Зустріч з кримськими татарами у бібліотеці

18 травня 1944-го року радянська влада розпочала депортацію кримських татар до Центральної Азії, Сибіру та на Урал із їхньої батьківщини – Криму.

У цей травневий день щорічно вся Україна вшановує пам'ять жертв цього злочину. У нашій книгозбірні відбулася зустріч представників кримськотатарського народу, а нині вимушених переселенців, зі студентами Луцького базового медичного коледжу.

Кримський татарин Редван Рифатович Зекирьяєв поділився спогадами про страждання власної родини. Чоловік з початку анексії Криму, переїхав і живе у Луцьку, однак ні разу про це не пошкодував. Хоча після звільнення півострову кримчанин планує відразу ж повернутись у рідний край, однак поки там панують окупанти, це неможливо.

Голова громадської організації «Кримські татари Волині» Сервер Зейнидинов розповів про ті випробування, які витерпів його народ. Він зауважив: «Загинула майже половина населення кримсько-татарського народу. Але ми вижили, не загубилися, як сподівався радянський режим, і повернулися на свою історичну батьківщину. Зараз знову нависла загроза над народом, Крим окупували. І єдина група організованих людей в Криму, які не визнають анексію, – це кримські татари. За це знову зазнаємо репресій. Після анексії Криму Російською Федерацією у 2014 році почали відбуватися обшуки в будинках кримських татар, їх переслідують, щодо них відкривають кримінальні справи, люди зникають».

Присутні разом подивилися фільм «Крим. Спротив». В 20-хвилинному сюжеті розповідається про захист кримських татар і українців, які зараз стали головною мішенню для окупанта. Вони і нині продовжують опір – хто в тюрмах, хто на волі, хто в окупованому Криму, а хто на материку.

Додаткова інформація