У нашій бібліотеці для юнацтва запрацює Еко-Фабрика

 

Серед двадцяти чотирьох проєктів соціальної дії волинських активістів Еко-Фабрика Волинської обласної бібліотеки для юнацтва ввійшла у вісімку переможців Конкурсу соціальних ідей у Волинській області що реалізовується ГО "Молодіжна Платформа" разом із British Council Ukraine та Європейським Союзом, представлений Європейською Комісією, в рамках проєкту «Зміцнення міжсекторальної співпраці для соціальної згуртованості» (SC3). Період реалізації - з лютого по червень 2021 року.

«Ми з колегами зараз неймовірно активні у проєктній діяльності. Відгукнулись на запрошення друзів з громадської організації «Молодіжна платформа», подали свій проєкт на конкурс та пройшли навчання за Програмою Британської Ради «Активні громадяни», що розрахована на сміливців, які хочуть змінити свою громаду, країну та світ на краще, - з захватом розповідає керівник проєкту, завідувачка відділу комплектування фондів та каталогізування документів Оксана Коба.

«Під час навчання ми отримали допомогу від наших менторів, далі вже підтримку громадськості та виграли фінансування, щоб втілити найсміливішу ініціативу (прим. - бюджет проєкту 42 875 грн)! Найближчим часом у бібліотеку придбаємо швейну машинку, оверлок, праску та інші кравецькі матеріали, будемо безкоштовно проводити воркшопи та еко-майстерки з виготовлення екологічних сумок, розпису багаторазових торбинок, кухонних аксесуарів, сувенірів та іграшок для домашніх улюбленців», - продовжує розповідь пані Оксана.

Як зазначають організатори проєкту, в луцькій громаді, як і в інших, існують проблеми поводженням з відходами. Щороку продукуються тонни сміття, яке можна багаторазово використовувати як цінний ресурс. У Волинській області лише у 2019 році утворилося близько 668143,2 тон відходів.

«Бібліотека щороку постійно проводить заходи з екологічного виховання молоді. Зараз у нас буде можливість працювати потужніше та ознайомлювати учасників проєкту з можливостями відповідального споживання та апсайклінгу. До проєкту ми залучимо студентську молодь та підопічних Територіального центру соціального обслуговування, що дасть можливість налагодити процес спілкування та нові інструменти і досвід соціальної взаємодії. А ще - щосереди для відвідувачів бібліотеки безкоштовно працюватиме еко-майстерня з вільним доступом до швейної машинки», - зазначила директор бібліотеки Алла Єфремова.

Бібліотекарі вважають, що завдяки реалізації проєкту учасники не тільки дізнаються про можливості відповідального споживання, а й навчаться творчо перетворювати відходи в предмети мистецтва, побутові вироби, аксесуари, одяг. Проєкт глобально матиме позитивний вплив на громаду загалом, поглибить розвиток соціальної взаємодії, зменшить кількість відходів в громаді та надмірне споживання, покращить якість дозвілля громадян. Його реалізація допоможе підвищити екологічну культуру громадян, свідоме поводження із відходами, заощадить ресурси Землі, а також розвине соціальну відповідальність в учасників.

Додаткова інформація