Помилка
  • JUser::_load: не можу завантажити користувача з ID: 61

Вересень 2015

Всеукраїнський день бібліотек

Вісімнадцятий рік поспіль напередодні професійного свята бібліотекарі нашої книгозбірні отримують вітання та поздоровлення за досягнуті успіхи,  сумлінну працю, професіоналізм, вагомий внесок у розвиток бібліотечного обслуговування найбільш мобільної категорії відвідувачів – юнацтва та молоді.

В цей день були нагородження від органів влади, зокрема обласної ради та обласної державної адміністрації, міської ради, обласного та міського управлінь культури, обкому профспілки працівників культури. 

Шановні колеги і наші користувачі! Всіх, хто причетний до бібліотечної справи та шанує книгу, вітаємо з Всеукраїнським днем бібліотек!



23 вересня завітав до нашої книгозбірні письменник Антон Санченко з презентацією своїх книг «Нариси бурси» і «Левантійські канікули», а також книгою Чарльза Раймонда Бізлі «Принц Енріке Мореплавець», яку перекладав. Представив його наш колега і добрий товариш  з Тернопільщини, письменник, журналіст Сергій Синюк. Гостями зустрічі з Антоном Санченком були студенти-філологи, слухачі курсів ВІППО-вчителі рідної мови та літератури, голова Волинської обласної організації спілки письменників України Петро Коробчук, журналісти, колеги-бібліотекарі. Всі мали нагоду придбати книги автора з автографом та поспілкуватись. 


23 вересня відбувся Урок мужності та звитяги із вшанування захисників Батьківщини під час подій АТО на Сході України. Студенти із Волинського технікуму Національного університету харчових технологій зустрілися з діючим майором Луцького прикордонного загону Олександром Хом'яком, який від початку бойових дій воював на Сході України й отримав поранення на Донеччині. Самі студенти зачитали ретроспективу кривавої, виснажливої боротьби України за Незалежність, починаючи від Революції гідності, закінчуючи останніми новинами з фронту.

 


22 вересня в стінах бібліотеки відбулася зустріч  під назвою «…В обороні своєї одвічної «україни»… (М. Грушевський)  з виселеними вихідцями з Холмщини і Підляшшя та їх нащадками. Вона приурочена до 70-річчя примусового виселення етнічних українців з території Польщі у 1944-1946, 1948, 1951 роках.

      Ми періодично не забуваємо згадувати про ці сторінки нашої історії й нагадувати про них іншим. Перед гостями-студентами виступили члени  Товариства «Холмщина», які були примусово виселені, й багато пам'ятають. Зокрема, голова Товариства Микола Антонович Онуфрійчук розповів, як малим його з сім'єю переселили на Схід України.

      


     Що там не кажіть, але перше побачення – річ, безумовно, хвилююча і запамятовують його, зазвичай, на усе подальше життя. Адже часто саме воно, перше, вирішує долю особистих стосунків між субєктами, а також, бути чи не бути цим стосункам взагалі. Отже, підготуватись до такої знакової події таки варто заздалегідь, не покладаючись на примхливий випадок, – бо усіляка легкість, невимушеність, імпровізація, все ж, ліпше вдаються саме тоді, коли під рукою є гарний сценарій, від котрого, врешті, можна й ухилитись і навіть зовсім його не дотримуватись, але існувати він, як радить досвід, мусить.

         


    Ну от і закінчилось літо з його карколомними пригодами, веселощами та теплими погожими днями. Хоча якраз останні наче зовсім не збираються ставати похмурими, осінніми та зовсім не налаштовують на серйозний лад, наче не хочуть відпускати нас від себе в повсякденні клопоти, марудне зубріння формул чи нових іноземних слів, в рутину… Не хочуть, то й не треба! Адже хто сказав, що гризти граніт науки – це обовязково нудний та нецікавий процес? Головне – правильна мотивація, бо розумним бути престижно, класно, вигідно з будь якого боку.

            


 

Додаткова інформація