Класика сьогодні у бібліотеці

Бібліотека започаткувала новий проект «Класика сьогодні» – цикл театралізованих уроків рідної літератури з заслуженим артистом України Василем Грибом.

Читачі книгозбірні, десятикласники Луцької ЗОШ №17, слухали уривки із перлини рідної літератури – реалістичної соціально-побутової повісті «Кайдашева сім’я» українського письменника Івана Нечуя-Левицького у виконанні Василя Пилиповича.

На події звучало багато яскравого гумору, говорили про українську літературу та сьогодення, національну вдачу та українську ментальність.

«Такі уроки для наших школярів просто необхідні. Прекрасно, що почали саме із «Кайдашевої сім’ї», адже це твір, у якому надзвичайно важливим є мотив національної самокритики. І водночас Кайдашева сім’я – це модель усієї України. Справа не в прив’язках до певного історичного часу і до «соціальних умов». Іван Не­чуй-Левицький блискуче розкрив деякі «небажані» риси нашої національної вдачі, української ментальності, які належать не тільки середині XIX ст.», – поділився враженнями заслужений артист України Василь Гриб. 

«З допомогою проекту прагнемо зацікавити класичними творами наших читачів, а також допомогти старшокласникам підготуватись до ЗНО. Учнів зацікавив виступ актора, його вміння триматись перед аудиторією і у нас виникла спільна ідея започаткувати майстер-класи з основ ораторського мистецтва: сценічної мови та майстерності актора», – зазначила координатор проекту головний методист Оксана Романюк.

Додаткова інформація