Поезія, народжена Майданом

«Поезія, народжена Майданом», – за такою назвою у читальній залі книгозбірні відбулася патріотична година із вихованцями Волинського обласного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою, присвячена пам’яті тих, кого після 20-го лютого 2014-го назвали Небесною Сотнею. Кожен з них повстав проти насилля, несправедливості та брутального відношення до своєї країни. Кожен здійснив подвиг – віддав найцінніше – своє життя заради нової держави. Серед них були і наші земляки-волиняни ще зовсім молоді люди, які планували і мріяли, але не судилося, не встигли…

Герої Революції Гідності своїм прикладом показали силу та незламність українського духу. «Не бійтеся, ми безсмертні», – сказав хтось зі сцени Майдану тієї ночі, 19 лютого. Справді, безсмертні, інакше чому лишилися на Майдані, віч-на-віч зі смертю, не тікаючи, а навіть йдучи у наступ. Згадати події Революції Гідності, як все починалося, допомогли уривки з документальних стрічок: «Небесна сотня. Зима, що нас змінила», студії 1+1, «Революція Гідності», спецпроекту каналу ICTV, фільм-реквієм «Небесна сотня в вирій полетіла», відеоролики, створені працівниками бібліотеки. Звичайно ж, цей спогад був щедро забарвлений поезією та піснями. Власні вірші проникливо та душевно декламувала вихованка ліцею Ірина Калабська. Її поетичні твори  торкнулися теми героїзму та патріотизму, розповідали про біль і рани людей, які живуть на сході України, про дітей, які переживають жахіття війни. 

Герої, поза сумнівом перемогли. Перемогли і смерть, і режим та головне – допомогли повірити, що відвага, патріотизм, енергія, високі устремління та ідеали допоможуть розбудовувати власну країну. І сучасна молодь буде тим щасливим поколінням, яке зуміє проявити себе на теренах миру, добра та творчості, бо за це стояв Майдан. Бо інакше ми просто зрадимо все те, за що вони віддали найдорожче – життя. 

Додаткова інформація