Олександр Синютін – композитор, заслужений діяч мистецтв України

Народився 13 лютого 1959 року в с. Заворичі Броварського району, що на Київщині. Вже з дитинства оволодів грою на фортепіано, баяні, відчув поклик до композиторської творчості. Як розповідає сам Олександр Володимирович, музичну освіту він опанував у дошкільному віці, навчившись грати на подарованій батьком гармошці.

Олександр Синютін вступає на навчання до Київської музичної школи на Подолі. Його наставником був дивовижний чоловік – незрячий музикант Анатолій Олександрович Собко. Надскладні музичні твори він спочатку виконував сам. І цим прищеплював справжню любов до мистецької праці. Вже в шостому класі Олександр Синютін написав не тільки пісню «Перша вчителька», що було цілком закономірним, а й поклав на музику слова Володимира Сосюри «Білі акації будуть цвісти». Згодом Олександр Синютін закінчив Рівненський державний інститут культури.

У 1980-х роках життєва дорога привела Олександра Володимировича в м. Кузнецовськ на Рівненську атомну станцію, де працював спочатку заступником директора, а згодом директором Палацу культури Рівненської АЕС. Тут він сповна віддався пісенній творчості, налагодив співпрацю з справжніми професіоналами. В 1989 р. Олександр Синютін вперше влаштував свій творчий авторський вечір.

З 1991 р. він незмінно живе і працює в Маневичах. Спочатку стає художнім керівником районного будинку культури, а згодом і очолює даний заклад у Маневичах.

Багато співаків вважають за честь виконувати його чарівні мелодії. Крім Алли Опейди, твори Олександра Синютіна співають Сергій Бень, Леонід Гнатюк, В’ячеслав Судима та ін. Найвідоміші твори митця – «Скарб України», «Є любов одна на світі», «Моя Вкраїно», «Молитва матері», «Зорепад кохання». Остання пісня, і слова і музика написані Олександром Синютіним. Саме ця пісня увійшла в концерт радіофестивалю «Краща пісня року» в 1999 році.

Жителі Маневицького району пам’ятають позивні місцевого радіо, що були взяті з пісні «Маневицький край», творцем якої є також Олександр Синютін.

Олександр Володимирович працює, як вчитель в Маневицькій середній школі № 2, навчає дітей музики і співу і, як вважає він сам, ці уроки відіграють велику роль у формуванні особистості.

 

Література:

Волинь в піснях Олександра Синютіна [Електронний ресурс]. – Електрон. дані. – Луцьк : [б. в.], 2012. – 1 електрон. опт. диск (CD). – Назва з етикетки диска.

Вербич В. Олександр Синютін : "Бог веде людину" / В. Вербич // Сім’я і дім. – 2009. – № 8. – С. 5.

Гуменюк Н. Мелодія для двох сердець : [про композитора Олександра Синютіна] / Н. Гуменюк // Віче. – 2008. – № 5.

 

***

Волинь в піснях Олександра Синютіна [Електронний ресурс]. – Електрон. дані. – Луцьк : [б. в.], 2012. – 1 електрон. опт. диск (CD). – Назва з етикетки диска.

Вербич В. Олександр Синютін : "Бог веде людину" / В. Вербич // Сім’я і дім. – 2009. – № 8. – С. 5

Гуменюк Н. Мелодія для двох сердець : [про композитора Олександра Синютіна] / Н. Гуменюк // Віче. – 2008. – № 5. – С. 14

Додаткова інформація