Помилка
  • JUser::_load: не можу завантажити користувача з ID: 61

Лютий 2016

Люди, як зорі – полишають свій слід у свідомості майбутніх поколінь, особливо люди талановиті. Кожним словом, кожним променем думки, кожним болем своїм живе в душі нашого народу людина, що ім’я їй – Леся Українка. 

Багатолюдно та гамірно було 25 лютого у Волинській обласній бібліотеці для юнацтва. Ніби перегукуючись з дійством, яке відбулось на Театральному майдані міста, де відбулись урочистості з нагоди вшанування її пам’яті,  читальні зали були переповнені, адже чимало бажаючих долучилось до відзнаки в книгозбірні 145-річчя від дня народження української письменниці, нашої землячки Лесі України.

     



«Моя нова поліція» – супер десант у Луцькій спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів № 1

 

У співпраці із Патрульною поліцією Луцька працівники бібліотеки знайомили сьогодні, 23 лютого, старшокласників із тим, як проходить реформа Національної поліції в нашому місті.

Патрульні Андрій Варшавський та Мар'яна Глухова розповіли учням про особливості своєї служби та чому вони вирішили стати новими поліцейськими.

Найбільшу зацікавленість в учнів викликала інформація про однострої патрульних та умови застосування спецзасобів.

Школярі відповідали на питання вікторини та отримували подарунки за правильні відповіді. 

Фото та селфі із новими патрульними на завершення зустрічі – це можливість для учасників проекту відчути себе справжнім українськими копами.


     Трагічні дні в Україні, починаючи з листопада 2013 року, тривожать та не залишають байдужими жодного громадянина країни. За що ж боролися учасники Євромайдану і заради чого пожертвувала своїм життям Небесна Сотня?

            


 

     На мітинг, присвячений 2 річниці анексії Криму у центрі Луцька 20 лютого вийшли кримські татари. В такий спосіб вони хотіли висловити своє незадоволення окупацією півострова та нагадати про себе. Зустріч продовжилась у стінах бібліотеки. Перед присутніми виступив Бекіров Енвер, директор благодійного фонду «Хайтарма», представник громадської ініціативи «Крим SOS», проекту, який був створений активістами 27 лютого 2014 у зв'язку з початком окупації Криму Російською Федерацією.

           


Кривавий січень 1918-го на станції Крути… Залитий кров’ю Майдан Незалежності у лютому 2014-го… Майже сто років розділяє ці дві сумні події нашої непростої історії. Україна не втомлюється народжувати собі героїв і, на жаль, як завше, їм судилося віддавати свої молоді життя за її честь, гідність та свободу. Чи буде хоча б колись перерване це пекельне коло? Чи з’явиться, врешті, оте щасливе покоління, в ім’я котрого кояться усі оці жорстокі  жертвоприношення?


17 лютого в бібліотеці відбулася зустріч учнів луцької ЗОШ №17 з мандрівницями Оленою та Юлією Сідімянцевими в рамках «Школи правових знань». Учасники здійснили слайд-подорож дорогами країн і права. Юлія та Олена, авторки блогу «Mandrosvit», розповіли учням про особливості легального перетину європейського кордону, про правила пересування європейськими дорогами, автостоп та поліцію. Дали поради щодо організації бюджетної мандрівки. Сподіваємося, серед гостей уже ростуть майбутні мандрівники і дослідники світу. 


     «Короновані кінематографом літературні екранізації» – під таким девізом відбулась 17 лютого зустріч у «бібліокафе», на котру дружньо завітали студенти-першокурсники факультету міжнародних відносин Волинського СНУ. За чашкою ароматного чаю ми душевно погомоніли з ними на вельми приємні, корисні та красиві теми, отримавши від тієї бесіди взаємне задоволення. Вже сама назва імпрези прозоро натякає, що розмова була рясно забарвлена уривками з кінострічок, котрі творились зі справжніх перлин світової літератури.

