Виставка-ярмарок художніх робіт майстринь жіночого клубу «Дари Макош»

У переддень Різдва, 4 січня, у читальному залі бібліотеки відкрилась благодійна виставка-ярмарок художніх робіт майстринь жіночого клубу «Дари Макош». Клуб заснований жінками з числа внутрішньо переміщених осіб та налічує сьогодні близько 50 чоловік, серед них є багато лучан.

Виставка «теплих» картин надихає та змушує повірити у диво, адже її створили саме такі люди, які доводять, що чудеса існують.

Декілька років тому вони, як і більшість українців, ішли на роботу, ввечері повертались у рідні домівки до близьких, але в одну мить все змінилось. Зокрема, не стало власної оселі та улюбленої роботи.

Йдеться про сім’ї, родинні куточки яких застала війна. Задля того, щоб врятуватись, вони були змушені переїхати. Люди з Криму та Сходу України є і унашому місті.

Тут вони розпочали нове життя: цікаве, насичене та творче. Жінки із дещо спільним минулим об’єднались та почали творити. Для того, щоб не закриватись у собі, часто збираються поспілкуватися, займаються хендмейдом та створюють от такі шедеври, що прикрашають стіни книгозбірні.

Ініціаторкою такого об’єднання у Луцьку стала Ірина Голощапова. Своє рідне місто Ірина покинула у 2014 році. Жінка знайшла у Луцьк заняття для себе і не тільки. За освітою Ірина викладач маркетингу і економіки. Мистецької освіти не має, проте має велике бажання творити. Ще один фактор, через який Ірині така близька художня творчість, – генетика. Батьки також малювали, вирізали з дерева.

«Якщо чесно, то приміщення навіть стало світлішим від цих картин. Звичайно, ви переїхали з рідної землі до нас, але тут ви уже встигли поріднитись із нашою бібліотекою. Думаю ця виставка буде не останньою, тому чекаємо на ваші творіння», – сказала директор Алла Єфремова та подарувала Ірині квіти.

На презентацію завітав співорганізатор виставки,  Голова правління ВОГО «Асоціації місцевого розвитку «Велес+» Віктор Вальчук.

«Я вважаю, що на майбутнє завжди потрібно дивитися з позитивом, і головне – це віра в себе. Бог наділяє нас талантами, адже тут зібрані роботи непрофесійних художників. Особисто мене вони чіпляють за живе і дуже мені подобаються. Саме через ці хобі, таланти відкриваються несподівано, і, якби не ці обставини, то хто-зна чим би займались ці люди.

Ми підтримуємо і переселенців, і учасників АТО. Тому я закликаю до того, щоб на картини не лише дивились, а купували їх», – поділився думками керівник  ГО «Велес+» Віктор Вальчук. 

Лучани можуть оцінити та придбати картини. Частина виручених коштів піде на придбання подарунків для дітей-переселенців, які разом з батьками також покинули рідний край. Виставка діятиме до 12 січня. 5 січня її доповнили вироби жіночих прикрас, створені руками  майстринь.

 

 

Більше фото на Facebook та на сайті lutsk.rayon.in.ua

Додаткова інформація