У бібліотеці відбулась Школа Юного Блогера

 

З 16 по 20 серпня у бібліотеці проводився пілотний проєкт «Школа Юного Книжкового Блогера», створений для підлітків, які мріють пов'язати своє життя з блогінгом, освоїти необхідні для цього компетенції на професійному рівні.

«Блогер – людина, яка ділиться з людьми різноманітною унікальною інформацією: порадами, текстами, відеороликами. Навчання було розраховане на школярів середньої та старшої школи, але чудово, що до нас прийшли і молодші, неймовірно мотивовані діти. Група юних блогерів з різних шкіл Луцька, вже пробують працювати в інтернеті та ведуть блоги самостійно, або разом з батьками, – розповідає керівниця проєкту Оксана Романюк. Приємно, що до нашого проєкту приєднався і один з наймолодших блогерів України – Володимир Каліш, який успішно на каналі youtube, створеного разом з мамою, розповідає про прочитані книги».

Інтенсивне п’ятиденне навчання розпочалось із зустрічі з патрульними поліцейськими, які провели тренінговий урок з безпечного поводження в мережі Інтернет.

Учасникам сподобалась розмова з відомим волинським фотожурналістом Олександром Дурманенком. Пан Олександр розповів про роботу в інформаційних виданнях, відповідав на жваві питання юних блогерів та поділився досвідом, як можна робити вдалі фото за допомогою смартфона.

У наступні дні на учасників чекали мотиваційні заняття з Леонідом Корнієнком – тренером від ГО "Молодіжна Платформа", Анною Панченко, менеджеркою з комунікацій спільноти Pro Women UA, компанії PRO Business HUB, SMM-менеджеркою інтернет-видання "Таблоїд Волині" та топовою книжковою дилеркою Анною Єкименко-Поліщук, менеджеркою літературного фестивалю «Фронтера» та успішною ведучою власного блогу про книги.

Школярі дізнавались про успішне ведення блогів, заглиблювались у соцмережі, розбирались як зацікавити цільову аудиторію, знаходити підписників, навіщо створювати план публікацій, писати тексти і чи важливо бути грамотним. З чого починається вдалий кард, про авторське право та користь читання, правила золотого січення для фото і відео, навіщо блогеру формувати власні цінності та чому якісь блоги подобаються більше ніж інші, особливо зацікавили та викликали чимало питань та шквал обговорень. 

Після закінчення курсу учасникам запропонували долучитись до книжкових проєктів бібліотеки та SMM волонтерства для наповнення інформацією офіційних сторінок бібліотеки в соцмережах Facebook та Instagram.

Додаткова інформація