Древнє місто над Стиром

19 березня 2015 року відділ краєзнавства Волинської обласної бібліотеки для юнацтва спільно з студентами Луцького інституту розвитку людини університету «Україна» провели історичну годину «Древнє місто над Стиром – до 930-річчя від першої писемної згадки про місто Луцьк».

Студенти розповіли легенду про походження назви нашого міста, його стрімкий злет під час перебування Волині у складі Великого князівства Литовського. Аудиторія почула про литовських князів-будівничих Луцького замку (Свидригайла і Любарта), а також про з’їзд європейських монархів у Луцьку в 1429 році. А потім – про перебування нашого міста під владою Речі Посполитої та після ІІІ поділу її – в складі Російської імперії, і його повільне згасання. Про жахіття перших днів війни ,коли НКВДисти (після вересня 1939 року Луцьк, як і вся Волинь відійшов до УРСР, в складі СРСР) розстрілювали в’язнів Луцької тюрми. Демонструвалися уривки з фільму спогадів очевидців тих страшних подій.

Користувачі книгозбірні побачили на слайдах видатних громадських і культурних діячів, які своєю діяльністю прославили місто Луцьк, уявно пройшлися вулицями древнього міста, побачили його храми, які показують основний конфесійний склад міста над Стиром, а також фото нашого міста у різні часи.

       Звучали пісні Д. Валяєва, слова до якої написав М. Мартинюк, Ю. Щербика, студенти читали вірші Н. Гуменюк, П. Гоця, П. Маха, Д. Братковського (луцького поета-бунтаря, автора книги «Світ по частинах розглянутий, страченого за контакти з Фастівським бунтарем Семеном Палієм, схопленого і привселюдно страченого в Луцьку на ринковій площі), а також молодої луцької поетеси Lana P. 

Додаткова інформація