Відео-мандрівка з Русланом Теліпським

01 березня у нашій книгозбірні відбулась зустріч «Тарасів дороговказ» з відомим шевченкознавцем, волонтером, мандрівником Русланом Теліпським для студентів Технічного коледжу Луцького НТУ.

Руслан відвідав та сфотографував понад 1300 пам’ятників Кобзарю у всіх областях України та АР Крим, а також за кордоном, у більш як 30-ти країнах світу на 5 континентах. Він є автором двох проектів, пов’язаних з постаттю Тараса Шевченка: мистецького «Монументальна Шевченкіана» (фотороботи монументальної спадщини Кобзаря) та патріотичного «Тарасів дороговказ» – піша хода до Чернечої гори.

Мандрівник двічі пішки подолав шлях до Тарасової могили. У 2008 році дорога з Луцька до Канева, загальною протяжністю у понад 1000 км пролягала із заходу, територією 9-ох областей України та тривала 34 дні поспіль. В минулому році, вийшовши з прифронтового Слов’янська до Канева, даний шлях, що простягнувся на 800 км через території 7 областей Лівобережної України, було подолано Р. Теліпським за 28 днів. Він зустрічався з громадами сіл, містечок, котрі вслухалися в його розмови щодо збереження і примноження національної самобутності, символом якої і є постать Тараса Шевченка.

Шевченко для Руслана Теліпського – це моральний авторитет і духовний батько. «Шевченкіана дає натхнення для духовного розвитку, для подальших мандрів», – так він підсумував свою розмову зі студентами.

Шевченкознавець прагне й надалі популяризувати творчість Кобзаря та його монументальну спадщину і, передусім, серед юного покоління. З нагоди 205-річчя з дня народження митця започаткував новий проект «205 КОБЗАРЕВИХ СВІТЛИЦЬ». Це дозволить ознайомитися з цікавими меморіальними маркерами великого Поета не під час великих фотовиставок, а в камерних умовах, безплатно передаючи 30 фотокартин будь-якому закладу освіти чи культури, що мають дотичність до молоді. Спільними зусиллями він прагне, створити по всій Україні і в нашій діаспорі не менше 205 Кобзаревих міні-експозицій (тобто шевченкових світлиць – звідси походить і назва та суть проекту)!

Студенти з цікавістю переглянули відео, слухали розповідь про мандри і про історію пам’ятників Кобзареві в усьому світі.

Такі зустрічі дають молоді можливість краще пізнати та поглибити знання про історію України, вшанувати її геніїв.

Додаткова інформація