«Пензель краси, добра, мудрості» Марії Примаченко

25 лютого для вчителів образотворчого мистецтва та художньої культури, слухачів курсів ВІППО у нашій бібліотеці провели засідання мистецької вітальні «Пензель краси, добра, мудрості», присвячене 110-річчю від дня народження української народної художниці, представниці «наївного мистецтва» Марії Примаченко (Приймаченко).

«Я схиляюся перед дивним мистецтвом цієї геніальної українки», – говорив Пабло Пікассо.

Творчість художниці – взірець гармонії, неповторної, тільки їй притаманної сонячно-яскравої палітри кольорів, дивовижної, вражаючої фантазії і невичерпної народної мудрості. Її роботи експонувалисяся на виставках у Польщі (Варшава), Китаї (Пекін). У 1937 році полотна Марії Примаченко вразили відвідувачів Першої міжнародної виставки у Франції (Париж). Серед тих, хто познайомився з живописом художниці, були Пабло Пікассо, Марк Шагал, Луї Арагон.

Життя художниці було простим і зрозумілим: вона опікувалася родиною та створювала життєрадісні, яскраві панно. Поряд з нею були неначе два світи. Той, у якому жили всі, і той, який належав тільки Марії. У її світі жили чудернацькі звірі, співали дивовижні птахи, літали риби і коні, паслися барвисті корови з людськими очима, а добрий сильний лев захищав господиню від ворогів. А які квіти цвіли там у неї! От і ділилась художниця своєю радістю з усіма, зображуючи свій світ на папері. Прообразом її квітів, птахів, звірів була природа, яку художниця, пропускаючи через душу, відтворювала у своїх роботах.

Слухачі заходу переглянули не тільки слайди з картинами народної художниці, а й відеофільм правнучки Марії Примаченко «Зустріч з добрим левом».

Додаткова інформація