Японія vs Китай, або Грані культури Сходу

Японія vs Китай, або Грані культури Сходу 

4 жовтня до року Японії в Україні в рамках проекту «Жива бібліотека» у нашій книгозбірні відбулась зустріч у кавай-клубі із мандрівницями Лідією Кожевніковою та Ольгою Сідорською «Грані культури Японії та Китаю».

«Ми часто говоримо: східна культура, але при цьому самі плутаємося, Китай чи Японію маємо на увазі. А вони, між іншим, дуже різні», – так мандрівниці розпочали свою презентацію для студентів Технічного коледжу Луцького національного технічного університету.

«В Японії в домівках знімають взуття, а у Китаї  ні. У Китаї сидять на стільцях, а в Японії прийнято сидіти на колінах. У Китаї носять ципао і ханьфу, а в Японії кімоно», – розповідали про відмінності, що є у  народів цих двох країн Лідія та Ольга.  

«У Японії дуже чесні люди. Якщо ви загубили гаманець у метро, 90% імовірності, що його здадуть у бюро знахідок і ви його отримаєте», – продовжувала презентацію Лідія Кожевнікова.

Дівчата-мандрівниці мали можливість детально вивчити культуру і побут Японії та Китаю, адже пробули там досить довго. Із жартами розповідали, як вперше спробували екзотичну їжу, як намагались порозумітись із людьми, які не знали англійської. Незабутні враження Ольга отримала тоді, коли скуштувала у китайських друзів качку по-пекінськи, а Лідія від нанотехнологій у туалетних кімнатах японських домівок.

Дівчата показали цікаві фотографії із подорожей, сувеніри та допомогли студенткам приміряти справжні кімоно.

На закінчення зустрічі всі гості події дружно виготовили японських паперових журавликів у стилі орігамі, що стали символом миру та довголіття.

Додаткова інформація