"Дон Кіхот" з Рокинь (до 65-річчя Олександра Середюка)

20 листопада, напередодні Дня Гідності та Свободи, у бібліотеці відбулась творча зустріч із відомим істориком, краєзнавцем, публіцистом, засновником та директором Музею історії сільського господарства Волині – скансену Олександром Середюком. Олександр Миколайович автор понад 30 наукових праць, дев'яти книг історико-краєзнавчих нарисів, пристрасних публікацій у періодиці. Доповненням до заходу стала відеопрезентація книг автора.

Середюк – полковник Волинської Січі Війська «Запорізького», уже багато років займається вивченням і дослідженням українського козацтва. Створив на базі музею школу «Козацького гарту», де проводяться навчання молоді за програмою психофізичної підготовки воїнів Запорізької Січі. Він розповів читачам бібліотеки – вихованцям Волинського обласного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою про свій творчий шлях, створення музею та що надихнуло його на наукову роботу.

Окрасою заходу став виступ юнаків школи «Козацького гарту», які продемонстрували  фрагменти прийомів з українських бойових мистецтв.

«Навколо Олександра Середюка постійно люди, до нього звертаються за допомогою, порадою, підтримкою», – розповіла ведуча заходу Ірена Горлінська – «Його книги вчать не бути байдужими до власної історії, робити висновки з помилок. Влучним словом він часто, до щему в душі, подає не лише історичні факти, а як публіцист заставляє читачів задуматись над тим, чому це сталося, вчить аналізувати. 

Сьогодні ми знайомили наших читачів із книгами пана Олександра, які є в нашій бібліотеці. Сподіваюсь, що вони стануть добрими помічниками для викладачів, студентів, школярів, а також тих, хто цікавиться славетним минулим нашої України, хто бажає пізнати забуті та маловідомі сторінки нашої історії».

Додаткова інформація