Засідання мистецької вітальні «Геній епохи сюрреалізму», приурочене до 115-ї річниці від дня народження Сальвадора Далі

07 травня у читальній залі бібліотеки відбулося засідання мистецької вітальні «Геній епохи сюрреалізму», приурочене до 115-ї річниці від дня народження Сальвадора Далі, видатного каталонського художника. Учасники заходу – вчителі образотворчого мистецтва та художньої культури області – слухачі курсів підвищення кваліфікації при Волинському інституті післядипломної педагогічної освіти, знайомились з дивовижним, неординарним мистецтвом всесвітньовідомого митця.

Щастя і романтика, безумство і рок, містика і всесвітня популярність, скандали і сенсації – це все про життя Сальвадора Далі. Його талант до живопису проявився у досить юному віці. Різні грані таланту цієї людини. Спочатку він творив у примітивізмі, згодом поринув з головою у кубізм, а відомим його зробив сюрреалізм. Крім плинності часу, художник зображав у своїх роботах жіночу сексуальність, омарів, черепи, яйця, ящики, релігійні мотиви. На своїх художніх полотнах він не відходив від теми смерті, навіть попри страшенну фобію. Зображаючи ящики, вбудовані у тіло людини, у своїх картинах, митець намагався продемонструвати приховані аспекти особистості. Особливу увагу приділяв деталям. Бо саме деталі, на думку митця, спроможні домінувати над масштабними та глобальними явищами. За судженнями художника, у них набагато більше змісту, ніж ми собі уявляємо. Захід вдало доповнювали цікаві фото та відеосюжети, присвячені творчості видатного художника, це справило неймовірне відчуття загадковості таланту митця. Відкрити художній світ цієї постаті допомогли різноманітні видання про художника.

Сальвадор Далі не цурався братись за різноманітні проекти і навіть засвітився у рекламі. Він намагався бути різним і водночас оригінальним, тому пробував себе у різноманітних жанрах мистецтва. Був не лише геніальним художником, а й винахідником, його винаходи втілені в реальність, попри те, що первинний задум здавався абсолютно божевільним.

Про себе художник писав: «Все мною винайдене, втілилося в життя – але не мною і настільки бездарно, що й сказати не можна». Музою і натхненням генія все життя була одна жінка на ймення Гала. Саме вона стала ініціатором його популярності, надихнула художника показати свої унікальні полотна усьому світу. 

Життя Сальвадора Далі було яскравим і геніальним. Його можна сміливо назвати неповторним найбільшим генієм сюрреалізму ХХ століття.

Додаткова інформація