Відеопрезентація «Літератори Волині – Шевченківські лауреати» для молоді

 

17 березня в читальному залі бібліотеки для студентів Луцького інституту розвитку людини університету «Україна» проведено цікаву коментовану відеопрезентацію «Літератори Волині – Шевченківські лауреати», приурочену до Всесвітнього дня письменника. Користувачі та студенти університету ознайомились з історією Шевченківської премії, її лауреатами з часу заснування. Ведуча заходу, провідний бібліотекар відділу краєзнавства Ірена Горлінська, познайомила присутніх з творчістю відомих краян, зокрема волинян – лауреатів Шевченківської премії – О. Забужко, В. Слапчука, Є. Сверстюка, В. Зінкевича, М. Жулинського, Н. Ужвій, Є. Шабліовського. Презентуючи кожного з них як особистість, окреслила їх вклад в розвиток української культури та літератури.

Окрім слайдопоказу були використані: інтерв’ю з О. Забужко, пісні на слова В. Слапчука «Різдвяна ніч» та у виконанні В. Зінкевича «Шлях до Тараса» (музика М. Осадчого, слова Ю. Рибчинського), уривки з аудіокниги Є. Сверстюка «Блудні сини України», інтерв’ю із М. Жулинським, з фільму «І буде син, і буду…» (про літературознавця Є. Шабліовського), вірш Т. Шевченка «Лілея» у виконанні Н. Ужвій.

На закінчення заходу виникла дискусія: чи завжди отримують нагороду ті, хто цього заслуговує, чи є твори лауреатів Шевченківської премії читабельними, чи приходить визнання до лауреатів після нагородження. На ці питання думки присутніх були іноді полярними. Студенти познайомилися з художніми, літературознавчими виданнями з фонду бібліотеки, представленими на книжковій виставці «Шевченківські лауреати-волиняни».

Додаткова інформація