Голодомор. Забутий геноцид

29 листопада відбулась презентація фільму французької режисерки Бенедикт Бане «Голодомор. Забутий геноцид».

Фільм базується на архівних документах, коментарях експертів з України та Франції та свідченнях численних очевидців.

Ґрунтом для виникнення фільму стало знайомство режисера фільму з українкою у Франції, батько якої пережив Голодомор. Бенедикт Бане, вкрай вражена почутими розповідями про голодну трагедію українського селянства, у 2010 році приїхала в Україну і розпочала роботу над фільмом. Спочатку вона збирала відомості у фондах і працювала з спеціалістами. Мотивована прагненням якомога правдивіше висвітлити приховані сторінки Української історії для французів та українців, вона звернулася за консультаціями не лише до визнаних українських і французьких дослідників історії, а й безпосередньо до численних жертв давніх подій, деякі з яких — вперше розповідали про цю трагедію, зі сльозами на очах…

Аби донести до сучасних європейців біль і страждання українських селян у 1932-33-х роках, француженка двічі приїздила на зйомки в Україну — влітку 2010, а потім — у лютому 2011 року. В умовах 40-градусної спеки та під час злив влітку, і у завірюху з морозом взимку, вона відзняла цілих 65 годин відео, які довелося стиснути у компактні 90 хвилин стрічки. 

«Хоча голодомору тут, на Західній Україні, не було як такого, але мабуть саме у західноукраїнських містах відбуваються найбільше акції донесення інформації, просвітницької роботи для людей, аби пояснити, що це насправді було», - зазначають активісти "Національного Альянсу"

Додаткова інформація