       


Свято Валентина, свято закоханих – 14 лютого, вийшло далеко за межі католицького світу і стало улюбленим у багатьох народів.

«Я кохаю тебе»… Ці слова линуть з вуст закоханих в Парижі і Києві, Амстердамі і Сієтлі, Токіо і Римі тихими літніми вечорами і росяними ранками, під гарячими променями полудневого сонця чи в місячну зоряну ніч. Та ніхто не може до кінця пояснити, що означає любов?

   


 

11 лютого відбулося відкриття благодійної виставки витинанки "Паперове серце", що проводилась кафедрою образотворчого мистецтва спільно з Волинською обласною бібліотекою для юнацтва. Ця виставка стала вже п'ятою по рахунку, своєрідний ювілей. Тому, окрім нових робіт, тут були представлені кращі витинанки студентів, що виставлялись на "Паперовому серці" протягом цих п'яти років. Як завжди кошти від продажу "валентинок" будуть передані Волинському обласному будинку дитини, тому окрема подяка нашим студентам п'ятого курсу, маленьким читачам бібліотеки, вихованцям Етно-студії "Мальва" та учням мистецької студії "Соняшник" за чудові "валентинки" виготовлені їхніми руками! Порадував також, безкоштовний майстер-клас з виготовлення "валентинок", оздоблених у техніці "квілінг", проведений учнями старшої групи Етно-студії "Мальва". 


 

11. 02. 2016 року працівники відділу краєзнавства в рамках проекту «Історичні фрески» провели віртуальну екскурсію «Луцький замок» з циклу «Сім чудес Волині». 

Учні ЗОШ № 20 ознайомились з історією Луцького замку, його будівничими від княжих часів, коли він ще був дерев’яним, і до XIV століття, часів Любарта, Свидригайла і Вітовта, коли він нарешті став справжньою твердинею.

 


Жива бібліотеказустріч із лялькаркою Іванною Ткачук

10 лютого в рамках всесвітнього проекту «Human library» («Жива бібліотека») відбулась зустріч читачів бібліотекиучнів гімназії №21 імМихайла Кравчука та студентів Волинського коледжу Національного університету харчових технологій, із відомою луцькою лялькаркою.

Мета проекту знайомити молодь із цікавими реальними людьми, які мають незвичні уподобання, професії чи таланти.  Цій професії не навчають у жодному університеті України. Проте без ляльок життя було б не таким казковим. Все про них, та про мистецтво дарувати настрій та посмішку людям розповідала молода майстриня Іванна Ткачук.


Моя нова поліція

 

9 лютого 2016 року у читальній залі бібліотеки відбулась чергова зустріч із новими поліцейськими учнів ЗОШ с. Гірка Полонка та Волинського обласного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою. Зустріч відбулась в рамках проекту «Моя нова поліція: громадська підтримка реформи Національної поліції», яку започаткували IREX/Україна в партнерстві з Міністерством внутрішніх справ України, Міжнародною організацією з розвитку права (IDLO) за фінансової підтримки Бюро з міжнародної боротьби з наркотиками та правоохоронної діяльності Держдепартаменту США (INL). Його мета – вибудувати довіру та встановити плідні стосунки між новою поліцією та громадянами, для яких вона працює і яких має захищати.


  Давня дружба і прихильність пов’язують багатьох вчителів шкіл міста Луцька з нашою бібліотекою. Тому ми зовсім не дивуємось, коли школярі випускних класів початкової  школи ідуть знайомитись з роботою та послугами бібліотеки для юнацтва.

      От і сьогодні, 10 лютого, до нашої книгозбірні завітали вчителі та учні Луцької ЗОШ №11 на зустріч з письменницею, журналісткою і просто цікавою людиною Надією Гуменюк. Надія Павлівна свого часу зробила велику справу – свідомо почала писати для дітей та підлітків, оскільки в книгарнях якісної, справжньої літератури  для цієї читацької категорії було катма. І вона з’явилась...

       



 

Додаткова інформація