що займатись творчістю, допомагати пораненим народитись вдруге – неабияк цінно і важливо. До створення картин долучились і близькі воїнів, адже декому через травми важко тримати пензель у руках.

Ми віримо, що завдяки таким людям все буде добре. Україна є і буде. Слава Україні.

Виставка буде діяти до 22 квітня у читальному залі Волинської обласної бібліотеки для юнацтва.

 

Додаткова інформація