Рапсодія життя Ференца Ліста

21 вересня в читальному залі бібліотеки вчителі музичного мистецтва, слухачі курсів при ВІППО, насолоджувались музикою угорського композитора та виконавця  Ференца Ліста. Саме для них працівники відділу культури та мистецтв бібліотеки провели в рамках засідання мистецької вітальні музичний вечір «Рапсодія життя»,  приурочений 205-ій річниці з дня народження композитора.

Слухачі знайомились з творчою діяльністю Ференца Ліста, яка була на рідкість багатогранною. Сміливий новатор, він збагатив музику новими ідеями, цікавими виражальними засобами. Композитор широко використовував програмність в музиці, постійно звертався до народу, як до джерела життєвої сили мистецтва. Ліст наполегливо прагнув пізнати характер народного життя, побуту своєї батьківщини, її музичного багатства. Постать Ліста суперечлива, в ньому відбилися пориви, сумніви і розчарування його покоління. У ньому уживалося щире співчуття революційному руху і прихильність католицизму. Але в одному він залишався вірним собі все життя –  служінню мистецтву. Під впливом поїздок в Україну Лістом було написано ряд творів, де він використовував мотиви українських народних пісень. А також, знайшов тут кохання всього свого життя. Про це розповідали кадри з фільму «Кохання, дароване зірками» (із серіалу «Гра долі», 2011, режисер Василь Вітер). 

Завідувачі науково-методичного та відділу культури та мистецтв намагались донести його багатогранну мистецьку спадщину, знайомили з інформаційними ресурсами, які є у фондах книгозбірні. 

Присутні були особливо вдячні вихованцям музичної школи № 1 ім. Ф. Шопена Макару Войнаровському та Анні Єфименко за віртуозне виконання творів композитора.

Додаткова інформація