135-річчя пам’яті Наполеона Орди

24 квітня 2018 року з нагоди 135-річчя пам’яті Наполеона Орди бібліотека запросила студентів Волинського коледжу Національного університету харчових технологій у мистецький відеозал «Той, хто хоч жменьку землі носить, може насипати гору».

Студенти познайомились з постаттю Наполеона Матеуша Тадеуша Орди, татарина за походженням, який народився в Білорусі, писав музичні твори, в яких чулися, як білоруські, так і польські мотиви. Його пензель назавжди зберіг для нас ті пам’ятки архітектури Волині, які були знищені чи зруйновані під час різних воєнних лихоліть, адже наша земля не раз була ареною військових дій  і входила до різних державних утворень.

До нашого часу дійшло 177 творів митця, на яких зображено архітектурні пейзажі України. Один із альбомів літографій з малюнків Наполеона Орди зберігається у Волинському краєзнавчому музеї. 1997 року до 190-річчя з дня народження художника в музеї була відкрита виставка його творів.

Під час заходу демонструвався фільм «Поліський Наполеон», створений Волинською обласною телерадіокомпанією, фрагменти конкурсу «Білоруські юні таланти», в яких музику Наполеона Орди виконує Влад Хандогій. Читачі також переглянули презентацію репродукцій творів митця та альбом «Наполеон Орда і Україна».

 

Додаткова інформація