Виставки 2007

 

 

Виставки 2007 : каталог. – Луцьк : Медія, 2008. – 21 с. : іл.

 

 

 

 

 

 

В "Галереї мистецтв" ВОНСХУ кожної весни знову і знову виникаєдивне дійство: нова художня весняна виставка "Мальовнича Волинь". Наперекір зимі, розчаруванням, невпевненості, роздратуванням з’являються сили, і любов, і можливість донести до поціновувачів мистецтва красу і замилування цим складним світом. Художникам хочеться утвердити себе, повірити собі і людям, передати не словами, бо їм часто не вірять, а всіма почуттями всім серцем, що варто жити, любити ростити дітей...

Виставка складалася із 66 творів мистецтва 42 авторів. В час майже суцільного споживання знову і знову з'являються люди, що творять дух вічних цінностей. Вони репродукують високі енергії. Енергії добра, любові, товариськості, терпіння і милосердя. Бо мистецтво - це по суті самопізнання людини в суспільно-історичному, соціальному, національному розумінні. Чи наша епоха стане часом похмурих руйнувань, чи світлого поривутворення - це буде залежати від нашої духовної мужності та мудрості. Можливо оновлюється, бо оновлюється саме життя, воно відмовляється від фальші, від традиційних формул, академічних перепон від освячених часом тем. Художники Луцька теж прагнуть жити вільно маючи, свободу внутрішнього розвитку, можливості забезпечувати для себе власні норми, перейматися власним змістом, власними формами. Від цієї свободи мистецтва залежить можливість відкрити, освятити поетичність нашого життя, осяяти його радістю впевненістю і творчою вірою. 

Всі твори учасників виставки дорогоцінні і цікаві. Це теплі роботи Народної художниці України Тетяни Галькун, це самозаглиблення і конструкція власного "я" Костянтина Борисюка, це молода експресія Тетяни Мялковської, це "ніжні дотики до душі" Тетяни Ядчук-Богомазової і Оксани Ядчук-Мачинської. Звертає увагу живопис Оксани Тарасенко, такі тендітні, чисті сонячні, що зупеняєшся і дивуєшс. Майстерність діалогу прочитується в художніх творах Зені та Миколи Рубан, Леоніда Литвина, Юлії Гетьман, Лілії Стельмах, Андрія Русановича, Генадія Юр'єва, Ярослави Жупанюка і інших. За кожним з них стоїть його світ, який вони не тільки люблять, а й оберігають як зіницю ока.

Додаткова інформація