Волинська обласна бібліотека для юнацтва знайшла друзів у Добропіллі Донецької області

 

29 січня між працівниками книгозбірні разом із партнерами з відділу зв’язків з громадськістю Управління патрульної поліції Волинської області відбулося скайп-спілкування з активістами, бібліотекарями міста Добропілля і поліцейськими Добропільського відділення поліції Покровського відділу поліції ГУ Національної поліції в Донецькій області. Бібліотека отримала чудовий коментар від друзів з Донеччини:

«Тиждень тому міркували з поліцейськими, що таке згуртованість. Для них це, насамперед, взаємодія у громаді. А вже цієї середи  патрульні з Луцька скайпом розповіли, як вони співпрацюють з бібліотеками та бізнесом у питаннях профілактичної роботи з неповнолітніми. Це надало підґрунтя для обговорення планування спільних заходів разом з бібліотекарками з Добропілля, Ганнивці, Святогорівки та Новоукраїнки, які приєдналися до діалогу з Волинською обласною бібліотекою для юнацтва.

Бібліотеки – це наявні ресурси будь-якої громади. Але вони не розглядалися добропільськими правоохоронцями як партнери. Тож було корисно обмінятися досвідом і відкрити нові можливості поліпшення роботи.

Багато чого з переліченого волинськими колегами у нас роблять. Новим для добропільчан стало те, що кожен з бібліотекарів та поліцейських, хто працює з дітьми та неповнолітніми, пройшов навчання за базовою програмою «Молодіжний працівник». Зацікавив і проект «Помічник патрульного», коли навчені старшокласники допомагають правоохоронцям у проведенні заходів для менших дітлахів. А співпраця з відповідальними підприємцями дозволила забезпечити необхідними матеріалами для занять,  закупити світловідбиваючу тканину. Під час заходів про особисту безпеку та безпеку дорожнього руху діти разом з бібліотекарками та патрульними виготовляють світловідбиваючі флікері у вигляді різних фігурок, які чіпляються на одяг чи сумку.

Міські та районні бібліотекарки побачили нові перспективи співпраці з поліцією. Головне, що встановлена комунікація, завдяки якій буде можливим планувати і втілювати у життя спільні заходи. Перші кроки вже намічені!

Наші бібліотеки – це приміщення, де діти можуть змінити обстановку, а працівники готувати заходи у цікавих форматах для різних вікових категорій мешканців, а поліцейські активно долучатися до них.

 Бібліотекарки з міста поділилися досвідом з колегами, як вони роблять мобільні заходи, коли вони самі йдуть до дітей у школи та інші місця.

Важливість такої роботи відмітили як поліцейські так і бібліотекарки. Нажаль, в школах буває, що правоохоронцями лякають неслухняних учнів, тож діти сприймають поліцейських як ворогів. Місцеві жителі не знають своїх дільничних, а домашнє насильство посягає перше місце у рейтингу правопорушень. Тож встановлення довірливих відносин у громаді важливо для відчуття безпеки як неповнолітніх так і дорослого населення. Проєкт «Простір Довіри» реалізується ГО «ДЦМ «Добро» у партнерстві з Добропільським відділенням поліції Покровського відділу поліції ГУ Національної поліції в Донецькій області, ГО «Твори Добропілля» та Центром громадянських ініціатив «Суспільний вимір» за підтримки Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки урядів Данії, Швеції та Швейцарії».

 

Текст та фото від «Простір Довіри у Добропіллі»

Додаткова інформація